Avatar

שלום אורח, באפשרותך להירשם או להתחבר

sp_LogInOut התחברות sp_Registration הרשמה

הרשמה | איבדת את הסיסמה?
חיפוש מתקדם

— באיזה פורומים —
— Match —

— אפשרויות פורום —

יש להקליד מילת חיפוש באורך של 3 עד 84 אותיות.

sp_Feed עדכוני RSS לשרשור sp_TopicIcon
תאוריות לשליטים לבתולה ושור
Avatar
sphinx
Member
Members
14/4/19 - 13:00
חבר מאז: 31/3/14
תגובות בפורום: 282
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

מה שמשותף למזלות האדמה ולמזלות האוויר הוא ששניהם יסודות אובייקטיביים. הם עוסקים בנתונים חיצוניים, במציאות שמחוץ לאני. יסוד האדמה הוא אובייקטיבי מופנם ועוסק בצרכים המעשיים ובמה שנדרש כדי לשרוד ולהתקיים במציאות הפיזית, ואילו יסוד האוויר הוא אובייקטיבי מוחצן ועוסק במה שנדרש כדי להשתלב בחברת בני אדם. לכן הגיוני שהם יהיו מקושרים. כך גם יסודות האש והמים שהם יסודות סובייקטיביים. יסוד האש - סובייקטיבי מוחצן (חוויות) ויסוד המים - סובייקטיבי מופנם (רגשות) ולכן הגיוני שיחלקו שליטים. לגבי תאומים ובתולה  שחולקים את מרקורי - מרקורי הוא פלנטה שקושרת קשרים. פלנטה שגורמת לגורמים שונים ונפרדים לראות זה את זה, להגיב זה לזה וללמוד זה מזה. המהות הזאת מייצגת בצורה מלאה את מזל תאומים שמייצג את גילוי הסביבה שמקיפה אותנו, לימוד והשתלבות בה. מזל בתולה הוא סיפור מורכב יותר, כי הוא לוקח את הקשרים המרקוריאלים צעד אחד קדימה - לא רק לחקור את המציאות אלא גם לנהל, לתחזק ולתקן אותה. בכל פעם שפלנטה משמשת כשליטה ראשית היא מייצגת את הסיפור עצמו - את המוטיבציה העיקרית של המזל. וכשהיא משמשת כשליטה משנית היא הכלי או הדלק שמאפשר לעבור שלב ולהגיע למוטיבציה של השליט הראשי. הרבה אסטרולוגים מקבלים היום את כירון כשליט הראשי של מזל בתולה. כלומר, כושר ההבחנה של מרקורי משמש את הבתולה בתהליכי הריפוי והתיקון הכירוניים. לגבי שור ומאזניים - ונוס היא פלנטה שמייצגת משיכה ומגנטיזם. כלומר, מה אנחנו מושכים לתוך חיינו, למה יש ערך בעינינו, ומה אנו דוחים מאיתנו. באופן טבעי זה לוקח אותנו לצבירה, לרכוש ולבניית הבסיס של השור, וליחסי הגומלין של המאזניים. כשיתגלה שליט ראשי של אחד מהם, אז נוכל לדון למי וונוס מתאימה יותר כשליטה ראשית.

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
14/4/19 - 13:16
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 9793
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

ספינקס, בדקתי את זה לאורך שנים על שנים והיום אין בלבי שום ספק. 

כירון שליט בתולה. ארץ שליטת שור. 

כל מה שיש לי להגיד בנושא כתבתי בקצרה בספר הראשון (בית 2 שור)

ובהרחבה בספר השני. 

אם מעניין אותך - כרך שני פרק 9 "שור וארץ, שליטים, בחירה" עמוד 370 ואילך.

וטוב לראות אותךheart2_png

Avatar
Yaakov
Member
Members
15/4/19 - 1:52
חבר מאז: 26/2/19
תגובות בפורום: 75
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

תודה רבה על ההסבר ספינקס. זה מזכיר לי שקרתי פעם מאמר שכתבה אסטרולוגית (אינני זוכר את שמה עכשיו) שמסתכלים על ארבעת היסודות כשתי זוגות: אש-אוויר ומים-אדמה. כמו שבטבע האש משתלהבת ומלובה ע"י האוויר והמים מרווים וממלאים את האדמה. על אותו משקל באסטרולוגיה מזלות אוויר בדרך כלל מסתדרים טוב עם מזלות אש ומזלות אדמה מסתדרים טוב עם מזלות מים. איך להסביר את זה אני כבר לא יודע.

ומגי מה הכוונה שכדור הארץ הוא עצמו השליט של שור? הרי האסטרולוגיה כבר קיימת כמה אלפי שנים ותמיד לא דברו על הפלניטה שלנו כגורם אפקטיבי באסטרולוגיה. לגבי כירון אני אמנם מבין את הדמיון הרב שיש בינו לבין מזל בתולה אבל עדיין אני חושב שאסור לנו להתעלם מזה שכירון הוא כלל לא פלניטה. גם פלוטו שבשנים האחרונות ירדה קרנו לכוכב לכת ננסי, הוא עדיין פלניטה גם אם הוא איננו כוכב לכת טהור כשאר השליטים האסטרולוגים. לגבי השמש, היא מרכז המערכת לכן זה מאוד ברור שהיא הגורם המשפיע ביותר. ואילו הירח כבר מקובל אלפי שנים כמשפיע אסטרולוגי למרות שהוא לא כוכב לכת, כנראה בגלל שהוא הירח שלנו, זאת אומרת שאנחנו רואים אותו מכאן, והוא מאיר ברמה מסוימת לכן ברור למה הוא שליט. שאר השליטים הם כוכבי לכת מוכרים.  כירון הוא למעשה אסטרואיד מסוג "קאנטור" (ולכן הוא קרוי ע"ש של כירון שבמיתולוגיה היוונית היה קאנטור) שהוא כינוי לכל האסטרואידים שנמצאים בין המסלול של צדק לנפטון (ע"פ וויקיפדיה אולי יש הגדרות אחרות). הקאנטורים ושאר האסטרואידים חוסים תחת הצל של הקטגוריה האסטרונומית (שאסור לאסטרולוגיה להתעלם ממנה) "גוף קטן במערכת השמש", או  SSSB small solar system bodies שתחת הקטגוריה הזאת (לפחות היום די ברור שצריך שינוי, ועדיין) נמצאים גם כל המטאורים הקטנים והבטלים ביותר במערכת השמש שאין לנו בכלל סיכוי להכיר . אם ננקוט שכירון יכול להיות שליט אז לא ברור לי למה כל פחית צפה בחלל או כל איזשהו חומר מסוים שמשוטט לו בשמיים הקוסמיים לא יכול להיות ג"כ שליט אסטרולוגי. לכן מסתבר שרק לכוכב או גוף שמימי שהוא מוכר ככוכב לכת ממשי יש מספיק חשיבות בשביל להכיר בו כשליט אסטרולוגי. אם נגיד אחרת אני חושב שלא נמצא את ידינו ורגלינו. 

Avatar
Yaakov
Member
Members
18/4/19 - 4:10
חבר מאז: 26/2/19
תגובות בפורום: 75
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

ספינקס לגבי נוגה ושור, כבר היום ברור שכאשר יתגלה כוכב נוסף שהוא ראוי להיות שליט, או כמו השיטה שמגי נקטה בה שכדור הארץ עצמו הוא שליט נוסף (מה שקצת קשה לנקוט כי במשך אלפי שנים לא חשבו להפוך את הפלניטה שלנו לשליט אע"פ שתמיד הייתה את האופציה), אזי שור יפנה את מקומו משליטתו העיקרית  של נוגה לטובת מאזניים. זאת אומרת שכבר היום ברור ששליטת נוגה בשור היא משנית לעומת שליטתו במאזניים. כמו במקרה כוכב חמה ומזל בתולה. נראה לי שהסבה לכך נעוצה בדמיון הרב יותר שיש בין נוגה למזל מאזניים - שמה באים לידי ביטוי בצורה בולטת יותר תכונות היופי המשיכה והחירות שכ"כ מזוהים עם נוגה ופחות נכרים (וקיימים למעשה) בשור. אותו דבר לגבי היחס בין כוכב חמה ותאומים- חשיבה מופשטת, דינמיקה מרובה, אופי הכספית חסר המרגוע. הם כמו כפפה ליד ביחס לתאומים, ונכרים פחות בבתולה.

עכשיו אני רוצה להבין עוד שני הקשרים:

א. את הדמיון שיש בין כל שני מזלות שחולקים שליט. הרי השליט הוא אחד ואם ישנם מזלות שחולקים ביניהם את שליטתו האחת אפילו אם הם מנוגדים (מה שבדרך כלל נכון) עדיין הדבר מעיד על רמה מסוימת של קשר ודמיון שיש בין המזלות. אם כן צריך למצוא את הקשרים הקיימים: טלה-עקרב (שני הפכים מושלמים קרדילני-אש מול פיקסד-מים) קשת-דגים (הפוכים ביסודות ושווים באיכות) וגדי-דלי (הפוכים ביסודות ובאיכויות גדי קרדינלי ודלי פיקסד)

ב. את הקשר שיש בין היסודות 'המוחצנים', אש המוחצן הסובייקטיבי שמביא איתו דחפים וחוויות לבין המוחצן האובייקטיבי אוויר שמביא איתו קשרים בין אנשים ורעיונות. הקשר המנוגד הוא בין המזלות 'המופנמים', מים המופנם הסובייקטיבי שמביא איתו עומק, רגשות ואפילה, לבין המופנם האובייקטיבי אדמה שמביא איתו ריאליסטיות, ביטחון חומרי, ביצועיות ומימוש של רעיונות גדולים להישגים ממשים וקיימים.

Avatar
sphinx
Member
Members
19/4/19 - 13:09
חבר מאז: 31/3/14
תגובות בפורום: 282
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

תודה מגי :)

יעקב, אפשר לראות דמיון מסויים בין שני מזלות שחולקים שליט. תאומים ובתולה שניהם שכלתניים, מסודרים ומאורגנים. שור ומאזניים אסתטיים ונעימים.

טלה ועקרב לוחמניים ומתמודדים באומץ מול מה שהחיים מזמנים להם. קשת ודגים מחפשים להיות חלק ממשהו שגדול מהם, יוצאים מעצמם אל כל מה שמעבר.

גדי ודלי לוקחים על עצמם אחריות - אישית או חברתית, ונושמים אוויר פסגות, כל אחד בתחומו. אפילו סרטן ואריה (שמש וירח) חולקים כמה תכונות משותפות של

חמימות, יחס אישי וכבוד לילד הפנימי.

Avatar
mares_nest
חבר
Members
20/4/19 - 14:42
חבר מאז: 09/9/11
תגובות בפורום: 1099
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

זה באמת יותר מסתדר כשכירון שליט בתולה

במפה שלי ירח בבתולה, וכירון בתאומים בית 12 צמוד למארס

וזה באמת הרבה יותר משקף את הירח שלי מאשר איפה שמרקורי נמצא

וגם במפות של אחרים שבדקתי זה מסתדר יותר 

אבל איך אפשר למצוא את ארץ במפה?

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
20/4/19 - 15:31
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 9793
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

מארסט, 

תקראי מה שכתבתי על זה ועל עניין הבחירה וכמה זה חיוני שאיננו יודעים את מקומה במפה ואיך זה משנה את כל ההתבוננות על מזל שור. זה ארוך, אבל אם תרצי אעתיק לך לכאן. 

Avatar
mares_nest
חבר
Members
20/4/19 - 18:42
חבר מאז: 09/9/11
תגובות בפורום: 1099
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

אשמח אם תעתיקי

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
20/4/19 - 19:10
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 9793
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

היי מארסט, מכיוון שזה באמת ארוך העתקתי לך את הקצר יותר מהספר הראשון, עמ' 110 

ארץ וונוס שליטי שור ובית 2

שור קשור קשר חזק בגאיה, אמא אדמה, עליה וממנה אנו חיים. מאפיינים מרכזיים של כוכבנו אֶרֶץ מקשרים אותו באופן ברור עם מזל שור, המזל היחיד בגלגל שלא הוגדר לו שליט ראשי משלו.

המאפיין הראשון על הכדור הזה הוא הדחף החזק לחיות. להתקיים. זה כל כך ברור ומובן מאליו שאף פעם לא עוצרים לחשוב על זה. ההכרח של כולם, אדם, חיה וצמח לשרוד, לאכול, לשמר את הגוף. זוהי תכונה מובהקת של שור ותכונה מובהקת של תושבי כדור הארץ. שנית בולט פה מאד הנושא הטריטוריאלי המניע את האדם והחי, שגם הוא נושא שורי. ולא רק אדם וחיה, אפילו צמחים נאבקים פה על טריטוריה. ועוד מאפיין בולט של אֶרֶץ הוא החושים, שהם מאד מפותחים כאן, ובמיוחד חוש הריח, הטעם, המישוש והשמיעה – ארבעתם שור. ואין לשכוח את הדחף המיני החזק, הנובע מן הדחף לשַמר את הגֵנים והגזע, שהוא כוח המניע את כל תושבי הכדור הזה לא פחות מן הרעב.

ועל כל אלה ישנה האדמה עצמה, על הצמחייה העשירה שלה, המזינה את כולם. האדמה והצמחייה, שתיהן שור.

לאן שלא מתבוננים רואים איך אֶרֶץ ושור מחוברים ודומים להפליא – ודימיון הוא העניין של המושג "שליטה" באסטרולוגיה. כוכב שולט שליטה מלאה על המזל אליו הוא דומה יותר מכל (ושליטה חלקית במזל אליו הוא דומה בחלקו). כל הנושאים הללו – הרצון לחיות, יכולת ההישרדות, טריטוריה, חושים, דחף מיני, האדמה, הצמחייה – כל המאפיינים הברורים ביותר של אֶרֶץ מתבטאים בשור, והופכים אותה לשליטה טבעית של מזל זה.

ולא רק אלה.

מבחינה רוחנית שור ובית 2 קשורים בבחירה חופשית ובחירה בכלל. בחירה חופשית היא המבחן האולטימטיבי לרמת ההתפתחות שלנו. דווקא משום שאֶרץ אינה מסומנת במפה, דווקא משום שלשור ובית 2 אין שליט נראה – הבחירה     ה ח ו פ ש י ת   הופכת להיות השליטה כאן. וֶנוס, שהיא השליטה המשנית של מזל שור, קשורה בטיפוח הגוף, בכסף ומתנות, במשחק המיני, בהתמדה והתעקשות, וקשורה אף היא בבחירה. אֶרֶץ קשורה בבחירה חופשית, וֶנוס קשורה בבחירה מתוך ההיצע הקיים ותרבות הסביבה.

כך שולטים שניהם על שור ועל בית 2 – אֶרֶץ שליטה ראשונה, וֶנוס שליטה משנית. (הרחבה של הנושא בכרך השני, הכוכבים, פרק 9).

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
21/4/19 - 7:42
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 9793
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

יעקב

הנושא של ארץ כשליטת שור קיים אלפי שנים. ובקטע המורחב שבספר השני התייחסתי גם למה שאתה מעלה כאן לגבי מדוע לא מדברים על זה.
כל מה שיש לי להגיד בנושא כתבתי שם על 10 עמודים (פרק 9) וכולל הנושא של שליטים חדשים, ואין לי כוח לחזור על זה
עוד הפעם ובטח ובטח שלא להתחיל לנמק ולשכנע. אם אתה רוצה אתה מוזמן לקרוא, ואז תקבל או אל תקבל, כרצונך.
אבל תקרא קודם. ורק אם זה באמת ובתמים מעניין אותך. 

בכלל, כל הספר השני מלא בנושאים של שליטה, שליטה משנית, נעלות ומפלה לגבי כל כוכב וכוכב, הכי ברור ונקי שיכולתי.   

לגבי הצהרתך שכירון אינו כוכב - כַרון איננו כוכב. כירון זה מישהו אחר, והוא פלנטואיד, בדיוק כמו פלוטו,
ומיקומו בין סאטורן לאוראנוס והוא שליט בתולה במאת האחוזים. אבל אתה בהחלט רשאי לחשוב מה שתרצה,
אין שום סיבה בעולם שתקבל את דעתי. 

לא צריך לקבל שום דבר כתורה מסיני, אסטרולוגיה היא תורה עתיקה שמתחדשת, ואנחנו מנסים להעמיק בה וכל דעה מעשירה.
אבל נראה לי שצריך לחשוב ולבחון דברים היטב לפני שמצהירים הצהרות. אין שום דבר שהבאתי בספר שלא חקרתי אותו קודם
לכן במשך שנים על שנים, ובמיוחד בנושא הזה של שליטה ונעלות. שליפה מהמותן זה לא העניין שלי. 

למעשה במקור כל מה שרציתי היה לכתוב ספר רק על הנושא הזה של שליטה ונעלות. אין לי מושג איך זה צמח
לשני ספרים כאלה גדולים. t-wink 

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
22/4/19 - 5:32
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 9793
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

יעקב,

אתה הרי יודע הכל. אז הישאר בידע שלך והכל טוב. 

נדמה לי שמה שאתה מחפש זה להתווכח עוד ועוד ולעשות רעש

ועל הדרך להמציא תורה חדשה תוצרת יעקב. 

אין לך פרטנרים לזה פה.

אולי תלך ותמציא מחדש את התנ"ך והגמרא?

   

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
22/4/19 - 14:18
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 9793
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

יעקב,

נדמה לי שאתה יודע מעט מדי וקובע הרבה מדי. אתה מקבץ ידע מפה ומשם ועל זה הולך ובונה תילי תילים של קביעות ורעיונות מלאי ביטחון, ומנסה למשוך ויכוחים ולהישמע ידען, וממה שהבאת עד כה יש לי רושם חזק שלא למדת די ואינך מכיר דבר מהעקרונות הבסיסיים של אסטרולוגיה ואיך זה עובד בכלל ומי זה מי. אחד מהם למשל, הוא שהאסטרונומיה איננה הבסיס לאסטרולוגיה. היא רק מסמנת אותה. הרי יש עוד המון מערכות כוכבים קרובות שאינן נכללות באסטרולוגיה, מדוע זה? אינך יודע וגם לא תוכל לדעת. 

אם אתה רוצה לבנות בניין שעומד על שפיץ, נראה לי הגיוני ללמוד לפני כן איך לבנות בניין מרובע שעומד על ארבעה יסודות. אחרת הבניין השפיצי שלך אולי יעורר בך התפעלות מעצמך וכמה אתה מקורי וחכם יותר מכל היורָמים שבונים בניינים מרובעים, אבל שנינו יודעים שהוא ייפול בתוך יומיים.  

ואיך אני יודעת את כל זה? משום שאף פעם אחת - אפילו לא פעם אחת יחידה - לא התייחסת באופן ענייני לדברים שכתבו לך, אני או אחרים. אתה שואל בלי להקשיב לתשובות, משום שהן בכלל לא מעניינות אותך. מה שבטוח הוא שאתה רץ מיד להביא עוד שאלה ועוד קביעה מהממת שתיצור התנגדות וויכוח ורעש.

דומה כאילו המחלקה של הקלט אצלך סגורה לרגל שיפוצים, בעוד המחלקה של הפלט עובדת שעות נוספות. אי אפשר ללמוד ככה, ידידי. ואסטרולוגיה אתה יכול ללמוד גם עשרים שנה, ועדיין תהיה בתחילת דרכך. 

נ.ב.,

ברור שגם לדברים האלה לא תתייחס עניינית, אלא עוד בטרם תסיים שלושה משפטים כבר תתחיל להסביר לי במילים גבוהות ויפות איפה אני טועה. אם בכלל תקרא, כמובן... 

t-donno

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
22/4/19 - 19:16
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 9793
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

Yaakov אמר
 
ברצוני לשאול אותך שאלה. האם לפי שיטתך (אולי יש עוד דעות כאלו) גוף קטן במערכת השמש ראוי להיחשב שליט? 
  

כן. הכוכבים לעצמם הם לא העניין אלא מה הם מסמלים. 

אסטרולוגיה משתמשת באסטרונומיה, לא כפופה לה. 

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
22/4/19 - 19:37
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 9793
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

שוב:

הכוכבים לעצמם הם לא העניין אלא מה הם מסמלים. 

אסטרולוגיה משתמשת באסטרונומיה, לא כפופה לה. 

אם אתה מבין את זה, אתה מבין מאליו שהשאלה שלך מיותרת. 

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
23/4/19 - 7:09
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 9793
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין
Avatar
Yaakov
Member
Members
23/4/19 - 8:14
חבר מאז: 26/2/19
תגובות בפורום: 75
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

מגי אדם אמר
יעקב,

נדמה לי שאתה יודע מעט מדי וקובע הרבה מדי. אתה מקבץ ידע מפה ומשם ועל זה הולך ובונה תילי תילים של קביעות ורעיונות מלאי ביטחון, ומנסה למשוך ויכוחים ולהישמע ידען, וממה שהבאת עד כה יש לי רושם חזק שלא למדת די ואינך מכיר דבר מהעקרונות הבסיסיים של אסטרולוגיה ואיך זה עובד בכלל ומי זה מי. אחד מהם למשל, הוא שהאסטרונומיה איננה הבסיס לאסטרולוגיה. היא רק מסמנת אותה. הרי יש עוד המון מערכות כוכבים קרובות שאינן נכללות באסטרולוגיה, מדוע זה? אינך יודע וגם לא תוכל לדעת. 

אם אתה רוצה לבנות בניין שעומד על שפיץ, נראה לי הגיוני ללמוד לפני כן איך לבנות בניין מרובע שעומד על ארבעה יסודות. אחרת הבניין השפיצי שלך אולי יעורר בך התפעלות מעצמך וכמה אתה מקורי וחכם יותר מכל היורָמים שבונים בניינים מרובעים, אבל שנינו יודעים שהוא ייפול בתוך יומיים.  

ואיך אני יודעת את כל זה? משום שאף פעם אחת - אפילו לא פעם אחת יחידה - לא התייחסת באופן ענייני לדברים שכתבו לך, אני או אחרים. אתה שואל בלי להקשיב לתשובות, משום שהן בכלל לא מעניינות אותך. מה שבטוח הוא שאתה רץ מיד להביא עוד שאלה ועוד קביעה מהממת שתיצור התנגדות וויכוח ורעש.

דומה כאילו המחלקה של הקלט אצלך סגורה לרגל שיפוצים, בעוד המחלקה של הפלט עובדת שעות נוספות. אי אפשר ללמוד ככה, ידידי. ואסטרולוגיה אתה יכול ללמוד גם עשרים שנה, ועדיין תהיה בתחילת דרכך. 

נ.ב.,

ברור שגם לדברים האלה לא תתייחס עניינית, אלא עוד בטרם תסיים שלושה משפטים כבר תתחיל להסביר לי במילים גבוהות ויפות איפה אני טועה. אם בכלל תקרא, כמובן... 

t-donno  

את כל זה אומרת מישהי שאשכרה התעלמה באופן מודע (אין הסבר אחר מקווה שההתעלמות המודעת לא הייתה מכוונת אבל זה לא באמת משנה לי) מזה שגיליתי לה (ועד כמה זה ישמע אבסודרי, לבקשתה) מיקום של כוכב מסויים במפה שלי. הגברת המכובדת לא טרחה להתייחס אליי (ובתכל'ס היא לא עמדה בדיבורה אבל בטוח יש בכוכבים רמז לזה והסבר שיניח את הדעת וישקיט את המצפון, או יותר נכון יודא הריגה למה שנשאר ממנו) ועד כאן הכל בסדר. עד שנגמרו לה  ההסברים העניינים (הצדקות כנראה אין מעולם לא היו וגם לא יהיו לה) במסגרת החלפת הודעות די סטנדרטית לטעמי היא "שלפה מהמותן" את המיקום של אותו כוכב בשביל להסביר למה אני מגיב כמו שאני מגיב, לדבריה אני נפגעתי ממנה. לאחר שנפגעתי את הנעשה אין להשיב (אני לא מכיר מישהו שנפגע והשיב הפוגע את שנעשה אבל נניח לזוטא הזאת). היא נימקה את האבחנה לכאורה שלה בטיעון אסטרולוגי שהתבסס על אותו מידע שממנו היא בחרה להתעלם באופן מודע וגלוי. לפי דעתי בכך היא עשתה ניצול ציני באסטרולוגיה (גם על הצד שהיא לא אמיתית זה לא מגיע לה) שלדבריה היא חכמה כל כך עליונה ונשגבה עד שגם מי שילמד אותה עשרים שנה עדיין ייחשב מתחיל בתחום; את אותה חכמה עליונה גופא היא הפכה לכר נח לבסס עליו את החרטוט התורן שלה. אז לא, גם הפעם לא שכנעת אותי מגי. ומה שכן יצא מזה זה התערערות של  מעמד האסטרולוגיה אצלי, וכן את יכולה לראות בזה כמחמאה. ( על זה שאת חכמה אף אחד לא חולק כי מסור ליודעי ח"ן שהאמת לא תלושה אף פעם מקרקע המציאות) מאז שעליתי על דרכי הפעולה שלה היחס שלי לאסטרולוגיה הוא נורא צונן, מחושב ומבוקר. מותר לקרוא ומותר להתרשם ממה שקוראים, אבל אסור לאמץ ביתה רעיון שנראה לי לא שלם, או מוטה מידי, או לא בדוק. או בכלל להיות בטוח שמה שקוראים הוא נכון ואמיתי. לקרוא אסטרולוגיה ולהתעניין בזה זה ממש מגניב, אבל צריך להתייחס לתחום בביקורתיות זהירה. זה לפחות הרושם שיש לי על האסטרולוגיה מאז אותו מקרה. האם אחזור לקרוא אסטרולוגיה באותה ההתלהבות הראשונית שהייתה לי? Mebay one day. עד אז אני מאחל לך חיים טובים והרבה הצלחה בהם מגי היקרה.

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
24/4/19 - 14:01
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 9793
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

אוי...t-sad טוב, הותשתי. ביי

Avatar
Yaakov
Member
Members
28/4/19 - 0:33
חבר מאז: 26/2/19
תגובות בפורום: 75
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

מי שמנסה לדרוש את האמת לא מתחשב באף גורם חיצוני משתנה גם לא בתשישות. האמת לא מתחשבת באף אחד ולא "מתחשבנת לפי דעתו" של אף אחד. סליחה אם נפגעת מגי אבל אם אל האמת מתעורר לבנו לא יירא או יבהל מתשישות רגעית.

Avatar
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
28/4/19 - 10:40
חבר מאז: 10/10/10
תגובות בפורום: 9793
sp_UserOfflineSmall אוף-ליין

כן

איזור הזמן של הפורום: Asia/Jerusalem

מקסימום משתמשים שהתחברו במקביל: 265

כרגע און-ליין: יגאל, ELLA
20 אורחים

כרגע נמצאים בעמוד זה:
1 אורחים

המשתמשים המובחרים:

Morgan: 2488

ara33: 2285

יגאל: 1813

Lee: 1462

kafe: 1115

Sol: 936

סטטיסטיקות של המשתמש:

אורחים שכתבו: 174

מספר חברים: 89

מאשרים: 1

מנהלים: 1

סטטיסטיקות של הפורום:

קבוצות:1

פורומים:1

שרשורים:3556

תגובות:40547

המשתמשים שנרשמו לאחרונה:

mirala, susi1806, talya, netacon, Netaco, iacov haimovici

מאשרים:מגי אדם: 8175

מנהלים:אורי אדם: 33

    

Comments are closed.