מרקורי ברטרו – פתרונות חדשים לבעיות ישנות

כל מי שמבין ולו מעט שבמעט באסטרולוגיה, מכיר את הלחץ והמבוכה שכולם נכנסים אליהם בכל פעם שמרקורי נכנס לרטרו. מה באמת קורה במשך 15-20 יום הללו? מה עושים ומה לא עושים?

מרקורי בנסיגה (ברטרו) הוא אחד הגורמים החשובים להתפתחות וקידום המחשבה האנושית. מאפשר לחשוב אחרת. לגלות פתרונות מקוריים ונועזים לבעיות ישנות ומצבים תקועים.

אולם אלה מושגים במחיר של בלבול תקופתי, משום שמרקורי ברטרו מוציא אותנו מהאוטומט.

מרקורי מסמל את כל אותן פעולות שאנו מבצעים ברגיל ומבלי לחשוב. נשימה, נהיגה, דיבור, תחזוקה, כיוונים, התמצאות, לקום בבוקר, לצחצח שיניים, להתלבש, לסמן את הקוד באוטו, להגיע לעבודה. כל השוטף. מה שקורה הוא שתקופת הרטרו שלו מערערת את האוטומט הזה. מאלצת אותנו לחשוב מחדש על כל דבר קטן וגדול. אחת לשלושה חודשים לערך, למשך כשבועיים-שלושה מרקורי נותן הזדמנות לראות דברים אחרת. ואז, כשמרקורי חוזר ומיישר דרכו לדיירקט אנחנו משלבים את המחשבה החדשה שהופיעה בזמן הרטרו עם הדרך המוכרת בה נהגנו תמיד. כך באים לעולמנו שוב ושוב פתרונות מקוריים ורעיונות חדשים. הרטרו החוזר של מרקורי אחראי על ההתקדמות והשינוי הבלתי פוסקים בכל פרט בחיינו.

בתקופת הרטרו של מרקורי יש ריבוי של רעיונות חדשים – ושיבוש של המוכר. שוכחים את המפתחות, תועים בדרך, עושים כל דבר פעמיים, מאבדים ניירות חשובים. וגם מוצאים משהו שאיבדנו, עניינים ששכחנו מקיומם חוזרים, חברים שלא פגשנו הרבה זמן מטלפנים, אקסים חוזרים לחיינו.

נושא אחר שמרבים לדבר עליו בתקופת הרטרו הוא העניין של חתימת חוזים ומעברי דירות.

חתימת חוזה עם מרקורי ברטרו יהיו לעיתים עדיפים, ולעיתים יהוו צעד מטופש. מתי כן ומתי לא?

כאשר אדם חותם על חוזה מחייב בתקופת הרטרו של מרקורי, קיים תמיד החשש שזוהי איזושהי 'יציאה' לא מתוכננת שלא נבדקה מספיק. ייתכן כי אחר כך, כשמרקורי יתיישר וישוב לדיירקט הרכישה תיראה לאדם משונה ומיותרת והוא לא יבין איך נכנס לזה – הרי אף פעם לא רצה לקנות אופנוע או לרכוש לעצמו בית בכפר או להירשם לחוג הזה והזה… כמו כן יש חשש סביר שאיזה פרט חיוני בחוזה נעלם מעינינו, או שלא הבנו בדיוק מה אמר העורך-דין, או שהבנו אחרת ממה שאמרו לנו, ואלה דברים מאד לא רצויים בשעת חתימת חוזה.

אך כאמור, אין זה נכון תמיד. יש מקרים שבהם עדיף כן לחתום דווקא עם מרקורי ברטרו.

במקרים שבהם חוזה מתנדנד ללא החלטה מזה זמן רב והדיונים סביבו כבר מתמשכים ומתמשכים – דווקא שינוי הכיוון של מרקורי משחרר את העניין. פתאום האנשים המעורבים פתוחים למחשבה אחרת ומצליחים להגיע להסכמה. (ואז מישהו אומר להם שמרקורי ברטרו ולא כדאי לחתום, ושוב דופקים את החוזה, וזה חבל). ולא רק חוזים. כל דבר שמתמשך ללא הכרעה מזה זמן – הרטרו של מרקורי מאפשר לשחרר את התקוע, למצוא תושייה., להמציא פתרונות חדשים ומקוריים לבעיות הקיימות.

כך שכמו תמיד באסטרולוגיה, אין כללים פשוטים וצריך לבדוק כל מקרה לגופו.

 

מה נכון לעשות בתקופת מרקורי ברטרו?

1.  בתקופת מרקורי ברטרו חשוב לזרום עם מה שבא. לא להיתקע על התוכניות הקודמות. קבענו בארבע וזה לא מסתדר? לא נורא. בחמש וחצי יהיה יותר מוצלח. רצינו התקנה של דיבורית באוטו והטכנאי לא מגיע? – לא נורא, אולי בעוד שבוע נקבל במתנה טלפון חדש. לוחצים עלינו להישאר כשאנחנו כבר עומדים לצאת – נישאר. בסופו של דבר זה יתברר כדבר הנכון. אבד משהו – לא להיכנס לפאניקה, יימצא. נמצא משהו ששכחנו – הזדמנות לטפל בו. והעיקר – לא לעצור את החיים. לנסות דרכים חדשות.

2.  תקופת מרקורי ברטרו היא מעולה לאסוף מידע ולהכין רשימות מפורטות של דברים. לאסוף כל מידע אפשרי, שייך או לא שייך. לחרוש את הארץ בחיפוש דירה, לשלוח קורות-חיים לאן שרק אפשר בחיפוש עבודה, לשאול את כל השאלות האפשריות לפני כל רכישה או החלטה. ואם מקבלים תשובה שלילית לא להיבהל, יש מצב שחזרת מרקורי לדיירקט תפתיע לטובה. מאידך תשובות טובות יכולות להתהפך, אז גם לא לסמוך לגמרי על אלו.

3. עם מרקורי ברטרו חשוב שנארגן לעצמנו אופציה של יציאה בכל דבר שאנחנו מתחייבים אליו.

4. מרקורי ברטרו הוא הזדמנות לגדילה. מכריח אותנו להיות יותר קשובים, להיות לגמרי בתוך פעולה שאנחנו עושים, לשים לב ושוב לשים לב. לצאת מהאוטומט.

מרקורי ברטרו בפעם הזו: מ-22 במרץ 2018 ועד 17 לאפריל 2018, שאז ישוב ממש לדיירקט.

כתיבת תגובה