מרקורי ברטרו – פתרונות חדשים לבעיות ישנות

כל מי שמבין, ולו מעט שבמעט בתורת ה אסטרולוגיה, מכיר את הלחץ והמבוכה שכולם נכנסים אליהם 3-4 פעמים בשנה, בכל פעם שמרקורי נכנס לרטרו. מה באמת קורה במשך במשך 15-20 יום הללו? מה עושים ומה לא עושים?

מרקורי בנסיגה, או ברטרו, הוא אחד הגורמים החשובים להתפתחות וקידום המחשבה האנושית, ומציאת פתרונות חדשים, מקוריים ונועזים לבעיות ישנות ומצבים תקועים. אך כל אלה מושגים במחיר של בלבול תקופתי.

זאת משום שמרקורי ברטרו מוציא אותנו מהאוטומט, לחיוב ולשלילה.

מאחר ומרקורי מסמל את כל נושא המחשבה, התקשורת והתחזוקה, את כל אותן פעולות שאנחנו מבצעים ברגיל מבלי לחשוב – תקופת הנסיגה שלו מערערת את האוטומט ומאלצת אותנו לחשוב מחדש על כל דבר קטן וגדול. אחת לשלושה חודשים לערך, למשך כשבועיים-שלושה יש לנו הזדמנות לראות דברים אחרת. כשמרקורי חוזר ומיישר דרכו לדיירקט – יש לנו הזדמנות לשלב את המחשבה החדשה שהופיעה בזמן הרטרו, עם המחשבה המוכרת מתמיד. כך באים לעולמנו שוב ושוב פתרונות מקוריים ורעיונות חדשים.

בתקופת הרטרו של מרקורי יש ריבוי של רעיונות חדשים – ושיבוש של המוכר. שוכחים דברים, תועים בדרך, עושים כל דבר פעמיים… אך יש לזכור כי הרטרו של מרקורי בדרך כלל אינו גורם נזקים של ממש. בוב המקרים מרקורי ברטרו גורם לרוב מהומה על לא מאומה, פשוט משום שהיציאה מהאוטומט גורמת לנו לתחושה מעצבנת של אובדן שליטה והכרח מתמיד להתרכז בדברים פשוטים ויומיומיים. נושא אחר שמרבים לדבר עליו בתקופת הרטרו הוא העניין של חתימת חוזים ומעברי דירות.

חוזים עם מרקורי ברטרו יהיו לעיתים עדיפים, ולעיתים יהוו צעד מטופש. מתי כן ומתי לא?

ובכן, כאשר אדם חותם על חוזה מחייב בתקופת הרטרו של מרקורי, קיים תמיד החשש שזוהי איזושהי 'יציאה' לא מתוכננת וייתכן כי אחר כך, כאשר מרקורי יתיישר וישוב לדיירקט – הרכישה תיראה לאדם משונה ומיותרת והוא לא יבין איך נכנס לזה – הרי אף פעם לא רצה לקנות אופנוע או לרכוש לעצמו בית בכפר… כמו כן יש חשש סביר שאיזה פרט חיוני בחוזה נעלם מעינינו, או שלא הבנו בדיוק מה אמר העורך-דין, או שהבנו אחרת ממה שאמרו לנו, ואלה הם דברים מאד לא רצויים בשעת חתימת חוזה.

אך כאמור, אין זה נכון תמיד. יש מקרים שבהם עדיף כן לחתום דווקא עם מרקורי ברטרו.

במקרים שבהם חוזה מתנדנד ללא החלטה מזה זמן רב והדיונים סביבו מתמשכים ללא סוף – דווקא שינוי הכיוון של מרקורי משחרר את העסק, ופתאום האנשים המעורבים פתוחים למחשבה אחרת  ואפשר להגיע לאיזו הסכמה ולסיים את העניין. ובכלל, כל דבר שמתמשך ללא הכרעה זמן רב – הרטרו של מרקורי מאפשר לשחרר את התקוע, למצוא תושייה, להמציא פתרונות חדשים ומקוריים לבעיות הקיימות, ולראות אחרת את הדברים.

כך שכמו תמיד באסטרולוגיה, אין כללים פשוטים וצריך לבדוק כל מקרה לגופו.

 

מה נכון לעשות בתקופת מרקורי ברטרו?

1.  עם מרקורי ברטרו חשוב לזרום עם מה שבא. לא להיתקע על התוכניות הקודמות. קבענו בארבע וזה לא מסתדר? לא נורא. בחמש וחצי יהיה יותר מוצלח… ; רצינו התקנה של דיבורית באוטו והטכנאי לא מגיע? – לא נורא, בעוד שבוע נקבל אולי במתנה טלפון חדש ; לוחצים עלינו להישאר כשאנחנו כבר עומדים לצאת – נישאר איתו. בסופו של דבר זה יתברר כדבר הנכון ; אבד משהו – לא להיכנס לפאניקה, יימצא…

2.  מרקורי ברטרו זוהי תקופה מעולה לאסוף מידע ולהכין רשימות מפורטות של דברים, אך מבלי להתחייב. לאסוף כל מידע אפשרי, שייך או לא שייך. לחרוש את הארץ בחיפוש דירה, לשלוח קורות-חיים לאן שרק אפשר בחיפוש עבודה, לשאול את כל השאלות האפשריות לפני כל רכישה או החלטה… ולא להיבהל מתשובות שליליות – חזרת מרקורי לדיירקט תוכל להפתיע לטובה…

3. עם מרקורי ברטרו לארגן אופציות יציאה בכל דבר שנכנסים או מתחייבים אליו. מלבד באותם מקרים שהענין היה תקוע מזה זמן רב… כאמור, מרקורי ברטרו מומחה לשחרר דברים התקועים זמן רב.

ואחרון חביב:  מרקורי ברטרו הוא הזדמנות פז לגדילה רוחנית. הוא מכריח אותנו להיות יותר קשובים, להיות לגמרי בתוך כל פעולה שאנחנו עושים, לשים לב. לזכור את עצמנו. להיות מרוכזים, ממוקדים, ובעלי מחשבה אותנטית.

כתיבת תגובה