נקודות אנגולריות VS פלנטות

הנקודות האנגולריות של המפה הן מצב נתון מלידה. תבנית נתונה. אין להן אנרגיה פעילה כשל פלנטה או כוכב, אבל הן מייצגות את החומרים מהם אנחנו עשויים. לעומת זאת פלנטות וכוכבים מייצגים אנרגיה פעילה בתוכנו, אנרגיה שאנו יכולים לעבוד איתה ולתת לה פרשנויות שונות וביטויים שונים בעולם, בהתאם לרמת ההתפתחות שלנו והבחירה החופשית שלנו.

הנקודות האנגולריות מייצגות נתונים פיסיים, רגשיים, שכליים ותורשתיים, שהם תבנית נתונה מלידה ומגלגולים קודמים. הן שקובעות את הבתים, את התחומים השונים בחיינו. הפלנטות אשר בתוך הבתים משנות ומשפיעות על התחומים השונים בחיינו, בהתאם לאופיין. וגם כשאין פלנטות בבתים מסויימים – עדיין הם מייצגים מפגש עם ארכיטיפ זה או זה.

הנקודות האנגולריות הן סוג של גורל, מכיוון שאנחנו מוגבלים על-ידן. גם המראה שלנו, האנרגיה הפיסית וכלל האנרגיה שאנו משדרים בבלי דעת – משתקפות על-ידי הציר asc-dc. פלנטות הנמצאות על ציר זה מתבטאות בעוצמה ובאופן מוחשי ביותר בחיינו. מבטאות רצון אישי ויחסים.

פלנטות הנמצאות על ציר mc-ic מתבטאות בעוצמה בשאיפה ומסגרות שאנו בונים לעצמנו.

למעשה כל פלנטה הנמצאת על כל אחת מארבע הנקודות האנגולריות – מקבלת משנה עוצמה בביטוי שלה במפה.

ברמה העמוקה, הנקודות האנגולריות מציירות את המבנה הנתון שנוצר בגלגולים קודמים:

האופק תחילה, מצייר את החיים בזריחתם – גולמי, מוכר, ישיר, ברור. זה מה יש, זה הנתון, זה מי שהגיע. אנרגיית חיים טהורה שבתוכה טמון כבר כל הסיפור הקודם.
MC (רום שמיים) מבטא את שיא הגיבוש, שיא היכולת, שיא אליו הגענו ואנו ממשיכים לשאוף אליו.
DC (שקיעה, מול האופק) מבטא את היכולת שלנו, היום ובעבר, להתמודד עם אחרים, להתאים את עצמנו לדרישות חברתיות ודרישות בזוגיות, הגישה הנתונה (מבחינת נתון) במערכות יחסים.
על IC אנו רואים את נקודת הסיום הקודמת ואת החזרה הביתה היום. הIC, ובמיוחד כשהוא מאוכלס בפלנטות אחדות, נראה בעיני כמו נקודה בסיסית ממנה זורחת המפה כולה. המעיין הנובע של זכרונות ורגשות ומקומות שיושב שם, אצור שם מקדמת דנא.

כל כוכב או פלנטה שיושבים על נקודה אנגולרית – משנים אותה ומשפיעים עליה, מעצבים אותה ומוסיפים אינפורמציה לגבי נתונים מולדים של האדם – אך אינם מושפעים ממנה בחזרה.

דבר אחר – איך משפיעות הנקודות האנגולריות בסינסטרי:

כשיש איזשהו כוכב בסינסטרי שיוצר אספקט, ובעיקר צמידות, עם איזושהי נקודה אנגולרית במפה של השני – הוא משפיע עליה, הוא מתרשם ממנה – אך אינו מקבל ממנה היזון חוזר. נניח פלנטה של אחד על MC או בסקוויר לMC של השני – יש התרשמות ממעמדו מלידה או מעמדו הציבורי או המקצועי של האדם האחר והכוכב יתרום את האופי שלו לmc של השני – אבל לא ייתרם ממנו בחזרה. נניח מרס – ידרבן, נפטון יתפעל ויעשה אידיאליזציה ויתרום לקסם/התפכחות, השמש תאיר ותיתן אמון, אוראנוס יזלזל ויסתקרן… או פלנטה של אחד על אופק של השני – תהיה משיכה והתייחסות לפיסיות ולתדמית של השני. לDC – יהיה רצון בשילוב ושיתוף וIC ידבר על רגישות וחיבור קדום.

2009

כתיבת תגובה