מרס נעלות ומפלה

מרס נעלה בגדי. כל כך חכם. מעבר לכך שגדי הינו מזל קרדינלי המעודד את המרץ והתנופה אשר במרס, למרס בגדי יתרון חשוב – זהו כוח מכוּון-מטרה, כוח בוגר, מוחזק, לא פראי. כוח אובייקטיבי, מתחשב בעובדות ובתנאי המציאות ולא נעול על רצונו הוא.
כל החסרונות האפשריים של מרס – ייצריות, קיצוניות, קנאה, קנאות, חוסר תכנון והקשבה לאני בלבד – נעלמים בגדי. מרס בגדי ובית 10 מבטא את מלוא הפוטנציאל שלו להגשמה וביצוע של מטרה, תוך שמירה על חוקי המשחק. מסמל כוח אסוף, בוגר, אך עדיין מלא תנופה. מסוגל גם לשמור על איפוק כשצריך, גם להסתער ברגע הנכון, גם לא להישבר בחצי הדרך. ההֶעזה הלא שקולה של מרס הופכת בגדי לאומץ או גבורה.
המסר שאנו מקבלים מן הנעלות הזו הוא ברור וחזק: כוח הוא דבר חיובי – כן – אם אינו מתפזר, אם הוא נשלט ומכוון מטרה, אם יש בו בגרות ואחריות ואם הוא מוכפף לחוקים נכונים.

שימו לב שמרס נעלה בגדי אך שבתאי נופל בטלה. זה מעניין ומדגיש את העובדה שנעלות איננה עובדת לשני הכיוונים.

מרס נעלה בגדי משום שמיקום זה מחבר אותו למטרה ומאפשר לו לראות את היעד ואת כלל האסטרטגיה, וכך לנתב את האנרגיה לאן שצריך. מרס בגדי דומה לחייל קרבי שהובא בסוד העניינים, מבין את תוכנית הקרב בכללותה, לא רק את משימתו היחידה. לעומת זאת שבתאי בטלה דומה לקצין שהתפרק מדרגותיו, נמצא עם החיילים בשדה, מנותק מהמפקדה. נמצא במצב שבו אינו יכול להפעיל את סמכותו ואת יתרונות הידע והניסיון הבוגר שלו. האיפוק, הזהירות, הסמכותיות והתכנון לטווח ארוך המאפיינים את שבתאי, מתקשים להתבטא בסביבת טלה, שהיא סביבה פראית, צעירה וייצרית, מגיבה במהירות וחושבת לטווח קצר.

*

נשוב למרס. מרס נעלה בגדי ושולט בטלה ועקרב, ולכן מרס במפלה במזלות סרטן, מאזניים ושור שממולם.

סַרְטָן הוא מזל קרדינלי, מעניק למרס אנרגיה, חיוניות ומרץ. אולם זוהי אנרגיה רגשית, לא עקבית וחסרה כיוון מוגדר. סביבת סרטן מגבירה את חוסר התכנון והילדותיות של מרס, שהוא בלאו הכי נלהב וקצר-רוח. סרטן הוא מקום רגשי ומשתנה בכל רגע, מגיב כל הזמן, וכשמרס נמצא בו הוא משקיע במטרות לטווח קצר הנובעות מרגש אקראי. מרס אמור לבצע דברים, ליצור, להגן, להילחם, ליזום. כשהוא בסרטן הוא מתקשה להתמקד ולסיים דבר, וקיים בו דחף תמידי להגיב גם כשאין צורך, מה שגורם לבזבוז אנרגיה. מרס בסרטן דומה קצת לסכין במים – אין התנגדות, אבל יש סחיפה.

עם זאת מרס בסרטן יכול להפוך לברכה רבה במפות שהן שׂכליות בעיקרן, ויהיה טוב לכל פעילות אינסטינקטיבית ורגשית. תורם לקליטה מהירה של תדרים סמויים ויכולת להגיב למסרים פסיכולוגיים. אנשים עם מרס בסרטן יודעים לצחוק, הרבה לצחוק, וגם לבכות. אפשר שיהיו פגיעים מדי, מופנמים, מתעסקים בעבר יותר ממה שטוב להם ולוקחים ללב, אך גם מצטיינים ברגישות ותגובות מהירות, יכולת הזדהות ויכולת פנומנלית לחוש את הבטן מתהפכת לפני כל סכנה. מן תחושה המרפרפת שם ומזהירה את האדם לברוח ממקום שלא נכון לו להיות בו. לעיתים מרס בסרטן או 4 יתרום לאדם יכולת לחוש תדר, להרגיש מה היה פה לפני שהגיע. מה התרחש בחדר בטרם נכנס אליו.

 

שׁוֹר טוב למרס מבחינת הפיקסיות שלו – מרס מקבל כאן את ההתנגדות והעוצמה הדרושות לו. אבל מרס בשור מאבד את הניצוץ. זוהי סביבה איטית להחריד ומרס זקוק למהירות, לתנופת התחלה. הניצוץ ההתחלתי שלו, שהוא עיקר ייחודו, כָּבה בשור. אמנם מרס בשור, אם יתחיל במשהו לא יחדל עד שיביא את אותו העניין לידי גמר. יהפוך להיות טיל מתביית, לא יניח ולא יעזוב עד למימוש כוונתו. אבל הבעיה היא להתחיל, ובכלל, לצאת מאזור הנוחות. שור היא סביבה שלווה וסבלנית ומרס חם-המזג די מתפתל שם.

מה שכן מרס בשור מעניק לאדם בריאות טובה, שרירים חזקים, חושים מחודדים, כוח הישרדות וסקס-אפיל כובש. טוב לספורטאים, לאנשי עסקים קשוחים, לאנשי צבא. אנשים שלא מאפשרים לתחרותיות של מרס לסנוור את עיניהם, אלא נחושים ויודעים היטב מה נכון להם. עקשנים. עמידים. עקביים.

המפלה של מרס בְּמָאזְנָיִים היא הברורה משלושתן. מרס זקוק לישירוּת על מנת לפעול טוב, ובמאזניים הכוח מתפצל לכיוונים מנוגדים. ולא רק אלא שרוב האנרגיה הקרדינלית הזו עלולה להתבזבז על דיבורים ומונולוגים ארוכים, התייעצויות, תכנונים וויכוחים. למרס במאזניים יש קושי רב להחליט או להתמקד על כיוון. אך בעיקר הולכת פה לאיבוד הנאמנות העצמית, שהיא לב לבו של מרס. מרס פה שוכח את תפקידו כחייל הנאמן לצד אחד. נאמנות לאחרים איננה מעניינו ומאזניים מושך אותו לשם.

עם זאת אנשים עם מרס במאזניים הם מלאי חן ונבונים, בעלי כשרון מדיני, טעם טוב, כשרון אמנותי. שופעי רעיונות ומעוררי חיבה. מיקום טוב לדיפלומטים, אמנים, מורים ואנשי ספרות וכתיבה. מבינים יופי, יוצרים יופי. משקיעים בו כמו שהם משקיעים בשותפויות, בנישואין, באחרים בכלל.

 

(לומדים אסטרולוגיה הכוכבים פרק 5, מתוך מרס, עמודים 132-156)

כתיבת תגובה