שתי גישות לשבתאי

שבתאי, הנמצא בגלגל מול הירח ומול השמש, קשור במבנה הפסיכולוגי שלנו ובמה שפוגע באגו שלנו. הקשיים שהוא מערים אמנם נראים בדרך כלל כקשיי המציאות וכמו באים מבחוץ, אולם למעשה הם נובעים מעמקי הפסיכה של האדם. האדם עצמו חש חוסר ביטחון, אשמה וכאב בנושאי השבתאי שלו, מושך אל חייו את אותם קשיים ונאבק בהם כל ימיו. בתחומי הבית והמזל בהם הוא נמצא ייראו תקופות של השקעה אינסופית ומאמץ חורק שיניים, ותקופות של התרחקות לצורך מנוחה.

תחומי הבית והמזל בהם ממוקם שבתאי מעוררים בנו תחושת עומס, הגבלה, רעב, כעס, חרון אין אונים, מחסור ופחדים. אותם נושאים נדמים לנו כמו קושי בלתי עביר, הר גבוה, מושלג וסלעי, שנראה כי לעולם לא נגיע אל פסגתו.

אשר על כן נראה אצל אנשים שתי גישות מרכזיות כלפי השבתאי שלהם: הגישה הנחושה, והגישה המכחישה או הבורחת.

אלה הבורחים משבתאי עלולים לבלות חיים ארוכים בהתחמקות מדרישות הבית והמזל בהם הוא ממוקם, התמודדות סרק ואכזבה מתמדת בעניינם – או הכחשה מכל וכל של אותו החוסר, הכחשה המובילה פעמים רבות לפיצוי יתר. ואילו אלה הנחושים לטפס על אותו סלע סאטורני בחייהם, יגיעו לגדולות ולהישגים משמעותיים דווקא בתחומי הבית והמזל בהם הוא ממוקם. כפי שנראה בהמשך, בפירוט על סאטורן דרך הבתים, כל בית בו הוא נמצא מהווה נקודה של חולשה, מאבק וקושי, שיכולה להפוך לנקודה של עמידות וכוח. העֶצֶם, שהיא חומר של גדי, היא חזקה ביותר במקום בו נשברה והתאחתה.

הגישה הנדרשת עם סאטורן במפה שלנו היא, כאמור – מקסימום השקעה במינימום ציפיות. גישה כזו תביא רק טוב, הישגים והצלחה אשר יישארו עימנו לאורך זמן ויאפשרו לנו ליהנות מפרי עמלנו. בתחום המיוחד לסאטורן במפה שלו אדם הופך להיות ראוי, מסוגל ומצליח, ועמיד מול כל קושי.

בעניין זה יש לומר עוד משהו: הגישה המכחישה או הבורחת אינה נעצרת בתחומי המזל והבית בהם נמצא שבתאי, אלא היא מתרחבת ומשפיעה על כלל החיים. מאחר והאדם מַרגיל עצמו לאותה התחמקות, או מפתח חרדות ופחדים או עסוק בפיצוי עצמו או מה – תכונות אלו ישפיעו בסופו של דבר על מבנה חייו הכללי, ויגעו גם בתחומים שאין לסאטורן שום קשר אליהם במפה.

ולהיפך. האופי והנחישות הנבנים בתוכנו דרך המאבקים השבתאיים מחזקים אותנו ואת אופיינו, מלמדים אותנו לפתור ולהתגבר, ובסופו של דבר משפיעים לטובה גם על יתר התחומים בחיינו. כשאתה שומע מאדם מסויים עם שבתאי   ב-7 כי נישואיו וקשריו טובים והוא שבע רצון מהם, או שמצבו הכלכלי של אדם עם שבתאי ב-8 טוב ומספק ואין לו חובות ומינוסים מדאיגים, או שאתה פוגש אדם עם שבתאי ב-9 המלא בהשכלה, חוכמה ודעת – הייה סמוך ובטוח שאדם זה הינו מגובש ובעל אופי גם בתחומי חייו האחרים, ויש לו הניסיון, התבונה והאומץ הדרושים על מנת להתמודד עם מה שהחיים מביאים אליו.

 

(לומדים אסטרולוגיה הכוכבים, פרק 6, מתוך סאטורן עמודים 184-225)

כתיבת תגובה