Avatar

שלום אורח. באפשרותך להירשם או להתחבר

חיפוש

— טווח —
— סגנון חיפוש —

— אפשרויות פורום —

אנא הקלד מילה באורך של לפחות 3 ועד 84 תווים

הרשמה שכחתי סיסמה
sp_Feed sp_TopicIcon
הצד האפל של נפטון
Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
פוסטים שפורסמו: 9103
הצטרף ב: 10/10/10
sp_UserOfflineSmall לא מחובר
21
10/7/18 - 21:28
sp_Permalink sp_Print

שיחה אחת מתוך הפרק של נפטון:

 

נפטון מלאך ושטן

המזלות לעצמם הם נייטרלים, לא טובים ולא רעים, לא חיוביים ולא שליליים, אלא הם מה שהם. אולם הפערים בין פרשנות חיובית ופרשנות שלילית שהם מקבלים באירועים, בטבע ובמיוחד אצל האדם – הולכים ומחריפים ככל שאנו מתקדמים מטלה אל דגים. הפער הקטן ביותר יהיה בטלה ואילו אצל דגים, מהיותו הארכיטיפ האחרון, הפער בין אפשרויות הביטוי של טוב ורע יהיה הקיצוני ביותר.

נפטון, כשליטו של דגים, מייצג במפה את הקדוש והמופלא ביותר ואת הנורא והמאיים ביותר. עולמו של נפטון מלא בהקרבה, זולתיות, נחמה, ריפוי, שלווה, נתינה, אור, מוסיקה. נועם, ברכה, הודייה, קדושה, עדנה. יופי שלא מן העולם הזה. באותה מידה עולמו של נפטון מלא בכאוס, שקרים ומרמה, סמים, זנוּת, קורבנוּת, התעללות חסרת סיבה, בגידות, נוכלויות, ניצול, יאוש, אימה, טירוף.

גן-העדן והגיהינום, שניהם נפטון.

נפטון מייצג מצבים של חרדה קשה, יאוש, דיכאון, אֵבל וצער, בדידות, שֶׁבי, מאסר והסגר, גלות, ריקנות ופחדים, כמו שהוא מתאר מצבים של מלֵאות, נועם ואושר בלתי מותנה. נפטון הוא האפל, המאיים והרע ביותר, כמו שנפטון הוא הטוב, הטהור והעדין ביותר. המלאך והשטן מגולמים בנפטון.

נפטון הוא אמורפי, ענני, חלומי, נעלם – ועדיין, ההשפעה והעוצמה שלו הן מדהימות. הוא פועל באמצעות רגש מעודן ומרומז ביותר, באמצעות פיתוי וכֶשף והבטחה מבלבלת ומתעתעת. גורם לנו להימשך ולבוא בעקבותיו, בניגוד גמור להיגיון שלנו, הרבה פעמים בניגוד למה שטוב לנו, ולהוסיף ולהתעקש ולהגיד שהלכנו אחריו מרצוננו. נפטון מושך אותנו אל ממלכתו בחבלי כישוף וקסם.

אם הכוח הזה של נפטון אינו מלוּוה ביושר או אחריות, או אם האישיות רופפת וחסרת כיוון ואין בה היכולת להכיל את עצמה, או שהאדם כואב ודואב את פצעי ילדותו והוא בנקודה כזו שלא איכפת לו כבר מאף אחד ושום דבר – הרי שנפטון ייצור את הרמאים, הנוכלים והפושעים האכזריים ביותר, את הרוע המאיים והמפחיד ביותר, משום שהוא רוע אקראי, לא צפוי וחסר היגיון. אנשים המחליפים את אימת הרֵיק שהם חשים בתוכם באימה שהם זורעים בעולם.

ובה במידה נפטון ייצור את הקדושים, הטהורים והמבורכים ביותר, אלה שבעבודה גלגולית ארוכה הסירו מעצמם עוד קליפה ועוד קליפה, עוד תאווה ועוד חרדה, והגיעו אל התוךְ העדין והחזק שבתוכם, והם נמצאים עתה באחדות עם הכל. אנשים מלאי אהבה וחמלה, שעצם נוכחותם משנה אותנו ומשרה עלינו שלווה ושקט ובריאות הנפש.

נפטון פותח לנו גישה לכוחות שהם מעֵבֶר. אך יחד עם כוחות אלה חייבים לבוא האחריות והאומץ הבוגר של סאטורן, טוּב-הלב החכם של יופיטר, והנוכחות הצנועה, העדינה והחזקה של כירון, אשר יכינו אותנו לפעול נכונה עם כוחות הקסם וההשראה שמעניק נפטון.

כרך שני, עמוד 286

אזור זמן של הפורום:Asia/Jerusalem

הכי הרבה משתמשים מחוברים בו-זמנית:265

מחוברים כרגע:gonzoy, shemmesh, Alin
10 אורחים

נמצאים כרגע בעמוד זה:
1 אורחים

המשתתפים ביותר:

Morgan: 2488

ara33: 2285

יגאל: 1813

Lee: 1462

kafe: 1115

Sol: 936

החדשים ביותר:

Aviv

shemesh1

yanki

Noa134

avivit232

ELLA

סטטיסטיקות:

קבוצות:1

פורומים:1

שרשורים:3556

פוסטים:40547

 

סטטיסטיקות:

כמות אורחים שהשתתפו: 174

כמות חברים: 89

כמות עורכים: 1

כמות אדמינים: 1

אדמינים:אורי אדם

עורכים:מגי אדם

    

Comments are closed.