בתולה-דגים

כשיש לאדם את הדרקונים על ציר בתולה-דגים או בבתים 6-12 הנושא שלו יהיה שירות, ריפוי, התנזרות. או לכרוך את החיים סביב מוסיקה, אמנות, מיסטיקה, דת. אנשים עם נפש עדינה, חרדתית משהו, מחפשים איזון בין שליטה לויתור.
הציר לוקח אותם להתנזרות, פוריטניות, בדידות. מקומות מתבדלים או רחוקים. האמא תהיה מסורה, סלחנית ואוהבת, עושה הרבה למען הילד, או דאגנית מדי ומכבירה טיפולים. לעיתים קורבנית או חולנית, זקוקה לעזרה. ציר בתולה-דגים מחובר לעידן הנצרות, עליית ישו, או לשבטים החיים חיי נזירות מבודדים. תקופות של הגירה או תקופות של דתיות לוחצת, אינקויזיציה. מבול, אסונות מים. ואפשר למזרח הרחוק, טיבט העתיקה, הודו, סין המנדרינית.
 

מ-6 ל-12 מבתולה לדגים

זנב דרקון בבתולה או 6 – אנשים ממוקדים, דייקנים, תודעת שירות מפותחת. יש בהם משהו נזירי, צנוע, אסוף. היו נזירים נודדים, רופאים במקומות מרוחקים. לחילופין אפשר ובאו מתקופת המהפיכה התעשייתית, מפעלים המבטלים ייחודיותו של אדם, אין כבוד לפרט, מתייחסים אליו כבורג. אדם שחווה השפלה. ואפשר שזוהי ישות שבאה מתקופות של חידושים במזון או בטכנולוגיה, חקלאות מתקדמת, גילויים חשובים ברפואה. מכלול המפה יספר את הסיפור. אנשים המכבדים את המשאבים, יודעים לפתור בעיות בלי מהומות. מה שעושים עושים טוב, יועצים טובים, מאד טובים. אבל השליטה חשובה מדי. זקוקים לשלוט בכל פרט, מה קורה מתי, מה סדר היום. השליטה מעניקה ביטחון נגד הדגים ממול שמקרין כאוס, פחד, מה יילד יום. מצד שני הראש בדגים גם אומר לשחרר, לזרום. לקבל, להאמין בסדר עליון. לתת לדברים להתנהל בקצב שלהם, להרפות. מציע איזון דרך אמונה. זנב בבתולה או 6 יכול לרמז על חיי נזירות ועשייה דתית בעבר, אך הראש בדגים מדגיש את טוהר האמונה. כניעה מבורכת, ללא תנאים, ללא משטר וביקורתיות, ללא צומות ודרישות. דגים מציע את המַקרו מול המיקרו. מראה את התמונה הגדולה. אומר לצאת מצדקנות, לפתח חמלה. לחלום קצת, לתת לקסם לעבוד בחיים שלי.

 

מ-12 ל-6 מדגים לבתולה

זנב בדגים או 12 – אמונה חזקה. נפש עדינה, פגיעה, אין מספיק כלים להתמודד מול העוינות והקשיים של העולם הזה. לעיתים מפתחים תלות, מבקשים הגנה, רוצים לדעת בוודאות שהעולם טוב, שאנשים טובים. הזנב פה יכול לרמז על אדם שנאלץ להיכנע על רקע גזע, נחיתות מעמדית, מחלה. אולי עבדות, גלוּת, שֶׁבי, תסבוכות. אסונות טבע, אסונות ים, כאוס. כך או כך, משהו גרם לאדם להיוולד עם תחושה בסיסית של חוסר אונים. אין בכוחי למנוע, להשפיע, לשנות. מכאן נובעים פחדים, אך מכאן גם נובעת אמונה בכוח עליון, המגן האולטימטיבי. לעיתים אחרות ירמז על אנשים שהיו מפורסמים או נערצים בשל כוחם הרוחני או האָמנותי, מעמדם או מלכותם. אנשים שסיפור חייהם נשמר לדורות, מנחות זהב הוגשו להם. ועדיין חשו בודדים, לא חלק מהעולם הרגיל.

הראש בבתולה אומר להתחזק, לעשות, לעבוד. לקחת שליטה על החיים. לשמור על שגרה, ניקיון, סדר. להיות עסוקים ואז אין לחרדות מקום. לעשות משהו מוחשי עם היכולת האמנותית או הרוחנית, כל יכולת. לתעל את היכולות הללו, הקיימות כמרבץ עשיר אך חסר כיוון בתוך האדם. להצמיח משהו. לרפא את החיים הפיסיים ודרך כך להגיע לאיזון הנפש. להקפיד על תזונה, על הרגלים טובים. לעצור את הרחמים העצמיים בטרם יטביעו כל חלקה טובה. ולפתח צניעות, זה הכי חשוב.

אנשים שיש בהם שאר רוח, אינטואיציה, רצון להיטיב, חמלה לבריות. אבל זקוקים לשגרה שתעניק ביטחון. להתחיל בקטן. הנטייה של דגים היא ללכת בגדול, בתולה ממול אומר – צעד צעד. להתאמן, ללמוד מטעויות, לפתח טכניקה, להגיע לשליטה ומיומנות – זה מה שיאפשר לחלומות הדגיים להתגשם. להיות ממוקד. לבטא את הרוחניות ביומיום, בדברים הקטנים. למדוט באופן מסודר. לאזן בין הגדול לקטן, בין חלום ומציאות.

הציר האחרון, ציר הקדושה. הציר שלשמו אנו קיימים, למענו אנו עוברים הכל, סובלים ומתאמצים. הציר המציע אחדות אולטימטיבית.

 

 

(לומדים אסטרולוגיה הכוכבים, מתוך פרק 10 הדרקונים, עמודים 380-408)

 

 

כתיבת תגובה