פלוטו בבית 3

ג'ף גרין כותב: "כאשר השיעורים הרוחניים הנחוצים הופנמו, לאדם עם פלוטו ב-3 יהיו כישורי תקשורת שיוכלו לתת השראה, להניע, לרתק, להקסים, להפנט, וליצור מטהמורפוזה בתבניות חשיבה מושרשות. היכולת של האדם לראות את הקשרים שבין המיקרו למקרו ובין עובדה לאמת אין כמותה".   (Pluto, p.77) אנשים עם אינטלקט מפותח, ראש חוקר. מקדישים את החיים לידע, זקוקים למזון למוח, לשיחה מעמיקה. אלה אנשים שאפשר לדבר איתם, יודעים לחשוף עובדות ולזהות את הנקודה החלשה בכל דיון. מעורים בנעשה, יודעים להשתלב, לזרום עם שינויי העיתים. משפיעים על הסובבים אותם, משנים אותם.

כל שילוב פלוטו-מרקורי תורם למחקר. אנשים עם פלוטו ב-3 הם כאלה שהגיעו לכאן עם מוח מיומן. מבינים מורכבויות, רואים פרטים ויודעים להסיק מהם על המכלול. היו בעברם סוחרים נודדים, סופרים, משוררים, מורים, עיתונאים, מדענים. למדו לעבוד עם הראש, למדו להסתגל לאנשים חדשים ולמצבים משתנים. בעלי קסם אישי כובש, מצליחים לגעת בלבו של כל אחד, קרוב ורחוק. ממגנטים את הבריות ומתקבלים בחיבה בכל מקום. השפה שבפיהם מרתקת ורהוטה, שולטים במילים בצורה פנומנלית.

בכל מקום בו ממוקם פלוטו, בכל מפה, אדם נמצא בשלב כזה או אחר של לימוד נושאי הבית והמזל הללו. חש גם כוח ושליטה בהם, גם מגננה, חשדנות וחוסר ביטחון. כאשר פלוטו בבית 3 אדם מאויים מכל מצב שבו עולה בו חשש כי 'אינו יודע'. אנשים הקוראים בלי סוף, מקשיבים להרצאות, מתעדכנים כל הזמן ויש בתוכם צורך חזק לאבטח את כל מקורות היֶדע האפשריים.

דווקא משום כך, בצד מסירות למורה שלהם, לעיתים מתעורר ספק וחוסר אמון – אולי ההוא שם מורה יותר טוב? אולי אני מפספס משהו? וכך עלולים לעבור ממורה למורה ולהישאר עם ידע רחב ומרשים ביותר, אך לא ממוקד. או שיהיו אלה החשים בעלוּת על ידע בטרם העמיקו די, וכבר מפיצים ומלמדים. עם פלוטו ב-3 יֶדע נותן לאדם תחושת כוח, וזה יכול לדרבן אותו ללימודים מעמיקים ותובעניים, או להפגנת ידע. ברמת התפתחות נמוכה עלולים להיצמד בחֵרשות למה שהם חושבים שהם יודעים, ולפתח ביקורתיות וביטול גורֵף של אחרים.

אולם המפותחים ביניהם יהיו בדיוק להיפך – מעריכים ביותר כל ידע המגיע לרשותם, מכל מקור, בוחנים אותו לעומק ולרוחב ויודעים לקחת ממנו את המיטב, לזהות את הגרעין הטוב. ולא רק, אלא שיודעים איך לפתוֹח ולתרגם אותו כך שיהיה מובן לכל אדם בכל מקום. אנשים עם צורך חזק ללַמד, להסביר, להגדיר. יודעים לתת לדבר את שמו הנכון.

וזקוקים לקשרים. מפַתחים קשרים מעניינים, מעשירים, מגוונים. מתעניינים באנשים, מגיבים לאנשים.

עם פלוטו ב-3 יש הרבה תנועה בחיים, תזוזות, שינויי מקום. יש צורך חזק בגיוון ותחלופה. תכונה זו עלולה לגרום, במקרים מסויימים לקושי להתמקד, או מה שג'ף גרין מכנה "מרכז נע". "המרכז הפנימי של אנשים אלה חייב לנוע. הבסיס שלו היא התנועה עצמה" (Pluto, p.73). ההתעניינות מופנית בכל פעם כלפי משהו אחר, ובכל הכוח. התנועה, החידוש, ההתרחבות, הם העניין.

אנשים החווים הלם תרבותי בעקבות מעברי מקומות, המאלצים אותם ללמוד בכל פעם שפה חדשה וכללים חדשים. לפתח למקסימום את יכולת ההסתגלות. המשברים המחזוריים הקשורים בפלוטו יהיו תוצאה ממעברים אלה, ובכלל, מהצורך החזק להחליף. להחליף ארץ או מקום, להחליף מורה ודרך, תחום עבודה או את הפרטנרים. משברים אלה יוכלו להתעורר גם בעקבות סתירה בין דעות והשקפות, או משום שהאדם נגרר לויכוחים עקשניים מתוך הצורך לפתור את הבלתי-פתיר.

כאן נכנסת נקודת המולות בבית 9. באמצעות דרך רוחנית מוגדרת אדם מאזן את החוסר שקט, את הצורך להחליף או לנוע. פותח את הלב, מתחבר לאמת הוליסטית. לומד לקבל את הבלתי מוסבר.

לאנשים עם פלוטו ב-3 יש מערכת עצבית רגישה ועירנית, תפיסה דקה, אבחנה טובה בבני-אדם וכשרון ריפוי בידיים. תרגילי נשימה מעולים עבורם, חיוניים. אנשים עם דחף עז לכתוב. בעלי חשיבה פסיכולוגית או קרימינולוגית טבעית. אסטרטגים טובים מאד.

(לסופרת המתח אגאתה כריסטי יש פלוטו בבית 3, צמוד לנפטון)

 

 

 (לומדים אסטרולוגיה הכוכבים, פרק 7, מתוך פלוטו עמודים 311-360)

כתיבת תגובה