מאמרים

רוחניות ומזלות

רוחניות שבאדם לעולם לא תיראה מהמפה שלו, אלא היא תוצאה מרמת ההוויה שלו. לא אופי המזלות שלו יספר על מידת הרוחניות שבו, כי אם רמת ההתפתחות אליה הספיק להגיע. אנשים מיוחדים ומופלאים, שכבר הגיעו לרמה רוחנית גבוהה, יבטאו אותה לפי המזל שלהם, ובמיוחד שמש ואופק. (מתוך לומדים אסטרולוגיה כרך ראשון).

טלה ברמה רוחנית יעניק לאדם שליטה מלאה באנרגיה שלו, בדחף וביצר. מלא שמחה ואמון, חיוניות אינסופית, אומץ מרוכז ויכולת להינצל מכל סכנה. יודע לפתוח באנשים את הנאמנות לעצמם ולעורר אותם לפעולה. מנהיג רוחני המתבטא דרך הגוף, מלמד יוגה, מקצועות לחימה מן המזרח וכל עבודה גופנית המקדמת התפתחות. מנהיג חכם לעת קרב ועושה הכל בעיתוי נכון. שולט באש. (113)

שור ברמה רוחנית יהיו ענקי רוח וזכורים לנצח, שולטים לחלוטין בגופם הם ובעולם סביבם. מכירים את כדור הארץ מראשיתו. מקנים לאחרים ערכים יציבים וטובים, יודעים לשלוט בכל חומר ולעצבו כרצונם, להפוך אבל לקלה או כבדה לרצונם, לצקת חיים בעץ, בחיה ובאדם. אדונים להחלטותיהם ומחזקים את זולתם. משתמשים לטובה בבחירה החופשית ומלמדים זאת לאחרים. (118)

לתאומים ברמה רוחנית תהיה שליטה מלאה בשכלו, בדיבורו, באצבעותיו ובתנועותיו. מבין לעומק כל שפה וכל אדם, יש לו ידע עצום ויכולת קליטה אינסופית. מבין את הזמן וכיצד מתחברים ביניהם עבר, הווה ועתיד. שולט בנשימה ובתרגילי נשימה. יכול ללמד כל דבר לכל אחד. מביא את תורתו לכל מקום, נוגע בכל אדם, בכל מצב בו יימצא. שומע את עצמו, את זולתו ואת כל המתרחש – ללא מעורבות אישית ומבלי לאבד קשב. פתוח טלפתית, יודע לקרוא מחשבות ולהעביר מחשבות. לעיתים יוכל אפילו להיראות בשני מקומות בבת אחת (122-123)

סרטן ברמה רוחנית יהיה אדם הבונה את זהותו האישית סביב ערכים של טוב וחסד, ליבו טהור כשל ילד ורחב כאם הגדולה. יש לו עיניים טובות ושוחקות, מגע מיטיב, חיוך חם, שליטה מלאה ברגשותיו, זיכרון אינסופי שאינו מאבד דבר ויכולת לראות אל נבכי העבר. יכולת מדיומית חזקה. מכיר את ראשית הדברים ואחריתם. מביא נחמה ומזין לכל, לאדם , לחי ולצומח. יודע לרפא לנפש, מאחד ומחבר בין כל החלקים שנפגעו ומחזיר לזה שליבו נסגר את היכולת להרגיש ולחוות. מרפא ללב בעצם הווייתו. קל לצחוק ולהבין לרגשות אחרים. שולט במים ובכוח המרפא של המים. (129)

אריה ברמה רוחנית יהיה אדם שרצונו הברור משפיע על הטבע ועל הפעולה ומכוונם. יצירתי ביותר ומשלב מסרים נצחיים ביצירתו. מלכותי, נדיב ומלא הוד, כולו אור וחיוניות. יש בו היכולת ללבוש כל דמות שיחפוץ, דמות מרשימה או שקטה, גדולה או קטנה. יש בו הכוח להחיות את הגווע, לצקת חיים באדם או דבר. אישיותו הפרטית מוקדשת להנהגת העולם בדרך רוחנית ולבו לב ילד, שלם ומואר. (132)

בתולה ברמה רוחנית יהיה אדם ממוקד ומרוכז בכל תנאי, בעל חוזק עדין, שולט בכל פעולה. כל שעושה, עושה מושלם וכמו ללא מאמץ. מכוון ומלא בדריכות שקטה ועירנות לא מתבלטת לצורכי האחר. בעל אבחנה דקה כחוט השׂערה ויכולת ריפוי לכל מחלה, פיסית או נפשית. בקי בצמחי מרפא ובזכרונו קיימות שיטות ריפוי עתיקות מכל הדורות. מתנזר מרצון. מדוייק, טהור, צנוע, קשוב לרגע ושולט בגופו בצורה מושלמת, גם באבריו הפנימיים. שולט במכשירים מורכבים. מתמודד בשיוויון נפש עם כל אי-נוחות פיסית. ממושמע מתוך בחירתו שלו. נענה לצורכי הרגע, מגיב בדייקנות ובמהירות שקטה ואסופה. דבריו מצומצמים וחדים לנקודה. (137)

מאזניים ברמה רוחנית יהיו שופטים בעלי חוש צדק מפליא בחוכמתו, מלאי הבנה לאחרים ויודעים להקשיב לעומק וברצינות. מפיצים אהבה ויופי בעולם, כותבים ספרים עברי-כרס ויוצרים אמנות שהיא מעבר לזמן ולמקום בתוכה יצפינו אמיתות רוחניות. מבינים לעומק את הקשרים שבין עמים שונים כמו גם בין פרטים. יוצרים חוקים לטובת הכלל, חוקי צדק מלאים בתבונה ואהבת אדם. (140) 

עקרב ברמה רוחנית יהיה אדם בעל כוח פיסי ונפשי ושליטה עצמית מושלמת. מסוגל לגרום לדברים לקרות, לעצור מלחמה, להוריד גשם. לשלוט בכל דחף, להכניע אדם אחר במכה ובכל זאת לא להשתמש בזה כשהוא מותקף. להוריד בולדוג מסתער על ברכיו, לעמוד לבדו מול חמישה אנשים ולהציל מידיהם אדם זר לו לחלוטין. יידע לעמוד בכל סבל, פיסי או נפשי, ולהתגבר על כל דחף ותשוקה. אדם המשנה אותך ומאפשר לך לראות האמת העירומה על עצמך. רואה לעומק הגלגולים של עצמו ואחרים, יודע לטהר קארמה ולהאיץ התפתחות. משנה גורלות לטובה. אנשים עוצמתיים, מסתוריים, ולרוב נחבאים ונסתרים מן הבריות. יכולים ללבוש כל דמות שירצו, לפי צורכי המקום והרגע. (145)

קשת ברמה רוחנית יהיה אדם הקשוב לגמרי לדרישות הקוסמוס ממנו, גדוש ומלא בחוכמה עתיקה וחדשה, מכיר לעומק את הטבע וסתריו ויודע את שפת החיות. שופע טוב וחסד, אופטימיות וחיוניות ויש לו חיוך הממיס כל התנגדות ומפרק כל קושי ולחץ. מנהיג רוחני רב-כוח השולט בטקסים עתיקים. יש בו היכולת לעשות ניסים, לגרש את הדיבוק וכל מחלה באמצעות הטקסים הנכונים. סַט-גורו של אמת שמנהגו פשוט וטבעי ועיניו צוחקות. מביא אור, תקווה ושלום לרבים ויודע לחבר את היחיד אל הידע והנועם הקיימים בו עצמו  מראשיתו. (150)

גדי ברמה רוחנית יהיה אדם הפותר כל בעיה, פרטית או כללית, מעשית או רגשית. יודע לבנות כל דבר ולעשות כל דבר. מבין לעומק את החוקים אשר ביסוד הדברים. מכיר את צפונותיו ומסתריו של מבנה האדם ואת המבנה ההיררכי של היקום, על כל רבדיו. שופט צדק וגומל צדק. מפתח באנשים את היכולת לקחת אחריות על עצמם ולגבש את עצמם. דורש עבודה. יודע בדיוק אנה מועדות פניו ומאפשר לאחרים לגלות את ייעודם ומטרתם שלהם. מנהיג ומורה רוחני, סוגר קארמה, של עצמו ושל אחרים. (156)

דלי ברמה רוחנית יהיה אדם היודע את כל העולמות ואת כל המעשים. רואה דרך ענני הזמן ויש בו יכולת טלפטית ונבואית חזקה ובהירה. מזהה את שחר ההיסטוריה ומתנבא במדוייק למאות שנים קדימה. אדם שחוכמתו רבה מני חקר בכל תחומי המדע והחברה, יכול לברוא וליצור כל שירצה. פתוח אל אותו מקם נעלם המכונה 'הספרייה האקאשית', האמור להיות קיים ברבדים אחרים ובו כל הידע שהיה ויהיה. מבין את כיווניה ומטרתה של התוכנית האלוהית הגדולה. שולט באויר. גופו קל ומסוגל להתגבר על כוח המשיכה. (162)

דגים ברמה רוחנית יהיו קדושים שכבר אין בהם כל רצון או צורך אישי, אין בהם כל תאווה או תשוקה. מרפאים לגוף ולנפש בעצם נוכחותם הזכה, במגע יד או בנשימה. חרישיים ועטופי הילה, מקרינים אהבה אינסופית, חמלה, עדנה והכלה. מקבלים את כולם ואת הכל, חשים את החיים סביבם על כל דקויותיהם, אדם, צמחייה וחי. פותחים את האדם להארה בעצם היותם. ל"ו צדיקים נסתרים, מלאכים בלבוש אנושי המתקיימים כאן למעננו בלבד. (168)

יש למה לחכות, לקראת מה לעבוד. לכל אחד ואחת מאיתנו. חיבוק. 

שייך ל מאמרים | תגובה אחת

סדר הגלגל – חוליות חוליות קשורות זו בזו

סדר הגלגל – חוליות חוליות מקושרות זו בזו

12 המזלות שבו קשורים זה בזה כחוליות משלימות, כאשר כל מזל המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

הזודיאק

מבוא

הזודיאק – מעגל התפתחות חכם

אסטרולוגיה היא תורה הבנויה על סדר ושיטה ויש לה היגיון פנימי משל עצמה. גלגל המזלות, ,The Zodiac המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

הוררי

'מפת שאלה', או בשפה מקצועית – הוררי (שעה) מתייחסות להיבט היותר מיסטי של אסטרולוגיה. מאפשרות להתייחס נקודתית לדילמה מסויימת המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

ש י ל ו ב י ם

פרק 12 , כרך ראשון "גלגל המזלות"

ש י ל ו ב י ם בין מזלות

כל מיזוג בין שני מזלות יוצר השפעה הדדית ביניהם. השילוב מדגיש תכונות מסויימות, מבטל אחרות, יוצר חדשות. אסטרולוגיה כולה היא אמנות השילוב הנכון. בפרק זה מובאת, מאד בקצרה, התוצאה האפשרית הנוצרת משילוב בין מזלות בתוך מפה אישית, כאשר הכוונה היא בעיקר לשילובים בין שמש-ירח-אופק. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

מדינת ישראל והדרקונים שלה

הדרקונים במפת המדינה

זנב דרקון בעקרב-1 ראש בשור-7. ציר שור-עקרב מחוזק בשמש, הנמצאת בשור-8.

שני הצירים הראשונים – הישרדותיים, חזקים. מייצגים יפה מדינה חדשה-ישנה המבקשת קודם כל לחיות. נראה טוב. אבל מה שמסבך את העניינים הם שבתאי ופלוטו, הנמצאים במרכז הדרקונים. נסתכל על זה. נפרק תחילה כל פרמטר לגופו, ובסוף נאחד. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

הדרקונים

ראש וזנב דרקון של הירח The Moon's Nodes הן שתי הנקודות בהן מסלול ארץ-סביב-שמש ומסלול ירח-סביב-ארץ חותכים זה את זה. יוצרים שתי נקודות מפגש בין מסלול כדור הארץ לבין מסלול הירח. נקודות מפגש אלו מכונות The Nodes, הדרקונים.

שימו לב שהדרקונים מייצגים נקודות חישוביות, לא פלנטות. אין הן מקרינות אנרגיה משל עצמן, אלא מהוות מצבור של אנרגיה אסופה. ברגע מסויים מתלכדת האנרגיה המוקרנת מהשמש, מהירח ומארץ בנקודה מסויימת בחלל. ומכיוון ששלושה אלה קשורים בנו ישירות, השפעתם האישית עלינו היא מכרעת.

מהירות הדרקונים היא כשנה וחצי למזל. מהלכם הרגיל הוא ברטרו, ופעם או פעמיים בחודש יהיו בדיירקט לימים מספר. הם מסיימים את הגלגל כולו במשך 19 שנה בדיוק. כלומר, כל 19 שנה הם חוזרים על עצמם בתוך מפת הלידה (וכל 9.5 שנים מתהפכים על עצמם).

הדרקונים נמצאים בדייקנות מושלמת זה מול זה וכך מהווים ציר. מאחר וציר הוא דינמי מטבעו, מעורר תהליכים וצורך באיזון – ומאחר ואלה הם הדרקונים של הירח – שדה העלילה היא הנפש. הנפש מבקשת איזון. מאליו ובאופן לא מודע אדם עובד על איזון ציר המזלות וציר הבתים בהם שוכנים אצלו ראש וזנב הדרקון של הירח. ככל שהוא מפותח יותר כך שני צירים אלה, על מכלול הפירושים והתפקידים שלהם, יהיו מאוזנים יותר בתוכו.
שניהם, הזנב והראש, קשורים בזכרונות ובמה שטמון בעומק. זנב הדרקון (The South Node) מדבר על סך כל החוויה שנצברה בנפש האדם במהלך גלגוליו, הוטמעה בו והפכה חלק מישותו. ומוסיף ומרמז גם על חומרים חווייתיים שטרם עובדו בשלימותם על ידי הירחים הקודמים ועדיין דורשים התייחסות. ואילו ראש הדרקון (The North Node) מספר לאן. מה היעד, לאן מתקדמים. את שניהם ביחד אפשר לדמות לחץ וקשת. הראש הוא החץ המורה את הכיוון, ואילו הקֶשֶת היא הזנב ממנה הוא שואב את עוצמת מעופו. ראש הדרקון שואב את כוחו ואת הכיוון שלו מתוך מצבור הרשמים האצור בזנב. שניהם ביחד מתארים רשמים רגשיים ועמוקים ביותר, נסתרים מן ההכרה.

הפרשנות הנפוצה של 'עזוב את הזנב לך אל הראש' אינה בהכרח תקֵפה, ובמיוחד כאשר כוכב מסויים יוצר זויות כלשהן לדרקונים. או כשפלוטו צמוד לראש. או כשהשליטים מתחלפים ביניהם או כשציר הבתים מתחלף עם ציר המזלות. וגם כשאין אף לא אחד ממצבים אלה – אין זה נכון להתעלם מן הזנב ולהתרכז רק בראש. תהליך ההתפתחות מביא למיזוג ביניהם, לא להפרדה. החדש נולד מתוך הקיים, העתיד מקבל את כוחו מן העבר. כשאני מתקדם לאן שהוא אני מביא את עצמי לשם. כשאני מגיע לארץ חדשה אינני מוחק את הארץ הישנה, אלא משלב את ההשפעות החדשות בתוך הישנות.

לכן נכון יותר להתכוון תמיד אל שניהם. להבין את מה שטמון בזנב, וכיצד יוביל אל הראש. העבודה על ציר הדרקונים, ההתכוונות אליהם, דורשת התייחסות מתמדת אל שניהם. וזו הרי תכונתה של מולות באשר היא, תכונתו של כל ציר. כל צד משלים את רעהו, אינו יכול בלי זה שממולו.

(עוד רבות על הדרקונים, הפרשנות שלהם בכל אחד מששת הצירים והקשר שלהם לגלגולים – ראה בכרך השני של 'לומדים אסטרולוגיה', פרק 10 כולו.)

שייך ל מאמרים | תגובה אחת

סאטורן ונפטון

שילוב מעורר שאלה. סאטורן בונה ומגבש, נפטון מאדה ומפורר. סאטורן אומר לפַתח עמוד שדרה, לקחת אחריות, לעמוד בחוקים, להיצמד לעובדות, לפתור בעיות, להתאמץ, לשנות את התנאים. נפטון אומר לזרום, לוותר, להכיל, להיכנע, לקבל את התנאים. לאפשר לדברים להיות כפי שהם. להאמין כי הקב"ה מנהל את עולמו כרצונו ואין בידי לעשות דבר. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | תגובה אחת

הדרקונים

ראש וזנב דרקון של הירח The Nodes of the Moon  

הדרקונים של הירח נוצרים מהמפגש שבין מסלול הירח למסלול כדור הארץ. כדור הארץ מסתובב סביב השמש, הירח סביב אֶרץ. שתי הנקודות שבהן נפגשים שני המסלולים הללו וחותכים זה במסלולו של זה – אלה הם הקוטב הצפוני והקוטב הדרומי.    The North Node and The South Node . שניהם נמצאים בדייקנות זה מול זה, תמיד. מסיימים את מעברם על פני גלגל המזלות במשך 19 שנה בדיוק, ותנועתם הרגילה היא ברטרו.  המשך קריאה

שייך ל מאמרים | סגור לתגובות על הדרקונים

המקצוע הנכון לאדם

הבתים החומריים קשורים ישירות בנושאים של פרנסה, קיום ועבודה, ולכן חשבתי שמן הראוי להוסיף שיחה זו לכאן (מיועדת למתקדמים). ברוב המקרים המפה תציע יותר מאפשרות אחת ומה שצריך לעשות הוא לחפש את מה שמתאים לרוב הפוטנציאל שלה. זיהוי הכיוון המקצועי הוא שקלול של גורמים רבים. הנה: המשך קריאה

שייך ל מאמרים | סגור לתגובות על המקצוע הנכון לאדם

אריה-דלי ציר האני

ציר 5-11, אש-אויר, פיקס, זכרי. קשור ביחיד וחברה, יצירתיות, כבוד, רצון, ביטוי אישי. בציר זה מושלם האגו. מופיעה בעולם ברייה בעלת צביון וסגנון מוגדר, בטוחה בלגיטימיות שלה. ציר המבדיל בין אדם לאדם מבחינה מהותית. מסמל את הנקודה הגבוהה ביותר אליה יכול אדם להגיע כאינדיבידואל נפרד, כפרט בעל משמעות ותכלית.
המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

מרס נעלות ומפלה

מרס נעלה בגדי. כל כך חכם. מעבר לכך שגדי הינו מזל קרדינלי המעודד את המרץ והתנופה אשר במרס, למרס בגדי יתרון חשוב – זהו כוח מכוּון-מטרה, כוח בוגר, מוחזק, לא פראי. כוח אובייקטיבי, מתחשב בעובדות ובתנאי המציאות ולא נעול על רצונו הוא. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

פלוטו בבית 3

ג'ף גרין כותב: "כאשר השיעורים הרוחניים הנחוצים הופנמו, לאדם עם פלוטו ב-3 יהיו כישורי תקשורת שיוכלו לתת השראה, להניע, לרתק, להקסים, להפנט, וליצור מטהמורפוזה בתבניות חשיבה מושרשות. היכולת של האדם לראות את הקשרים שבין המיקרו למקרו ובין עובדה לאמת אין כמותה".   (Pluto, p.77) אנשים עם אינטלקט מפותח, ראש חוקר. מקדישים את החיים לידע, זקוקים למזון למוח, לשיחה מעמיקה. אלה אנשים שאפשר לדבר איתם, יודעים לחשוף עובדות ולזהות את הנקודה החלשה בכל דיון. מעורים בנעשה, יודעים להשתלב, לזרום עם שינויי העיתים. משפיעים על הסובבים אותם, משנים אותם.
המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

Cardinal – טלה, סרטן, מאזניים, גדי

הקרדינלים מתארים מחזוריות חדשה ותהליכים בהתהוות. אנרגיה קרדינלית היא ראשונית, חזקה, סוחפת, מלאת תנופה. מחפשת את הדרך, יוצרת את התשתית להמשך. היסוד (אש, אדמה, אויר או מים) קיים בתוך המזלות הקרדינלים כחומר גלם רב, לא מעובד, המבקש מוצא וביטוי. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

מה בין מזל, בית, כוכב וזוית?

תורת האסטרולוגיה מורכבת מ-12 מזלות, הם המקור לכל. מן המזלות נובעת משמעות הבתים, הכוכבים, הזויות הראשיות. אלה הם כל הזמן אותם 12 ארכיטיפים המוגשים לנו כל פעם בצורה קצת שונה – מזל, בית, כוכב או זוית. כל אחד מהם מייצג את אותו ארכיטיפ, אך במרקם קצת שונה, בטקסטורה קצת שונה.
המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

בית 8 עקרב

הַהִתְחַדְּשׁוּת
הִיא בְּשָׁלוֹם עִם עַצְמָהּ
לְכָל הַדְּבָרִים יֵשׁ גּוֹרָל
מַחֲזוֹר הַגּוֹרָל קָרוּי נֵצַח
יְדִיעַת הַנֵּצַח קְרוּיָה בִּינָה
 
לאו צה, ספר הטאו, 16
 
תחומי החיים בהם עוסק הבית השמיני הם נגזרת של מזל עקרב. פלוטו הוא השליט הראשון והמלא של עקרב, ומרס שולט עליו באופן חלקי. עקרב הוא הפיקס של המים, השני ביסוד המים. תהליך הבחירה, שהתפתח מאד בבית השביעי, מגיע בעקרב למיצוי ומימוש בלתי הפיכים. כאן אדם כבר חי את בחירותיו, הופך אותן לחלק אינטגרלי ממי שהוא. הבחירה של 7 היא הגיונית, שקולה, יש בה חיפוש, משא ומתן, הלוך וחזור, אולי ואפשר. הבחירה של 8 היא טוטלית, סופית, מחוברת לבפנים, טעונה רגש חזק.
המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

נפטון בבית 10

הדילמה המרכזית בכל שילוב בין 10 ל-12 היא כיצד לשלב בין האינסופיות, הסלחנות, חוסר הגבולות והקסם של נפטון ביחד עם הדרך הצרה, הריאלית והקשיחה של החוק והצדק. יש ואדם יבקש להיות הוא עצמו החוק ואינו מכפיף עצמו לדבר, ויש ויחוש כעלה נידף מולו. לעיתים לא יחדל מלהתגרות בחוק וישוב ויסתבך עימו, מתקשה להבין במה הוא טועה, ולעיתים יניח לחוקי אדם ויחוש כפוף לחוקיות נעלה מזו.
המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

שתי גישות לשבתאי

שבתאי, הנמצא בגלגל מול הירח ומול השמש, קשור במבנה הפסיכולוגי שלנו ובמה שפוגע באגו שלנו. הקשיים שהוא מערים אמנם נראים בדרך כלל כקשיי המציאות וכמו באים מבחוץ, אולם למעשה הם נובעים מעמקי הפסיכה של האדם. האדם עצמו חש חוסר ביטחון, אשמה וכאב בנושאי השבתאי שלו, מושך אל חייו את אותם קשיים ונאבק בהם כל ימיו. בתחומי הבית והמזל בהם הוא נמצא ייראו תקופות של השקעה אינסופית ומאמץ חורק שיניים, ותקופות של התרחקות לצורך מנוחה. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

שילובים בין כל שני מזלות במפה אישית

כל מיזוג בין שני מזלות יוצר השפעה הדדית ביניהם. השילוב מדגיש תכונות מסויימות, מבטל אחרות, יוצר חדשות. אסטרולוגיה כולה היא אמנות השילוב הנכון. בפרק זה מובאת, מאד בקצרה, התוצאה האפשרית הנוצרת משילוב בין מזלות בתוך מפה אישית, כאשר הכוונה היא בעיקר לשילובים בין שמש-ירח-אופק.
המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

שור ורוחניות

משום מה אנשים נוטים לראות את יסוד האדמה בכלל, ובמיוחד את מזל שור, כמרוחקים מרוחניות ומכל ביטוי רוחני. שבויים ברעיון האומר שהחומר מתנגד לרוח. אולם זוהי טעות יסודית. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | תגובה אחת

כירון וסאטורן

כירון הוא המורה השלישי בחבורה, בנו של סאטורן, ממשיך את סאטורן. כירון דורש לקחת את כל שלמדנו מיופיטר וסאטורן ולהביא אותו לרמה של תואם ומומחיות עד שיהפוך לחלק מובנה בנו, טבעי ורגיל ונטול מאמץ. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

אוראנוס בבית 7

אוראנוס ב-7 בא לשנות את התפיסה לגבי מערכות יחסים, נישואין, מדינאות, חברה. מה שיש כבר לא מספיק. רוצים משהו חדש, אמיץ, נועז, שיוויוני. זוג הזקוק לתחום עניין משותף, אידיאל משותף, להתפתח ביחד. אוראנוס בבית 7 מסַפר על אדם המחכה לרגע הנכון, לא יוזם קשר. ובמקרים רבים הקשר אכן בא אל חייו כברק, מהרגע להרגע. אתמול לא היה איש, והיום, ללא כל הכנה מוקדמת, אדם נמצא בתוך אהבת חייו וכולו מלא בה. ולעיתים להיפך. חברות ממושכת הופכת לאהבה ברגע מיוחד של גילוי. לפתע מזהים משהו אחר באדם, עומק אחר ביחסים.
המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

שילובים בין שלושה מזלות

כמו עם שני מזלות, גם שילוב בין שלושה מזלות מחזק ומדגיש תכונות מסויימות, מדלל ומחליש אחרות, ובדיוק רב יותר מאשר שניים. כשאנו פונים לנתח מפה, אחת האפשרויות היא לנתח בראש וראשונה את השמש, הירח והאופק שלה. שלושה אלה יספרו על המרכיבים המרכזיים באישיותו של האדם.
נראה עתה מספר דוגמאות אקראיות של שילובים כאלה, ואיך מזל שלישי מוציא מכל שני מזלות הדגשים אחרים.
המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

כיצד פועל פלוטו

בין אם בתפקידו ככוכב דורי-עולמי ובין אם בתפקידו בחיי היחיד, פלוטו עובד בשלושה שלבים:  הקצנה – חשיפה – חיסול. כדי שיוכל להביא את השינוי ההתפתחותי שהוא דוחף אליו, פלוטו מבקש לחסל ולעקור משורש את מה שאינו נכון יותר, וכך לפַנות מקום למשהו חדש ונכון יותר. אבל כדי לחסל משהו יש לחשׂוף אותו תחילה. וכדי לחשוף משהו באופן ברור – יש להקצין אותו עד שלא ניתן יהיה להתעלם ממנו יותר. ההקצנה תחשוף. החשיפה תאפשר חיסול. החיסול ייצור מקום לחדש.
המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

בתולה-דגים

כשיש לאדם את הדרקונים על ציר בתולה-דגים או בבתים 6-12 הנושא שלו יהיה שירות, ריפוי, התנזרות. או לכרוך את החיים סביב מוסיקה, אמנות, מיסטיקה, דת. אנשים עם נפש עדינה, חרדתית משהו, מחפשים איזון בין שליטה לויתור. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

נפטון מלאך ושטן

המזלות לעצמם הם נייטרלים, לא טובים ולא רעים, לא חיוביים ולא שליליים, אלא הם מה שהם. אולם הפערים בין פרשנות חיובית ופרשנות שלילית שהם מקבלים באירועים, בטבע ובמיוחד אצל האדם – הולכים ומחריפים ככל שאנו מתקדמים מטלה אל דגים. הפער הקטן ביותר יהיה בטלה ואילו אצל דגים, מהיותו הארכיטיפ האחרון, הפער בין אפשרויות הביטוי של טוב ורע יהיה הקיצוני ביותר. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

שבתאי נעלות ומפלה

הנעלות של שבתאי במאזניים מדגישה שוב עד כמה הוא כוכב של חוק ושל דין. מאזניים היא סביבה שוחרת צדק ומשפט, מחפשת את מקורם של החוקים הנכונים. מזל זה בוחן, מחפש ומתווה את הדרך לְחיים ביחד על פי כללים ותקנים. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

שליטה נעלות ומפלה

לכל כוכב יש האופי המקורי שלו, אלא שהוא נאלץ להסתגל ולהתאים עצמו לסביבת המזל והבית בהם יימצא במפה. ישנם מזלות מסויימים שבהם כוכב נחשב "מכובד" וישנם כאלה בהם הוא נחשב "נופל".

המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

מרקורי ברטרו – פתרונות חדשים לבעיות ישנות

כל מי שמבין ולו מעט שבמעט באסטרולוגיה, מכיר את הלחץ והמבוכה שכולם נכנסים אליהם בכל פעם שמרקורי נכנס לרטרו. מה באמת קורה במשך 15-20 יום הללו? מה עושים ומה לא עושים? המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

ונוס ברטרו – הזדמנות לשינוי דפוסים במערכות יחסים

ונוס בנסיגה, כלומר נכנסת לרטרו השבוע, החל מ-6 באוקטובר 2010  ותישאר ברטרו עד 21 בנובמבר 2010. בעיקרון, ונוס ברטרו פעם בשנה וחצי, למשך כשישה שבועות. כיצד זה משפיע? מה זה אומר?  המשך קריאה

שייך ל מאמרים | 2 תגובות

הבחירה ביהדות

מאמר זה פורסם במסגרת סימפוזיון שנערך בכתב-עט "נתיב" , גיליון 100, ראש השנה תשס"ה
בנושא: אילו יכולנו לשוב בזמן ולבחור בנצרות ולא ביהדות, לאור הצלחתה של הראשונה וסבלה האיום של השנייה,
האם היינו עושים זאת? ואם לא – מדוע?. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

נקודת האופק VS בית ראשון

הקאספ של בית אסטרולוגי היא הנקודה האנרגטית ביותר והממגנטת ביותר שבו. ניתן לדמות קאספ של כל בית  לחוט חשמל רוטט, טעון, ונקודת האופק, הפותחת את כל המפה, היא הטעונה ביותר. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

נקודות אנגולריות VS פלנטות

הנקודות האנגולריות של המפה הן מצב נתון מלידה. תבנית נתונה. אין להן אנרגיה פעילה כשל פלנטה או כוכב, אבל הן מייצגות את החומרים מהם אנחנו עשויים. לעומת זאת פלנטות וכוכבים מייצגים אנרגיה פעילה בתוכנו, אנרגיה שאנו יכולים לעבוד איתה ולתת לה פרשנויות שונות וביטויים שונים בעולם, בהתאם לרמת ההתפתחות שלנו והבחירה החופשית שלנו. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | השארת תגובה

פלוטו בגדי עד 2024

 

פלוטו אשר בסוף מערכת השמש הוא הכוכב הקטן ביותר במחזורים הגדולים, ועם זאת, המשמעותי והאינטנסיבי ביותר עבורנו. פלוטו מקשר בינינו כאן לבין תוכניות-על האמורות להתרחש בעולם. כיצד עובד פלוטו? כיצד הוא משפיע? כיצד תשפיע כניסתו הדרמטית לגדי על העולם בעשור הבא? המשך קריאה

שייך ל מאמרים | תגובה אחת

המורים הגדולים – יופיטר סאטורן כירון

יופיטר, סאטורן וכירון מהווים קבוצה לעצמה בתוך תורת ה אסטרולוגיה.  המשך קריאה

שייך ל מאמרים | 3 תגובות

שלוש גישות באסטרולוגיה

תורת האסטרולוגיה קיימת אלפי שנים. כל המידע שיש בידינו – קיבלנו מקודמינו, ותוך כדי חקירה ודרישה בלתי-פוסקות פיתחנו הבנה דקה ועמוקה יותר ויותר של התורה המופלאה הזו. ועדיין הדרך ארוכה. אני מבחינה היום בשלוש אסכולות עיקריות בתורה זו, אשר לצורך העניין אכנה אותן: קלאסית, פסיכולוגית-מודרנית, וקארמטית-רוחנית. המשך קריאה

שייך ל מאמרים | תיוג | השארת תגובה