שלום אורח. באפשרותך להירשם או להתחבר

חיפוש

— טווח —

— סגנון חיפוש —

— אפשרויות פורום —

אנא הקלד מילה באורך של לפחות 3 ועד 84 תווים

הרשמה שכחתי סיסמה
sp_Feed sp_TopicIcon
150 ירח-סאטורן
מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
פוסטים שפורסמו: 8207
sp_UserOfflineSmall לא מחובר
1
02/12/17 - 14:14
sp_Permalink sp_Print sp_EditHistory

קווינקנקס (150) סאטורן-ירח מדגישה ביקורת, רגשות אשם וקושי שבאדם לסלוח לעצמו. אנשים ישרים כסרגל, עומדים במילה ושומרים את בעיותיהם לעצמם. גם כאן יהיו מאד קנאים לפרטיות. לעיתים חוששים מן העתיד או מנסים לשלוט בעתיד על ידי תכנון מפורט, גם אם אין לתכנון זה סיכוי להתממש.

כל זוית שהיא בין ירח לסאטורן תתבטא כך או אחרת בילדות. עם קווינקנקס ביניהם יהיו ילדים מכונסים, ביישנים, חרדתיים, מתקשים לצאת מן הצדפה. לא חולקים רגשות ומחשבות. לעיתים נולדים להורים משני גזעים או שתי תרבויות, או מחליפים ארץ או שהם מאומצים או מה – משהו מבלבל עליהם את תחושת הזהות. מי אני, לאן אני שייך, איפה השורשים שלי. וכמו תמיד עם 150, עלולה להתבטא בנושאי בריאות, לעיתים רזון קיצוני. ובכל המקרים הדברים מתבהרים ומשתפרים ככל שאדם מתבגר. עם סאטורן הזמן פועל לטובה. הורים לילדים עם זוית זו צריכים לפתח רגישות מיוחדת, למצוא את הדרך איך לדובב את הילד מבלי לאיים עליו. איך להיות מעורבים מבלי לעורר בו תחושת פלישה.

השילוב ירח-סאטורן קשור ישירות בפסיכולוגיה, ועם זוית זו של התבוננות האבחנה הפסיכולוגית מתחזקת, בין אם כלפי עצמו ובין אם היכולת להבין אחרים. קולטים כל צל חולף, הבעה שהשתנתה. חשים בצער או שמחה חבויה אצל אחרים, אמת או שקר או הסתרה. והרבה פעמים לא מראים את מה שהבינו. שומרים לעצמם, משחקים את המשחק. אנשים שקשה להבין לרגשותיהם שלהם, אך הם עצמם מבינים היטב ללבם של אחרים.   

אדם עם זוית זו במפה שלו בא ללמוד לסמוך על עצמו, לפתח מומחיות-על במקצועו, למלא את חובותיו בדייקנות. לשים לב לבריאות, לתזונה, סדר. אדם ההולך ומתחזק בצעדים קטנים, רוכש ניסיון ולומד להיות בלתי תלוי בזולתו. לעיתים בונים משפחה בגיל מוקדם מאד, לעיתים מרחיקים עד כמה שאפשר. 

ara33
חבר
Members
פוסטים שפורסמו: 2317
2
02/12/17 - 23:21
sp_Permalink sp_Print

תודה מגי

אז מצאתי שתי מפות עם ההבט הזה וזה תואם להפליא

alina
Member
Members
פוסטים שפורסמו: 734
3
03/12/17 - 12:30
sp_Permalink sp_Print

תודה מגיflower2_png

מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
4
04/12/17 - 3:58
sp_Permalink sp_Print

smile

Lee
חבר
Members
פוסטים שפורסמו: 1469
5
05/12/17 - 20:46

זו הזווית המדויקת ביותר במפה שלי.

-1.gif

מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
6
06/12/17 - 6:58

ספרי איך את מתחברת אליה, לי. מצד אחד את בנויה משלושה מזלות אוניברסליים, רחבים, פתוחים אל המֵעֵבֶר, ואל מה שקסום ואמוני,  

מצד שני הזוית הזו דורשת התמחות, התבוננות, אבחנה, דיוק, ביקורת. אפשר שאת מתחברת לאנשים כאלה?  

Lee
חבר
Members
7
12/12/17 - 23:41
sp_Permalink sp_Print

מגי, אני קצת מתקשה לענות. אבל המתח בין המזלות הבסיסיים שלי, אולי אפשר לומר המפה האנרכית-משהו שלי, לבין הסאטורן הזה הוא מאבני היסוד של המפה שלי. לא רק הזוית של ה150 אלא בכלל סאטורן ושלל זוויותיו הדיסהרמוניות. 

כתבתי פעם שבמובן מסוים מה שמאפיין אותנו אלה הן הסתירות שלא ניתנות לפתרון. אני יודעת שאת דווקא מחפשת תמיד המשותף בין היסודות  :-) אבל אולי לפעמים יש מקומות שכאילו ממש לא ניתנים לגישור - ודווקא שם יש חלק מהאינדווידואליות, מהחותם הייחוד? אז המתח הזה הוא שלי. 

אני מוצאת לו פתרון, נדמה לי רק בתחומי היצירה, שם היסודות משלבים . ואולי גם בתחומי המוסר והאתיקה, אבל בחיי היום-יום אני רגישה הרבה שאני כבולה בכבלים של עצמי. לכן גם התשובה לשאלה על האנשים שאני נמשכת אליהם היא לא כל כך. אני אוהבת מאד אנשים רציניים ומחויבים, זה כן, אבל אם הם מאד קפדניים זה חונק אותי. יש מעט בני מזל בתולה שאני מסתדרת איתם... (ואם כן, אז יש להם הרבה אש) והאמת היא שהכי נוח לי עם קשתים אחרים. נדמה לי שזה נובע מכך שאני מרגישה מאד מאד ביקורתית וחונקת את עצמי, אז אני לא מחפשת את זה גם מהחוץ.

מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
8
13/12/17 - 12:49
sp_Permalink sp_Print

היי לי

נורא מעניין מה שאת אומרת. אכן, יש כאן סתירה בלתי ניתנת לגישור בין העצמאות, החירות והחופשיות של קשת-דלי-דגים לבין הזוית המחמירה הזו בין ירח לסאטורן, שגם באה בדייקנות מצמררת כזו, שלא נתבלבל ונחשוב שלא התכוונו...  הזוית הזו מושכת אותך מבחוץ פנימה. מהאוניברסלי אל הקרוב. מרעיונות גבוהים למקום של לחוש אותם בתוכי. מהעצמאות הגברית משהו של דלי-קשת, אל העדינות הנשית המסומלת בירח-ונוס הרגישים כל כך. אני רואה פה סתירה בין מי שהיא אישה לגמרי, מקבלת, מכילה, רכה - ומאידך בעלת דעה נחרצת, אומץ, הולכת בדרכה. משום מה זה מזכיר לי את הדמות הנשית בסרט של אדי מרפי "נער הזהב". סרט נהדר. היא בדיוק אדם כזה. גם רוחנית ואמיצה, גם נשית וכאילו כנועה. כאילו מקבלת ולא מתווכחת, אבל בעצם עושה בדיוק מה שהיא חושבת לנכון.   

Lee
חבר
Members
9
13/12/17 - 19:58
sp_Permalink sp_Print

לא ראיתי את הסרט , אבל התיאור שלך די מדויק, מגי :-)

עם השנים, אני הופכת להיות בן אדם אחד בכל זאת.

alina
Member
Members
פוסטים שפורסמו: 734
10
14/12/17 - 14:40

את לא עוסקת בהוראה אבל הוראה סטנדרטית נגיד חינוך מיוחד? הוראה בכיתות מיוחדות? אולי זה היה מחבר הכל ביחד? 

mares_nest
Member
Members
פוסטים שפורסמו: 761
11
14/12/17 - 17:32

אני חושבת שכל זווית של ירח-שבתאי שהיא מתוחה היא מאלצת את הילד מגיל מוקדם להתבגר מהר יותר בתחום רגשי.

בין אם זה בגלל נסיבות במשפחה, או חיצוניות אחרות שגורמות לילד לפתח תחושת אחריות גדולה שכבדה עליו.

לאחותי יש את הזוית הזאת, ולי יש סקוויר ביניהם.

Lee
חבר
Members
12
20/12/17 - 0:35
sp_Permalink sp_Print

לא אלינה. זה רחוק ממני מאד. :-)

Lee
חבר
Members
13
20/12/17 - 0:42

מגי, מה שאולי לא כתבתי זה עד כמה אני מזדהה עם מה שכתבת לגבי הילדות. 

עם השנים, לפחות לתקופות, אני לומדת להרגיש שפע וחסד וקרבה. אבל בילדות היה לי מאד מאד (מאד מאד) קשה. אני לא בטוחה שסיימתי עד עכשיו להפנים איזו מועקה רבצה עליי. מכאיב להתבונן בזה.

מגי אדם
מאשר
Members

Moderators
14
20/12/17 - 9:48
sp_Permalink sp_Print

אכן, לי, שבתאי קשה על ילדים, במיוחד ילדים רגישים. דורש התבגרות, וילד צריך להיות ילד, לא מבוגר. t-hmm

Lee
חבר
Members
15
20/12/17 - 14:07

heart3_png

אזור זמן של הפורום:Asia/Jerusalem

הכי הרבה משתמשים מחוברים בו-זמנית:265

מחוברים כרגע:חיים ש, heaven