Avatar

שלום אורח, באפשרותך להירשם או להתחבר

sp_LogInOut התחברות sp_Registration הרשמה

הרשמה | איבדת את הסיסמה?
חיפוש מתקדם

— באיזה פורומים —
— Match —

— אפשרויות פורום —

יש להקליד מילת חיפוש באורך של 3 עד 84 אותיות.

No permission to create posts
sp_Feed עדכוני RSS לשרשור sp_TopicIcon
דמויות מהתנ"ך
Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
09/3/16 - 7:48
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 10638
sp_UserOnlineSmall און-ליין

הייתי מבקשת לפתוח שרשור שבו נשוחח על דמויות מהתנ"ך וננסה להבין אותן פסיכולוגית, אסטרולוגית, מעשית

מבלי להתחשב בפרשנויות המסורתיות. להביע מה כל אחד ואחת מאיתנו מרגישים כלפיהן מעצמנו.

הנושא הזה מרתק אותי מאז ומעולם, וחשבתי שאולי ישנם עוד ביניכם שזה מעניין אותם. 

tuzki_2013_06

ורציתי לפתוח בדמותו המושמצת והמוקטנת במפגיע של שאול המלך, המלך שבעיני היה הטוב, הצנוע, האמיץ, החכם והנפלא ביותר שהיה לנו מאז ועד היום. 

מה דעתכם? מדוע טרחו פרשנינו הגברים מכל הדורות לבטל את דמותו של המלך הראשון, מי שבנה ממלכה יש מאין, איחד את כל השבטים המופרדים וניצח במלחמות כה רבות?

ושימו לב במה מאשימים אותו. שאול מואשם בכך שלא הרג אויב מנוצח, שלא בעט במי שכבר נמצא על האדמה. נראה כאילו פשפשו ומצאו בכוח משהו שבפירוש

מראה דווקא על אצילות נפש, פשוט משום שלא הצליחו למצוא משהו אחר.

מדוע היו זקוקים כל כך להאשים אותו במשהו? מנין ההתלהבות הזו להקטין אדם גדול? לא מבינה. 

Avatar
rogue
אורח
Guests
09/3/16 - 9:55

היי מגי

אני לא זוכרת ממש את הסיפור על שאול המלך (למרות שאני ממש אוהבת את הסיפורים מהתנ''ך.. אבל היו לי מורים שלא לימדו את זה טוב בבית ספרyell)

לגבי ההאשמות- תמיד יהיו אנשים שירצו ויצליחו להוריד אדם גדול כביכול, בגלל הרבה סיבות.. :

1. אפשר למצוא המון את התופעה הזאת גם היום- אנשים שמצליחים ומגיעים לגדולות, שמים את עצמם תחת ביקורת גם. זה חלק מהעניין.. אתה באור הזרקורים אז יהיו הרבה שיבקרו אותך. בגלל צרות עין בעיקר.

2. כשאדם מצליח מאוד , והופך "מלך", הנפילה היא בלתי נמנעת. אין דבר כזה אדם שתמיד למעלה או מושלם או 'גדול מהחיים'... מעצם העובדה שאנחנו בני אנוש ועושים טעויות, ויש מה לבקר אותנו.. תמיד יהיה.

3. נפוץ מאוד שאנשים לא משתמשים נכון בכוח, אולי גם שאול (לא זוכרת את הסיפור אבל זה רק הגיוני), ואז התוצאות של חלק ממעשיו עלו ביוקר (בחיי אנשים.. בגורל העם). ואז ברור שיהיו בעיות. 

 

 לדעתי זה גם נכון לפעמים להוריד אדם 'אדיר' לרזולוציה אנושית , אני אישית מעדיפה אדם שעשה המון טעויות , ועם מלא ביקורות עליו cool יש אנשים שההיפך.. יש כול מיני 

אני אנסה להיזכר בדמות שאהבתי.. 

Avatar
Sol
Member
Members
09/3/16 - 13:38
חבר מאז: 16/10/10
תגובות בפורום: 964
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

נושא מעניין מגי. סיפור שאני מעדיפה לדלג עליוח- בגלל הכאב:) לדוד היו חטאים כבדים יותר והוא לא נענש ככה. אני לא מכירה את הפרשנויות אבל לפי הפשט- ככל הזכור לי הוא לא ציית להוראת עלי + ציווי האל- לחכות להגעתו של עלי כדי לצאת למלחמה.שוב- מכוונה טובה של שיקול דעת שהפעיל. (אולי אני זוכרת לא נכון)הטרגדיה שוקראת אח"כ עם כניסתו של דוד לתמונה- שאול שהופך איש רדוף ורודף צלילים. אוהב-שונא-מקנא- מתכח- מתנצל- ושוב - מקנא--רודף-רדוף... עצוב. ומה שמעניין זה שדוד חטא חטא כבד הרבה יותר בעינינו- וחטאו נסלח. אולי באמת-הסיפורים מוטים כי באמת נשלטו על ידי בית המלוכה- בית דוד? משהו כמו- שיווק :)

אולי בכלל יש הסבר- של גורל וקרמה, כי שוב- דוד נאף ושלח אדם למותו, אמנם נענש ואיבד בן, אבל המשיך לקבל את חסד האל.

אם יוצאים מהסיפור הספציפי- יש הרבה זוגות כאלה בהיסטוריה. כרגע עולה לי מוצרט וסליירי- סליירי שהיה מוסיקאי מעולה, אדיר, אבל לא היתה לו הגאונות, הקלילות, החזון של מוצרט.

Avatar
ara33
חבר
Members
09/3/16 - 20:11
חבר מאז: 07/4/11
תגובות בפורום: 3270
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

איזה נושא מרתק
כמובן שלמה המלך מסקרן אותי מאוד
מגילת כהלת שמיוחסת אליו מרתקת ומתאימה לכל זמןן
מן גרסה של האדם טוב מנעוריו, הנאדם רע מנעוןריו
הוא מחדד לנו את המושג מה שלא רואים מכאן רואים משם
מן טיפוס אורני פלוטוני שכזה

Avatar
gonzoy
Member
Members
10/3/16 - 8:29
חבר מאז: 15/10/11
תגובות בפורום: 424
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

גם אני אוהבת מאוד את שאול. יכול להיות שההקטנה שלו נועדה כדי להאדיר את דוד, שפחות או יותר מואדר לשווא לאורך כל התנ"ך. עוד יכול להיות שהרעיון אצל שאול זה חולשה - הוא היה חולה נפש, הוא נכנע לפחדים של עצמו, ויכול להיות שיש רצון להציב דמות של מלך "חלשה" ולהציג אותה כדוגמה לא טובה למלוכה, בגלל החולשה. בעינינו זה אנושי ולכן קל להתחבר אליו ולאהוב אותו...

Avatar
mares_nest
חבר
Members
10/3/16 - 21:15
חבר מאז: 09/9/11
תגובות בפורום: 1216
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

שאול המלך היה ידוע בנטיה לרדת למחוזות מאוד אפלים, היו לו מצבי רוח והוא לא תמיד היה על הקרקע
כמו שמו - נטה לרדת לשאול

Avatar
Esteban
Member
Members
12/3/16 - 2:00
חבר מאז: 01/3/11
תגובות בפורום: 172
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

הי מגי וחברים :-)

הדמות של שאול ריתקה אותי גם כן במשך זמן רב . הוא נבחר באמת בגלל מידותיו הטובות ולא בגלל איזה מעשה גבורה או יחוס כזה או אחר . לדעתי  "נתפר" לו תיק מטעמים פולטיים גרידא. 

שאול אמנם איחד את השבטים לזה מה אך בערוב ימיו כבר החלו הניצנים של הקרע הגדול של הממלכה לשתי ממלכות נפרדות ואפילו אויבות - ישראל ויהודה . 

יהודה היה השבט החזק והמוביל עוד הרבה לפני הגעתו של שאול לכס המלוכה . שאול היה בן לשבט בנימין הקטן וחסר השפעה בקרב 12 השבטים ולכן היה מקובל על כולם מלך מקרבו - כי בין כה וכה כוחו יהיה מוגבל . בעיני קידומו של דוד לעמדת מפתח של גיבור העם זאת מזימה שנעשתה בצורה מאוד מחושבת ומתוזמנת שנועדה להשליט את כוחו של שבט יהודה על שאר השבטים . הצגתו של שאול כלוקה בנפשו בעצם נתנה לגיטמציה להמלכת דוד מעצם היותו גיבור העם...

לאחר התבוסה במלחמה ומותו של שאול  נאלץ דוד להלחם במתנגדים לו שנים ארוכות כדי לבסס את שלטונו , אז זאת היתה מלחמת אזרחים בין תומכי דוד לאלו שראו בצאציאיו של שאול היורשים החוקיים , אין כל איזכור בכתוב שזאת בעצם מלחמת שבטים שבה שבט יהודה בעצם משליט את עצמו על כל שאר השבטים בכח הזרוע . הצעד הראשון שיוזם דוד כאשר שלטונו על שאר השבטים מתבסס הוא הקמת העיר ירושלים - מובלעת יבוסית בעומק השטח של שבט יהודה והפיכתה לבירה ובכך למעשה הופך את יהודה לא רק לכוח הכלכלי/צבאי המוביל אלא גם לכוח הרוחני של העם 

שאול היה למעשה המלך היחיד שבאמת היה מלך של כולם ומידותיו הטובות אף איימו על המוסד שלמעשה המליך אותו - הנביאים ובראשם שמואל . 

Avatar
sphinx
Member
Members
13/3/16 - 1:19
חבר מאז: 31/3/14
תגובות בפורום: 342
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

מה עם שמעון, בנו השני של יעקב אבינו? עקרב קלאסי

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
13/3/16 - 7:36
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 10638
sp_UserOnlineSmall און-ליין

תודה תודה לעונים. אני הכי מתחברת לעניין הזה, שיש פה האדרה מלאכותית של דויד. וששמואל מאד לא אהב את הדרישה של העם למלך חילוני. נראה שבאמת אחת הסיבות לכך שבחר דווקא בשאול היה השבט דל ההשפעה שלו. הוא כנראה לא ציפה שהבחור הטוב והתמים שמשח למלך יוכיח שהוא לא סתם בחור יפה תואר אלא גם אדם שייקח ברצינות את המטלה שהטילו עליו, ואפילו יצליח בה. וכשהוא הצליח שמואל ארגן לו גיס חמישי בזה שהלך והמליך נער פרא כריזמטי מתחתיו - משבט חזק - וכך יצר שמואל את ההפרדה בין ישראל ויהודה, שקיימת מאז ועד היום. גם העובדה שלא הגיע בזמן לברך על הקורבן בקרב נגד פלישתים (עיכב אותו שבוע ימים! בשדה קרב!) היא רק עוד הוכחה עד כמה עשה כל שיכל על מנת לערער את בית המלוכה הראשון שלנו.  

לגבי מצבי הרוח של שאול - אפשר להאמין שהמתח שהיה נתון בו נתן בו את אותותיו בסופו של דבר. אבל חולשה? אני רואה את דויד חלש הרבה יותר ממנו. אדם שרוצח בלי הכרה את כל מי שנדמה לו שמאיים על מלכותו לא יכול להיות בן אדם חזק או מאוזן או שפוי. רודנים כמותו היו רבים אחריו, שליטים שהכל העריצו ופחדו מהם, אבל לא משום שהיו שפויים ובעלי אופי אלא משום שהיו חסרי מצפון ולא צפויים בחמתם. 

אני חושבת שלדויד יש כל מה שמלך צריך, חוץ ממצפון. 

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
13/3/16 - 7:41
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 10638
sp_UserOnlineSmall און-ליין

ספינקס, ספר על שמעון. אני לא ממש זוכרת אותו, חוץ מהסיפור הנורא עם דינה. 

Avatar
Esteban
Member
Members
15/3/16 - 9:30
חבר מאז: 01/3/11
תגובות בפורום: 172
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

מצחיק , 

אתמול ראיתי את הפרק החמישי של העונה השניה בסדרה " היהודים באים" , הסצנא הראשונה היא בדיוק על ה"אוברריטד" של קינג דיויד... שווה צפייה.

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
17/3/16 - 19:36
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 10638
sp_UserOnlineSmall און-ליין

מה אתם חושבים על יצחק?

לי הוא נראה מאד מיוחד, מאד מנותק. חוץ מהברכה שלו לשני בניו - שהתקיימה לאורך הדורות פרט לפרט - הוא לא מדבר, לא פועל, לא מתנגד, לא יוזם דבר. 

מביאים לו אישה ממרחקים ולא שומעים דבר על יחסו ותגובתו לה. האם רצה בה בכלל? נולדים לו בנים פעם אחת, לידה אחת, מה שמחשיד עד כמה היה קרוב אליה בכלל.

בנוסף לכך ברור שהוא אוהב את עשיו בעוד רבקה אוהבת את יעקב יושב האוהלים, ובכל זאת היא מצליחה לתחמן אותו כך שבנה האהוב יקבל את ברכתו החשובה. 

לאורך כל הטראומה של העקידה לא שומעים אותו, מלבד באותה פעם יחידה שהוא שואל את אברהם - אם יש עצים אז איפה קורבן הזבח, ומכך רואים

שהוא מבין מה עומד לקרות לו, ועדיין אינו בורח, אינו מתנגד, אינו מבקש על נפשו. וגם כשהוא ניצל בחסד האל, כשנשמע הקול "אל תשלח ידך אל הנער"

עדיין אינו מגיב, אינו אומר דבר... אתם מתארים לעצמכם איך ישמעאל, אחיו הפעלתני והנמרץ, היה מגיב במקומו? מאד מוזרה בעיני דמותו, קשה לעמוד עליה. 

די ברור לי שהיו לו כוחות רוחניים, בגלל אותה ברכה שהזכרתי, אבל יש מצב שאת העולם הזה לא ממש הבין? מה דעתכם?

Avatar
gonzoy
Member
Members
17/3/16 - 22:47
חבר מאז: 15/10/11
תגובות בפורום: 424
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

בציורי העקידה הוא תמיד מצוייר עם מאפיינים נשיים. הפסיביות הזאת שלו היא חלק מסיפור העקידה ומהתפקיד שלו, אני מניחה.... שהוא לא יותר מלהיות כלי לברית. די עצוב.

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
17/3/16 - 23:08
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 10638
sp_UserOnlineSmall און-ליין

גונזוי,

חשבתי על מה שאמרת והלכתי לראות תמונות בהן ציירו את העקידה. 

אהבתי את התמונה הזאת משום שרואים בה את יצחק מנחם את אברהם. איזה מעוף היה לצייר שצייר את זה!

התמונה הזאת נראית לי יותר הגיונית מכל התמונות האחרות שראיתי, עם הסכין השלופה, שלא מספרות על הכאב הנורא משניתן לתיאור

שאברהם בוודאי חש שם, ויצחק הנבון בתמונה הזו מסביר לו שהוא נכון למלא את רצון האל, מעודד אותו....  

sacrifice.jpg

Avatar
gonzoy
Member
Members
18/3/16 - 1:16
חבר מאז: 15/10/11
תגובות בפורום: 424
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

אם כבר סיפורי תנ"ך אז יוסף תמיד נראה לי מוזר. מצד אחד מסכן כזה שנופלות עליו מלא צרות, מצד שני עם ביטחון עצמי בשמים. אף פעם לא הצלחתי להבין אותו.

ואגב אני חושבת שיותר משאפשר לייחס אסטרולוגיה לדמויות התנכיות אפשר לייחס אותה לסיפורים התנכיים. כאילו כל פרשה או סיפור מתאימים לאחד המזלות. עקדת יצחק נראה לי טלה בעוד יוסף וסיפוריו מתאימים לדגים.

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
18/3/16 - 8:54
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 10638
sp_UserOnlineSmall און-ליין

אהבתי.

אמנם יוסף כאדם לעצמו נראה לי סמל מובהק של בתולה - מבין עניין, מסודר, כל העניין עם התבואה שניהל, מתוכנן, נבון, מדוייק. 

אבל הסיפור שלו הוא בהחלט סיפור פלאות דגי. לעלות מן הבור אל המלכות - סיפור דגי. 

Avatar
Sol
Member
Members
18/3/16 - 14:45
חבר מאז: 16/10/10
תגובות בפורום: 964
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

במסגרת שיעורים של הבת שלי- יצא לנו להעמיק מעט בפרשת העקידה ולנסות לראות אותה מנקודות מבט שונות. יש רמזים שלא רק שיצחק לא חזר עם אברהם לבית הוריו לאחר העקידה, אלא הלך "לבאר לחי ראי" זו הבאר אליה ברחה הגר משרה. אולי זה היה המקום הנכון לבכות :) ולהתבודד. למרות שיש כל מני פרשנויות מדוע יצחק הלך לשם. (האחת היא שאולי ניסה להשיב את הגר לאביו לאחר שאיבד את שרה. שם- הוא פוגש את רבקה. נשמע שרבקה היא הנחמה של יצחק.

בכל מקרה- נשמע שזו היתה טראומה שהשפיעה לא רק על יחסיו עם אביו אלא על אישיותו בכלל. ואכן- יצחק מתואר כדמות פאסיבית לגמרי.

אולי את עניין ה-רק 2 ילדים תסביר העובדה שרבקה היתה עקרה:

"כמו שרה לפניה ורחל אחריה, הייתה בתחילה רבקה עקרה. לאחר שהתפללה לאלוהים, בישר לה: "שני גויים בבטנך, ושני לאומים ממעייך יפרדו" (גויים=עמים). ואכן, רבקה ילדה תאומים, לאחד קראה יעקב, והוא גדל להיות אבי שבטי ישראל, ולשני קראה עשו, והוא גדל להיות אבי האדומים."

לגבי יוסף- גם בעיני יש משהו דגי בחלומות שלו. גם בידיעה המוקדמת הזו שהוא נועד לגדולות. ידיעה שלא עזבה אותו כשהיה בבור. ובסוף הוא גם מנחם את אחיו-ומסביר להם- שהמעשה שלהם היה קרמה- כדי להביא אותו למשול במצרים כדי לעזור להם.

וסתם לגבי חלומות- העובדה שחלם את חלומות "הגדולה" שלו בצעירותו- מראה שאין תאריך תפוגה לחלום. חלום אמת יכול להתגשם גם שנים לאחר מכן. 

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
19/3/16 - 12:47
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 10638
sp_UserOnlineSmall און-ליין

נכון. אהבתי. נראה שבאמת הטראומה של העקידה השאירה בו חותם בל יימחה. השאלה אם היה מטבעו פסיבי ושקט, או הפך כזה לאחר מכן...

Avatar
Sol
Member
Members
19/3/16 - 18:55
חבר מאז: 16/10/10
תגובות בפורום: 964
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

אם אפשר להסתמך על פירוש רש"י- שהעקידה נעשתה כשהיה יצחק בן 37 (והוא התחתן בגיל 40) ניתן לשער שהיה פסיבי ושקט גם באופיו. 

אבל זו רק השערה :)

Avatar
חיים ש
Member
Members
20/3/16 - 10:21
חבר מאז: 04/12/10
תגובות בפורום: 951
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

שאול המלך: נתונים, אדם גבוה, מצא מותו במקום גבוהה , כאשר הוא נופל על חרב, מתאבד, יש כאן רמזים למזל גדי [מקום ואו אדם גבוה] רמזים למעבר דגים/טלה בבית 8, מה שממקם את מזל אריה המלכותי בבית 1, [כרטיס הביקור של האדם, תדמיתו] גם המרכיב באישיותו המרגיש תחושות של רדיפה וריגשי נחיתות אל מול מתחרה כדוד מקבלים ביטוי במרכיבים המצויים בבית 8 שלו.

הערה: השם שאול מתאר מקום נמוך כמו הגהנום, הוא למעשה מדבר על בית 8 ואו מזל המוות והפסיכולוגיה עקרב, באופן די מוזר הוא גם מוצא בדוד אדם האויין אותו מאחורי גבו [אוייבים נסתרים המשוייכים למזל דגים], וגם השם דוד מתאר מוות, "דוי", אחת הדוגמאות לכך היא בשם של העיר הפלישתית אשדוד המתארת "אש מוות" אש-דוי.

מכאן אני עושה מעבר לאותם ערים פלישתיות שנבנו על-ידי התרבות המינואית שפלשו לארץ ומכאן שמם פלישתים, שמות של ערים המתארות את האסון שפקד את התרבות הזו בהתפרצות הגעשית של האי סנטוריני שהחריבה את סביבותיו שם היו מצואים המינויים,

הערי אשקלון היא: אש וקלון, אשדוד היא : אש מוות, עזה מתארת את האסון העז שפקד תרבות זו אחד הרמזים שאכן תרבות זו הייתה מינואית, הוא הקשר לאל דגון שהיה האל גם של הפלישתים וגם של אותה תרבות איים שעיקר מזונה הגיע המים.

הדמות של משה רבינו,

משה בשמו התאפיין תפקידו, כמו שבת-פרעה משטה אותו ממיימי הנילוס אל שפת הנילוס, על כך הוא נקרה משה, כך היה תפקידו למשוט את עם ישראל ממצרים אל חוף המבטחים של ארץ ישראל אך לא להכנס אליה, השם מצרים מתאר את המיצרים הקיימים בנהר הנילוס שהוא סימלה של מצרים באותם הימים, מצרים היא: מים צרים.

משה נולד בסימן מזל דגים, אותו הסימן המתאר מים, הוא נקשר לכאורה בעונש של אי כניסה לארץ בגלל מי המריבה, יש כאן דגש על מעבר שבין דגים לדלי, בין אותם האירועים של הימים ההם המדברים על מעבר שבין עבדות [מזל דגים] לחירות מזל דלי, כאשר החירות היא עבודה עצמאית כמו הדלי אל מול עבודה תחת הקרבה שהוא מסממני מזל דגים.

למעשה חוף המבטחים, ארץ ישראל הוא מזל דלי, עבור משה ועם ישראל, אנו מקבלים את הנושא הזה מיתוך ההבנה של מוישור מזלות דלי אריה המדברים על ילדים [אריה] במקרה זה בת מלך, בת פרעה, אבל גם מכך שהיציאה מעבדות לחירות מוגדרת גאלה ראשונה.

אסתר המלכה:

תאור נוסף של מזלות דגים ודלי, השם אסתר מתאר מקום מסתור, אותה אסתר היית  צאצאית של אדגם בשם קיש, אביו של שאול המלך וכך גם מרדכי דודה, באם אסתר מתארת מסתור כמו מזל דגים המתאר דברים נסתרים, דברים שמאחורי הקלעים, השם מרדכי מתאר את מזל דלי המרדני, וכך מרדכי מורד בהמן ומביא להפלתו בעזרת אחיניתו אסתר הפועלת בסתר וברמזים אל מול המלך האחשוורוש, ממצב של פור, שהוא גורל, לכך שישראל נועדו לשמד, הפך המצב לגאלה והצלה, מצב של מהפך מקורבן לניצול הוא המעבר ממזל דגים הקורבן למזל דלי הניצול אחד הדברים המעניינים היה הדרישה של אסתר המלכה לצום של 3 ימים על-מנת שישראל יגאלו, אנו מוצאים דבר דומה בנתונים אסטרולוגיים של יום הכיפורים

החל כאשר שמש במזל הדינים מאוזניים והירח במזל האסטרולוגיה הדלי, הרמז כאן מדבר על כך שבשביל שיהיה מזל בדינים צריך לבטל השפעות שמים [הכוכבים והמזלות] דרך ביטול הנוזלים אשר האדם מכניס לגופו, דרך הצום, וצריך להבין כל מזון הופך לנוזל כאשר הוא בא במגע עם הרוק בפה, ביטול הנוזל חשוב, כי לירח השפעה על הנוזלים בעולם ובגוף החי,

לכן הצום מבטל בכך השפעות שמים [כוכבים] לא פלא עם-כך שהשם פורים והשם כיפורים מדברים על גורלות בלשון רבים, פור, פורים, כי-פורים או כי-פור, המילה כי כאן היא מילת תנאי המדברת על כך שאם עשו דברים רעים, [כי עשו את הרע בעיניי השם] אז יחולו עליהם דינים [גורלות] לכן המילה היא כי-פורים.

הערה עיניין 3 ימי הצום מדבר על המצאות הירח בדלי כיומים וחצי.

כל אדם שופט את האחרים

לפי איך שהוא רואה עצמו

No permission to create posts
איזור הזמן של הפורום: Asia/Jerusalem

מקסימום משתמשים שהתחברו במקביל: 265

כרגע און-ליין: מגי אדם, Alin
21 אורחים

כרגע נמצאים בעמוד זה:
1 אורחים

המשתמשים המובחרים:

ara33: 3265

Morgan: 2498

יגאל: 2084

Lee: 1756

alina: 1409

mares_nest: 1197

סטטיסטיקות של המשתמש:

אורחים שכתבו: 174

מספר חברים: 232

מאשרים: 1

מנהלים: 1

סטטיסטיקות של הפורום:

קבוצות:1

פורומים:1

שרשורים:4407

תגובות:48918

המשתמשים שנרשמו לאחרונה:

avi100, Galyan, sm.3, coral, orennino, ARIE

מאשרים:מגי אדם: 10573

מנהלים:אורי אדם: 35

    

Comments are closed.