Avatar

שלום אורח, באפשרותך להירשם או להתחבר

sp_LogInOut התחברות sp_Registration הרשמה

הרשמה | איבדת את הסיסמה?
חיפוש מתקדם

— באיזה פורומים —
— Match —

— אפשרויות פורום —

יש להקליד מילת חיפוש באורך של 3 עד 84 אותיות.

No permission to create posts
sp_Feed עדכוני RSS לשרשור sp_TopicIcon
שנים עשר השבטים
Avatar
Star21
אורח
Guests
23/11/11 - 15:12

אבל בכל זאת הוא עבר תהליך של לידה מחדש … את לא חושבת ככה? אני חושבת שהוא ממש עבר תהליך של לידה מחדש למרות הכל .. הוא חווה מוות בנפש שלו איפה שהוא, או שאני סתם טועה. מה דעתך?

ותודה על ההברה t-wink ( למרות שבאמת לא הסברתי את עצמי טוב אבל המשפט שרשמתי היה כללי. )

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
23/11/11 - 18:08
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 10488
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

לכן יש לנו זנב דרקון בעקרב בית ראשון. 

לא הכל קשור בשמש.  

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
23/11/11 - 18:11
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 10488
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

.

אתה צודק אלי, ערבבתי בין שניהם. t-sad

Avatar
Star21
אורח
Guests
23/11/11 - 23:06

מגי אדם אומר:

לכן יש לנו זנב דרקון בעקרב בית ראשון.

לא הכל קשור בשמש.

 

אם התכוונת אליי – אז הבנתי אותך מצוין. אבל מה קשורה השמש? בגלל שהמדינה הוקמה במזל שור, או בגלל שהתכונות שלה הן שור?.. ( של העם ) 

... לא משנה כבר. תודה.

Avatar
Yaakov
Member
Members
28/5/19 - 3:46
חבר מאז: 26/2/19
תגובות בפורום: 91
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

מגי אדם אמר
.

אני שמה פה את השערותי. לא הכל פיקֵס, יעקב מתחשבן פה יופי יופי עם הילדים שלו, אבל חשבתי הרבה על כל אחד...:

בראשית פרק מ"ט: "ויקרא יעקב אל בניו ויאמר: האספו ואגידה לכם את אשר יקרה אתכם באחרית הימים. הקבצו ושמעו בני יעקב ושמעו אל ישראל אביכם."

"ראובן בכורי אתה, כוחי וראשית אוני, יתר שאת ויתר עוז. פחז כמים אל תותר כי עלית משכבי אביך אז חללת יצועי עלה." - מאזניים.
"שמעון ולוי אחים כלי חמס מכָרותיהם. בסודם אל תבוא נפשי בקהלם אל תחרד כבודי כי באפם הרגו איש וברצונם עקרו שור. ארור אפם כי עז ועברתם כי קשתה אחלקם ביעקב ואפיצם בישראל"." תאומים ודגים. נכון שני מזלות אלה לא בדיוק מתאימים לחמת הזעם הלא-שקולה שמתוארת פה, אבל "אפיצם בישראל" זה מדוייק לשניהם, ועצם התפיסה של כפילות, וברכה משותפת לשני אחים מתאים לתאומים ולדגים. ועוד אנו רואים אצל שמעון בציור תיאור של עיר דווקא... לוי, העוסק בקודש ללא נחלה משלו, נראה דגים בכל מקרה.
"יהודה אתה יודוך אחיך ידך בעורף אויביך ישתחוו לך בני אביך. גור אריה יהודה מטרף בני עלית כרע רבץ כאריה וכלביא מי יקימנו. לא יסור שבט מיהודה ומחוקק מבין רגליו עד כי יבוא שילה ולא יקהת עמים..." טוב, עם יהודה אין ספק - אריה.
אחרי הברכה האדירה ליהודה, יעקב מתחיל לתמצת: 
  "זבולון לחוף ימים ישכון והוא לחוף אניות ויָרכָתו על צידון". סרטן. ברור.
"יששכר חמור גרם רובץ בין המשפתיים. וירא מנוחה כי טוב ואת הארץ כי נעמה ויט שכמו לסבול ויהי למס עובד." טוב, יעקב פה לא מרחם יותר מדי. מיסים ועבודה שייכים לגדי. אבל הדגש כאן הוא על עצלות, ורביצה - ממש ממש לא גדי... אבל בכללי, חתיכת ברכה אכזרית ולא סלחנית, מה שבכל זאת מחבר אותו לגדי.   
"דן ידין עמו כאחד שבטי ישראל. יהיה דן נחש עלי דרך, שפיפון עלי אורח, הנושך עקבי סוס ויפול רוכבו אחור. לישועתך קיויתי ה'." אין ספק, כאן מדובר בעקרב. נחלתו של דן היא גם איזור שממה ומדבר, מאבק מתמיד עם סלעים, רמשים ובצורת... - סביבה עקרבית לגמרי.
מן הסתם ה"לישועתך קיויתי ה'" שנכנס כאן לא שייך דווקא לדן אלא זוהי אנחת ביניים היוצאת מעומק לבו של יעקב, המיואש מסקירת בניו. אבל מתאים לי שאנחה זו תבוא דווקא סביב עקרב... 
"גד גדוד יגודנו והוא יגוד עקב." דלי. לא ברור, לא מובן, המשחקי מילים של גד, שמשמעו מזל (דלי שייך לאסטרולוגיה)...
אשר שמנה לחמו והוא יתן מעדני מלך". ברור, שור. אין ספק.
"נפתלי אילה שלוחה הנותן אמרי שפר". קשת. לגמרי. 
 "בן פורת יוסף בן פורת עלי עין, בנות צעדה עלי שור. וימררהו ורבו וישטמוהו בעלי חיצים. ותשב באיתן קשתו ויפוזו זרועי ידיו מידי אביר יעקב משם רועה אבן ישראל. שאל אביך ויעזרך... " טוב, כשהוא אוהב מישהו, יעקב, היצירתיות שלו מרקיעה שחקים. הסמל של יוסף, עם התבואה, החכמה והכל - בתולה.
"בנימין זאב יטרף בבוקר יאכל עד ולערב יחלק שלל." שבט בנימין אדירי הכוח, שהם יצא גם שמשון, אנשים ראשוניים ואמיתיים ומחוברים לחיים. טלה.
 
 

אם יש למישהו את החלוקה המקובלת בידי חכמינו מן הקבלה - אשמח לשמוע.

והנה במרוכז ההשערות שלי:

ראובן - מאזניים
לוי - דגים
שמעון - תאומים
יהודה - אריה
זבולון - סרטן
יששכר - גדי
דן - עקרב
גד - דלי
אשר - שור
נפתלי - קשת
 יוסף - בתולה
בנימין - טלה   

 

  

שקראתי את ההודעה (עוד לפני שהגעתי בקריאתי למשפט "אם יש למישהו וכו'") חשבתי לעצמי- מאיפה להתחיל? אז קודם כל חשוב לעשות את ההבחנה בין השבטים עצמם, או במילים פשוטות יותר בניו של יעקב אבינו- ראובן בן יעקב, שמעון בן יעקב, לוי בן יעקב וכו' לבין השבטים כשבטים. כי השבטים הם משהו מעבר לבני אדם או ראשים ל12 קבוצות פנימיות בעם ישראל (אני אנסה קצת להסביר את הנקודה הזאת בהמשך) . בניו של יעקב הם קודם כל י"ב אנשים ואחים. אם נבוא לדון באיזה חודש נולד כל אחד מבני יעקב, זאת אומרת מה היה מזלו האסטרולוגי של כל אחד מהם, נגלה שאין שום חפיפה בין המזלות שמזוהים עם השבטים לבין מזל השמש של כל אחד מבני יעקב. במדרשים השונים   (בעיקר סדר עולם ועוד) מובאים תאריכי הלידה של כל י"ב בני יעקב, ולפי התאריכים הללו ניתן לשער פחות או יותר היה מזלו של כל אחד מבני יעקב. (כל אחד יכול למצוא אותם בוויקיפדיה)

א. ראובן נולד בי"ד בכסליו

ב. שמעון נולד בכ"ח או כ"א בטבת 

ג. לוי נולד בט"ז בניסן

ד. יהודה נולד בט"ו בסיוון

ה. יששכר נולד בי' באב

ו. זבולון נולד בז' בתשרי

ז. דן נולד בט' באלול

ח. נפתלי נולד בה' בתשרי

ט. גד נולד בי' במרחשוון או בי' בתשרי

י. אשר נולד בט' בשבט

יא. יוסף נולד בא' בתמוז או בכ"ה בחודש זה. הסופר הגרמני הדגול תומאס מאן בספרו הגדול "יוסף ואחיו" (ממליץ בחום לכל אחד לקרוא את הספר הוא מכניס בספר גם ידע באסטרולוגיה) טוען שיוסף המקראי הוא  בן מזל תאומים (אם כי הוא מקבל את דעת חז"ל שיוסף נולד בחודש תמוז, והוא אפילו מקשר את הנתון הזה לעוד כמה נושאים שקשורים ל"תמוז" של הבבלים ודמותו הארכיטיפית של יוסף). הוא אפילו טוען שמזל האופק של יוסף הוא בתולה (מה שלגמרי ייתכן). לפני כמה חודשים קראתי בספר אחד שתומאס מאן הוא בן מזל תאומים ומזל האופק שלו הוא בתולה.

יב. בנימין נולד בי"א במרחשוון. כמו שמסופר בתורה בזמן לידתו רחל אמו נפטרה, ולמעשה המסורת בדבר תאריך פטירתה של רחל אימנו שהתקבע בי"א במרחשוון מגיעה מספר היובלים שמה מצויין שבנימין נולד בתאריך זה.

עד כאן לגבי בני יעקב עצמם. השבטים כמושג הוא משהו הרבה יותר רחב ממספר בניו של יעקב אבינו. למעשה, מסופר במדרשים השונים שהיה  ידוע כבר בזמן שעבד יעקב אצל לבן ונשא את בנותיו שמספר בניו יהיה י"ב. כמובן שזה קשור למזלות אבל לא רק. בספר יצירה מחלוקות כ"ב האותיות של לשון הקודש לג' קבוצות שונות, אני לא אכנס לנושא הזה הרחב בפני עצמו, ורק אומר שאחת הקבוצות נקראת "י"ב פשוטות". האותיות המוזכרות בקבוצה זו הם: ה, ו, ז, ח, ט, י, ל, נ, ס, ע, צ, ק. יש קשר בין מספר אותיות זה לבין י"ב האלכסונין (אלכסונים) שיש בעולם. יש את ארבעת רוחות השמיים, צפון דרום מזרח ומערב, ועוד מעלה ומטה, או בלשון ס"י "עומק רום ועומק תחת". לכל אחת מן ד' רוחות השמיים יש שלושה אלכסונים. אחת עם מעלה, אחת עם מטה ואחת עם הרוח, או הכיוון הסמוך לה. ארבע כפול שלוש- הרי לנו י"ב אלכסונים. ומזה נגזר מספרם של השבטים בעם ישראל. כמובן שכל אות קשורה לשבט מסוים ומזל מסוים. עד כאן החלק הקל. החלק הדי קשה הוא למתוח קו בין שבט מסוים למזל מסוים. למעשה הדבר נתון במחלוקת (התשובה הזאת נכונה לגבי כל סוגייה ביהדות). כעת אני רוצה להביא שתי שיטות וחצי בנושא. שיטה אחת היא שיטתו של הרב  אברהם בן דוד מפושקירה, המכונה בדרך כלל הראב"ד בעל ההשגות (ע"ש השגותיו על ספר היד החזקה של הרמב"ם) מתוך פירושו לספר יצירה. אבל קודם צריך שתי הקדמות. הקדמה ראשונה, בכל התנ"ך יש מספר מניינים שונים לשבטים (אני מצאתי עד עכשיו חמש עשרה) המניין שבו משתמש הראב"ד בפירושו מופיע בתחילת ספר שמות (ופרשת שמות). הקדמה שנייה, הראב"ד מביא שם ציור של מעגל מזלות כעין זודיאק, ובו בכל מזל רשום מונח או תכונה מסוימת. עכשיו נביא את דבריו:

א. ראובן- טלה- חיים

ב. שמעון- שור- רכוש

ג. לוי- תאומים -קרוב

ד. יהודה -סרטן- אבות

ה. יששכר- אריה- בנים

ו. זבולון - בתולה- חלי

ז. בנימין- מאזניים- זיווג

ח. דן- עקרב- מוות (ברוך שכיוונת מגי)

ט. נפתלי- קשת - דרך

י. גד- גדי- מלך

יא. אשר- דלי- אוהב

יב. יוסף -דגים - אויב

מה שצד את עיניי מתוך הפירוש הזה הוא היחס המעניין שיש בין המזלות הנשלטים של מאדים, טלה ועקרב, חיים ומוות. בנוסף היחס בין המזלות הנשלטים של כוכב חמה, תאומים ובתולה, קרוב וחלי. מובא בחז"ל שמי שמבקר חולה נוטל אחד משישים מחליו. יש גם יחס מעניין בין המזלות הנשלטים של כוכב נוגה, שור ומאזניים, רכוש וזיווג, הרחבה של הקיום עצמו והחיים, שהם בתורם קשורים למאדים. חז"ל אומרים שמי שאין לו ילדים (בכלל זה מי שלא נשוי, זאת אומרת מי שאין לו עדיין זיווג) חשוב כמת. עוד הם אומרים שעני חשוב כמת, אדם שסכום רכושו קרוב לאפס. על פי זה ניתן לראות את המעבר ממאזניים לעקרב- שאחרי שבן אדם מוצא את זיווגו, או שכבר נולדו לו ילדים, הוא כבר יכול לחשוב על המוות עצמו. כי גם אם הוא ימות עדיין נשאר לו המשך בעולם. ואת המעבר מטלה לשור- שאנרגיית החיים מובילה בדרך כלל לצבירת רכוש בדרך זו או אחרת, ומי שלא הגיע לזה חשוב כביכול כאדם מת. ככה אפשר לראות שמאדים ונוגה משלימים אחד את השני, ויש בזה משהו מאוד יפה. זה מוביל אותי לקשר המעניין בין סרטן לאריה, בין אבות לבנים.

שיטה שנייה היא שיטת האר"י שמניין השבטים שכנגד מניין המזלות הוא כמניינם בתחילת ספר במדבר:

א. יהודה- טלה

ב.יששכר- שור

ג. זבולון- תאומים

ד. ראובן- סרטן

ה. שמעון- אריה

ו. גד- בתולה

ז. אפרים- מאזניים (לפי הגר"א יוסף)

ח. מנשה- עקרב (לפי הגר"א לוי)

ט. בנימין- קשת

י. דן- גדי

יא. אשר- דלי

יב. נפתלי- דגים

ועוד חצי שיטה, הגאון מווילנא מסכים עם רוב דבריו של האר"י. רק שהוא לא מונה את אפרים ומנשה בניו של יוסף כשני שבטים שונים ובמקום זה הוא מונה שבט אחד, את שבט יוסף כנגד מאזניים, ועל זה הגר"א ממשיך ואומר שהשביעי חביב. תשרי שביעי בחדשים חביב ויוסף שביעי שבשבטים (לפי אחד ממנייני השבטים השונים) חביב. במקום מנשה כנגד עקרב הוא מונה את שבט לוי.

No permission to create posts
איזור הזמן של הפורום: Asia/Jerusalem

מקסימום משתמשים שהתחברו במקביל: 265

כרגע און-ליין: leoleo , Alin
20 אורחים

כרגע נמצאים בעמוד זה:
1 אורחים

המשתמשים המובחרים:

Morgan: 2488

ara33: 2285

יגאל: 1813

Lee: 1462

kafe: 1115

Sol: 936

סטטיסטיקות של המשתמש:

אורחים שכתבו: 174

מספר חברים: 89

מאשרים: 1

מנהלים: 1

סטטיסטיקות של הפורום:

קבוצות:1

פורומים:1

שרשורים:3556

תגובות:40547

המשתמשים שנרשמו לאחרונה:

hellatal12, agas, hadas1446, 12girl, ehudik, girl

מאשרים:מגי אדם: 8175

מנהלים:אורי אדם: 33

    

Comments are closed.