ש י ל ו ב י ם

פרק 12 , כרך ראשון "גלגל המזלות"

ש י ל ו ב י ם בין מזלות

כל מיזוג בין שני מזלות יוצר השפעה הדדית ביניהם. השילוב מדגיש תכונות מסויימות, מבטל אחרות, יוצר חדשות. אסטרולוגיה כולה היא אמנות השילוב הנכון. בפרק זה מובאת, מאד בקצרה, התוצאה האפשרית הנוצרת משילוב בין מזלות בתוך מפה אישית, כאשר הכוונה היא בעיקר לשילובים בין שמש-ירח-אופק.

כל חיבור בין שני מזלות שולף ומדגיש תכונה מסויימת מכל אחד מהמזלות, תוך שהוא ממעיט או מדלל תכונה אחרת. התוצאה היא ביטוי שלישי ספציפי, צבע חדש המתקבל מן המיזוג, אותו ניתן לשלב שוב עם גורם נוסף. כאן שילבנו בין שניים או שלושה מזלות בלבד, אולם בעת ניתוח מפה אנחנו משלבים בין גורמים רבים ומנסים להבין את הרעיון המרכזי העולה מהמכלול.
ככל שמתווספים למשוואה עוד גורמים הדברים נעשים ברורים וחדים יותר – בזכות החתימות הכפולות, ההדגשים והחיזוקים שהם יוצרים.
זה העיקר בעצם. לחפש את המשותף, לאו דווקא את המנוגד. לחפש מה כן עולה מהשילוב, לאו דווקא מה סותר. כלל זה נכון ובעצם לניתוח כולו – לחפש מה כן יש באדם, לא מה אין בו. מהם הכלים המשרתים אותו, מאילו חומרים הוא עשוי. לאחר מכן לנסות להבין מול מה הוא מתמודד.
כשמבינים את האדם ניתן לשער כיצד יעמוד מול השיעורים, המאבקים והסיפורים אותם מגולל מכלול המפה. אותו אירוע, אותו סיפור, יכול להפוך לטרגדיה במפה אחת, דרמה במפה אחרת, הרפתקה במפה שלישית או שיעור התפתחותי במפה רביעית. משום כך הבנת האדם, כוח העמידות שלו והגישה הכללית שלו לעצמו ולחיים – אלה קודמים לכל ניתוח שהוא בהמשך.
שילובים אלה הם ההתחלה, תורמים את שלהם להבנה זו.

ט לה בשילוב יתר המזלות

טלה-שור: המון חיוניות, המון אנרגיה. במקרים טובים יהיה חוזק גופני המלווה בבריאות נפשית. החושים מאד מפותחים. אדם בעל יכולת הישרדות בכל תנאי ומצב. היצר חזק, התשוקה חזקה. איש עקשן, עומד על שלו. מאמין ביוזמות שלו. שילוב טוב מאד לעסקים, לפעילות גופנית, אמנות בעץ. ספורט תחרותי. ברוב המקרים יהיו אנשים ברורים, אומרים מה הם רוצים. פשטות בריאה.

טלה-תאומים: כאן תהיה סקרנות עצומה. אדם זקוק לגירויים, לגיוון. מחפש את החדש. מאבד סבלנות. רוצה לנסות הכל, לדעת הכל, להיות בכל מקום. פתוח, עירני, לא צפוי, שמח. מתחבב בקלות על כל אחד. מלא בסיפורים. בולט ביכולת אסטרטגית בצד כושר אילתור. תגובות מהירות. נכנס לצרות ויודע לצאת מהן. כשרון שיווק, מסוגלים למכור כל דבר לכל אחד. אנשים הנמשכים למהירות, למכוניות ספורט ססגוניות ואופנועים רועשים. נהגי מירוצים ונהגים טובים בכלל, חוש התמצאות, חוש ניווט. מוצאים את הכיוון בכל מקום.

טלה-סרטן: שילוב של תמימות וילדותיות, פחד והעזה, התלהבות ודעיכה. אדם אימפולסיבי, חם, שובה-לב בכנות שלו. פועל על דחפים, מצבי-רוח וחשק. יש קושי לדחות סיפוקים, הכל מיידי. מעורב, חיישני, מתרגש. גלוי לב. לעיתים מביך בישירות שלו. דימיון עשיר. העזה לא צפויה. תגובות מיידיות, המון חום.

טלה-אריה: מנהיגות ויוזמה. אדם כריזמטי, אנרגטי, סוחף. אגו חזק, רצון ברור. ביטחון עצמי מופגן, בולט בשטח. אוהב את החיים, זקוק לחוויה והרפתקה. חיוניות טובה, מערכת השרירים חזקה. טוב בריצה. זקוק למהירות, אוהב מהירות. מנהיג בצבא, בספורט, בעסקים, בכל מקום. אדם גלוי ומעורר אמון. יודע לחיות, ליהנות. מרוכז בעצמו. רצון חזק. אדם משכנע. כובש את הבמה.

טלה-בתולה: שילוב מעניין ומפתיע בביטויים המגוונים שלו. מעניק לאדם כשרון מיוחד להגיב נכון בעת סכנה ובשעת חירום. קולט מיד מה יש לעשות – ועושה. חריף. הרבה עיסוקים מושכים את הלב. יש קושי להתחייב, במיוחד לזוגיות ומשפחה, וקושי לעמוד בלוח-זמנים. שילוב זה דורש מאדם הרבה ביקורת עצמית והתבוננות במעשיו ונוהגו. כשעושים, עושים ברצון. תורם לריקוד, פנטומימה, מקצועות לחימה וכל פעילות גופנית. חוש טכני, לברזל ובכלל. יודעים לטפל באופנועים ומכוניות מירוץ, אוהבים את הצד הטכני הקשור במהירות, ובמיוחד אם גם דלי בתמונה. לעיתים יכולת ריכוז גבוהה, לעיתים אובססיביות. נכנסים למשהו ולא מניחים. אומץ פנימי לא מופגן.

טלה-מאזניים: נמרץ, תחרותי. מעורב עם אנשים, זקוק למערכת יחסים הדוקה ודינמית. לוחם צדק, וכחן, מתעמת בכל נושא ועניין ונמצא תמיד באמצע משהו. מביא יוזמות ופרוייקטים, פורץ דרך. אנרגטי, מתלהב, בולט בשטח, נראה ונשמע. כריזמטי, נחמד. מחפש ;;;לגיטימציה לעצמו או לדעותיו. עסוק בשכנועים ועניינים. מתלהב להתחיל, מתקשה לסיים.

טלה-עקרב: חי על הקצה. לוקח סיכונים. סוליסט, זאב בודד. חשאי, בלשי. קשור בנושאי ביטחון ולחימה. מכור לאדרנלין, תחרויות, ספורט אתגרי, קפיצה מצוקים, קראטה, קומנדו. המון כוח, אנרגיה ודבקות במטרה. טוטלי, קיצוני, לא מתפשר. כוח רצון חזק ועוז רוח. אומץ אמיתי. אדם הממצה דברים עד הסוף. לא חושש משינויים. מתחדש תמיד. מתנתק. חשיבות רבה למיקומו של מרס.

טלה-קשת: עצמאות האופי. אמונה טבעית חזקה. צורך בחופש, חוויות, הרפתקאות, מסעות, אתגרי טבע. אדם מלא חיים, בלתי נשלט. עושה רק מה שהוא רוצה. גלוי וישיר, אין טקט. פעמיים אש, נמצא תמיד בחיפוש. שילוב טוב לספורט ולהיות בחוץ, בשטח. לעיתים בזבוז אנרגיה, הגזמה, רעש וחוסר כיוון, אלא אם כן יש די אדמה או פיקס במפה. למרות שאינו זהיר, זהו אדם עם חוש מיוחד להינצל ולהימלט מסכנות בדיוק בזמן, וכן להופיע בדיוק ברגע הנכון ולהציל אחרים. הרפתקן. חי את ההווה, חי את הרגע. שמח אך עלול גם להתאכזב קשות. מאד לוקח ללב כישלון והפסד, משום הציפיות הגבוהות.

טלה-גדי: שילוב חזק. איש ביצוע. סמכותי. יַזָם רציני, אדם של פרוייקטים. אמין, גלוי, מכוון מטרה. מילה היא מילה. איש פעולה, בעל שאיפות ואמביציה. מגיע רחוק. קשיחות צבאית, התנהלות פיקודית. אנשים הנמצאים בהתקדמות מתמדת, ותמיד יש מטרה מול העיניים. זקוקים לפעילות גופנית סדירה. מטפסי הרים וחובבי גובה. הרבה אנרגיה וכוח דחף. אנשים המגיעים להרבה. מנהיגים מלידה, עזי נפש. גיבורים בעל כורחם.

טלה-דלי: שילוב עצמאי ומקורי. זקוק להפתעות, שינויים, אתגרים, חברים, הרפתקאות, עניין. לנסות דברים. נאמן לסגנונו, מיוחד ולא מעתיק מאיש. זקוק לשחרור אנרגיה ופעילות גופנית סדירה. מצד אחד יש פה הצורך הדלאי בקבוצה, להקה, ומצד שני הצורך הטלאי לפעול לבד. אדם חברותי אך לא נגרר. לעיתים שונה במפגיע. אידיאליזם חזק. סקרן, מקורי, מחַדש, מלא רעיונות מעניינים. מאמין בעצמו. שילוב טוב לטייסים. המון אומץ.

טלה-דגים: הרבה תמימות וחן. אדם שקל לחבבו ולהתאהב בו. מלא אמון בחיים ובאנשים, אך לא באמת מבין את החברה סביבו, אלא אם כן יש חיזוק של יסוד אויר במפה. מחפש את עצמו. אוהב טבע, מחובר לטבע. מגלה אומץ – ופוחד על עצמו. מעז – ונסוג. כשרונות מגוונים בתנועה, הופעה, ריקוד, לעיתים מקצועות צבאיים יוצאי דופן, בעיקר ים וצלילה. חלומות גדולים. תנודות בין צורך בעצמאות לבין תלות באחרים, או בין גלוי לסודי. סולח בקלות. מתאהב חזק. אדם שלא מכיר במושג מִשמעת.

>שור בשילוב יתר המזלות

שור-תאומים: הישרדות פנומנלית. אדם פיקח והגיוני, היגיון שלא ניתן לסתור אותו או להתווכח עימו. נאמן לתוכניות של עצמו אבל לא של אחרים. אופורטוניסט, בעל חוש מיוחד להזדמנויות ומצליח בעסקים. שילוב התורם לזריזות ידיים, קואורדינציה טובה ושליטה בחפצים. טוב לספורט וריקוד, התעמלות אמנותית ופעלולים. סקסי ומושך לבני המין השני. יודע מה הוא מחפש. שומר על עצמו. כשרונות מגוונים.

שור-סרטן: טריטוריאלי. משפחתי, פטריוט, שמרן, שומר על הקיים ומאוּיים משינויים. לא אוהב הפתעות. אנשים עם זקוקים לביטחון, יציבות, נוחות. לעיתים אוספים ואוגרים, דואגים לעצמם ושלהם וחייבים לקבל כל מה שהם רוצים. יש קשר חזק לאוכל טוב, חווה, גידולים, עצי פרי, פרחים. מחוברים לאדמה. 'אצבעות ירוקות', מה שנוגעים בו משגשג ופורח. אנשים עם חוש ריח מפותח, זיכרון טוב. כשרונות שונים. אוהבים לצחוק, לשיר. מעניקים חום וביטחון, לילדים ובכלל. קצב אישי מיוחד. נאחזים, עקשנים. נאמנים ל'שלי'. 
שור-אריה: קלאסה. הכל בחיים חייב להיות ברמה גבוהה. אדם שלא יסבול דבר זול, גם דורש מחירים גבוהים. כריזמה כובשת, במיוחד כלפי המין השני. שילוב מושך, ליבידו חזק. יצירתי ומוכשר באמנות וכל תחום שיבחר. צוק איתן שאינו ניתן לשכנוע בשום דרך (אלא אם יש תוספת משתנים במפה). יש קושי לשחרר, התעקשות וכובד. אובססיביים לבני או בנות זוגם, ובמיוחד הגברים. מה ששלי – שלי. הערכה עצמית בריאה, לא מכירים ברגשי נחיתות. שילוב טוב להצלחה. מחוברים לאיכות, מבקשים את החיים הטובים. עקשנות רבה. התעסקות יתרה עם כסף, לעיתים מוגזמת.

שור-בתולה: מוכשר בצורה בולטת. עושה הכל מושלם, איכותי וטוב, באָמנות ובכל דבר. גוף טוב. כשרון לספורט, תנועה, ריקוד ופנטומימה. גילוף בעץ מעולה. מאד חשובה תזונה בריאה, אוכל פשוט וכמה שיותר קרוב לטבע, כמה שפחות מתובל או מעובד. צריכים לשמור על הגוף. אדם שמחליט לאט. יסודי ושיטתי בכל תחום. מתבדל ושקוע בשלו, מאויים משינויים ומהתערבות בענייניו. זקוק לפרטיות. מעולה בנישה שלו, חייב את הנישה שלו.

שור-מאזניים: עקשן מאד. מלא בעקרונות ופרינציפים בלתי מתפשרים. יש קשר חזק לאָמנות ואסתטיקה. טעם מעולה. זקוק לחפצים נאים, אמנות פלסטית. איש שלום, יודע להציע את הדרך ההגיונית והנכונה לכל, אך גם לוחם על דעותיו ולא מוותר. יש קושי גדול לקחת החלטה. מתייעץ הרבה אבל לא מקשיב לעצות. מחליט לאט ולאחר מכן נצמד ולא מש מהחלטתו. יודע ערכו של דבר. חשיבות רבה למיקומה של ונוס במפה.

שור-עקרב: נחוש, לא מוותר. המון עוצמה, כושר עמידות, סיבולת. אדם עיקש ולא סלחן, אך נותן חבל ארוך. לא אדם שהיית רוצה כאויב שלך. מתקשה לשכוח. לא עוזב בקלות, לא סולח בקלות. כשעוזב, עוזב לתמיד. מחובר לגוף, לספורט, ריקוד, קראטה. כל פעילות פיסית תובענית. דורש מעצמו הרבה, כוח רצון חזק. לגבי כספים – או שלחלוטין מתרחק מכסף, או לגמרי בתוך, גם כעיסוק מקצועי. ממעט בדיבור בדרך כלל. חשדן. מבוצר בשלו, לא מאפשר לאיש להחליט עבורו. הולך עד הסוף בכל דבר. דעות מוצקות, ערכים ברורים. ליבידו חזק. אנשים חושניים, חזקים, המון אנרגיה אצורה. משיכה-דחייה ברורים. שלי שלי ושלך ושלך.  
שור-קשת: מחובר לטבע ולחי. זקוק למרחב, ירוק, שקט. אותנטי, לא מתוחכם. מה שרואים זה מה יש. חושים מפותחים ביותר. אדם שלא מסוגל לחיות בעיר – רעש, אנשים ואופנות מתחלפות מבלבלים ומפריעים את מנוחתו. מצטיין ביושר ואמת (אם לא, אזי חוסר היושר יהיה קיצוני). אם יגיע לעסקים, הולך בגדול. זקוק להרבה, מחובר לשפע והצלחה. טוב לספורט, בתנאי שאינו עצל מדי, וטוב גם בקליעה למטרה ואילוף חיות. אדם שמרגיש נוח בעור שלו ונוח בחיים שלו. אופטימיות מתונה, קצב נינוח. מתפתח לאט, יש זמן. יהיה או אדם הרוצה הרבה מאד ואינו מסתפק – או יודע להיות מאושר לגמרי במה שיש.

שור-גדי: היגיון ברזל. נאמן לדרכו ויהי מה. נחוש ומכוּון מטרה, קשוח ולא ניתן להסיטו מדרכו אחרי שהחליט עליה. יודע בדיוק מאיפה הוא בא ולאן הוא הולך. קנאי לפרטיות ולא מניח לאיש להתערב בחייו. מסתגר, מתבדל. אדם מהימן, מילה היא מילה, הבטחה היא הבטחה ויש נאמנות לאותם הערכים שנים רבות. אינם אוהבים פרידות ושינויים, יודעים בדיוק לפי מה הם חיים ומה מתאים להם. מתקשים באינטימיות, אלא אם יש מים במפה. ומתעבים הסתבכויות. מאמינים בתוצאה והוכחה, יגיעו למטרתם וייקח כמה שייקח. ממעיטים בדיבור, תכליתיים, לומדים מניסיון וטועים לעיתים רחוקות. יודעים לפתור בעיות. שילוב טוב לכל פעילות גופנית. אנשים השומרים על כושר מיני עד גיל גבוה. קשר חזק ביותר למוסיקה, בעיקר מוסיקה קלאסית ותופים. אי אפשר בלי מוסיקה בחיים. קול טוב, שמיעה מעולה. אנשים מוכשרים בצורה בולטת בתחום שלהם. מכבדים חוק ככתבו וכלשונו.

שור-דלי: מתבדל, הולך בדרכו. לא מסתגל ולא מתאים את עצמו לאדם או מצב. לא מושפע משום דבר בחוץ. מקוריות מודגשת. עיקש ועצמאי. לעיתים יהיו קשיי תקשורת. מקשיב, אך לא בהכרח שומע. שילוב טוב לכל פעילות פיסית, במיוחד בקבוצה. רקדנים טובים. קיים ניגוד בין הצורך בקבוצה מול הצורך בפרטיות וטריטוריה, לכן צריך לראות את המזל השלישי ומה עוד יש במפה, כדי להבין את הכיוון החברתי. שילוב מעולה לכל אמנות שהיא, אנשים היוצרים זרם חדש שלא במתכוון. גם כאן תהיה עקשנות גדולה. אדם מבוצר בשלו. מתקדם לאט ואינו מתחבר למה שאינו תואם לו בדיוק. מבין מהי איכות בכל תחום שהוא. כשרון מקורי ומסויים, בולט, ייחודי.  
שור-דגים: מוסיקה, הרבה מוסיקה, ואָמנות בכלל. שילוב החובב טבע וריקוד. אדם שלא באמת מובן לסביבתו, ושומר את ענייניו לעצמו. עקשנות שאין בה היגיון, לא מובנת. אדם הזקוק למעט קשרים, אך יציבים. וחייב גם את הלְבַד שלו. יש סבלנות גדולה ויכולת להמתין לדברים. לעיתים עצלות, ישנוניות ואיטיות. אנשים שרוצים הרבה, תחושת מגיע לי חזקה. בכל אופן הדברים מגיעים אליהם מעצמם, ללא מאמץ. אנשים יפים, יופי מאריך ימים. נשים מאד מושכות. קול נפלא. שילוב של כשרון והשראה. מחוברים לשפע.

תאומים בשילוב יתר המזלות

תאומים-סרטן: נגיש, פתוח, עממי. מבין את הזולת, מעורב בסביבה, יודע הכל על כולם. מלא בחוכמת חיים ואינטליגנציה רגשית. אדם הזקוק לקשרים, מאד. זיכרון טוב, מעולה. קליטה מהירה, לומדים הכל ולא שוכחים דבר. כשרון לשפות, לתרגום וכתיבה. שילוב טוב למורים, אנשי ספר, היסטוריונים, כותבי ביוגרפיות, מספרי סיפורים. דימיון סיפורי וכשרון כתיבה. גישה טבעית לילדים ונוער. חקיינים טובים, מצחיקים, שנונים ובעלי תפיסה דקה. אסוציאטיבים. נוטים להחליף את שמם לפחות פעם אחת בחיים. מתקשים לשמור סוד.

תאומים-אריה: אנשים הקשורים בעולם הזוהר והתקשורת, מחוברים לחשובים. מרשימים, נחמדים ומלאי קסם כובש. יש כשרון להפקת אירועים, תקשורת, כתיבה, הנחיית מופעים. כשרון שיחה. אדם הקובע את קו המחשבה או האופנה. פופולרי, מכיר את כל מי שכדאי להכיר. שילוב קלאסי של שוברי לבבות. אנשים מדוברים.

תאומים-בתולה: אינטליגנציה גבוהה. עיתונאים, משוררים, שולטים בחריזה וכתיבה בכלל. אנשי תקשורת. עוזרי מחקר יוצאים מן הכלל. אנשים נקיים ומסודרים בצורה בולטת ושמים לב לפרטים. מחוברים למיזעור. ביקורתיים, ציניים, שנונים, אך גם מנומסים ויודעים להתנהג. שׂכל חד. אבחנה חריפה ויכולת למַדֵר דברים בדייקנות. ידיים יפות ומוכשרות להפליא, קואורדינציה טובה. אנשים עם קושי גדול להתחייב, במיוחד בזוגיות (אלא אם כן ונוס ובית 7 מספרים סיפור אחר). אבל יתחייבו לעבודה, אם יש בה חופשיות וגמישות. זקוקים לגיוון ואתגר שׂכלי. חשיבות גדולה למיקומו של מרקורי במפה.  
תאומים-מאזניים: כשרון שיחה ודיבור, אינטלקט מפותח. אנשי רוח וחברה, פופולריים ותרבותיים. מרצים, סופרים, משוררים, עיתונאים, דיפלומטים ומדינאים, דוברים מטעם. טוב במיוחד לכתבים פוליטיים. אדם מפותח עם שילוב זה מקשיב בתשומת לב ויודע מה שישיב. הלא מפותח אינו מקשיב לאיש, גם לא לעצמו, אבל אינו מפסיק לדבר. יש קושי רב לקחת כיוון, להחליט ולהתמקד משום שהכל מעניין, הכל מושך. אנשים המתפצלים לכיוונים רבים. סקרנות גדולה, מלאי רעיונות. שואלים שאלות, מעורים בין הבריות. אנשים של אנשים.

תאומים-עקרב: מגנט לסודות וכל ידע חבוי. יודע הרבה, מכיר את הנעשה מאחורי הקלעים. מכיר אחרים אך קשה להכיר אותו עצמו ולרדת לסוף כוונותיו. רמה מוסרית גבוהה היא הכרחית בשילוב הזה משום הכשרון המניפולטיבי. קורא אנשים כספר פתוח, אך לא ניתן לקרוא אותו. מבין הרבה יותר מן הנראה לעין, קולט את הכוונות הנסתרות. מודע לעצמו. מחושב. פסיכולוג טוב. עיתונאי חוקר, לא ינוח ולא ישקוט עד שירד לחקר העובדות. אדם היודע לכתוב ולתפוס את הקורא. חוש קרימינולוגי, בלשי. מבין מצבים. אסטרטג טוב, מעולה, בצבא ובחיים. אנשים המחליפים את שמם או מחליפים דמות או ארץ באופן טוטלי לפחות פעם אחת בחיים, לרוב יותר.

תאומים-קשת: אוטודידקט. שילוב של ידע, לימודים, הוראה. הוצאות ספרים. קשור בנסיעות, דרכים וגלגלים. המון תנועה. אדם שמכיר כל פינה בעולם. פילוסוף, רחב אופקים. מלא בידע רחב, אך לא תמיד מסודר. אדם עם קושי גדול מאד להתחייב לדבר. להתחייב לזוגיות, מקום מגורים, מקום עבודה או לימודים. פרי-לאנסר (אלא אם יש חיזוק מאדמה). הרבה מעברים, שינויים ותחלופה בחיים. אנשים המשתלבים היטב במקומות חדשים. מורים טובים, יודעים ללמד. קשורים בהפצה ובחילופי תרבויות, נוסעים וכותבים על מסעותיהם. חשוב עבורם לנהל יומנים מסודרים, לאצור את החוויות. אנשים שאוספים הרבה ידע, וטוב אם יארגנו אותו למען כולם. החופש בעצמותיהם.

תאומים-גדי: שילוב טוב לתכנון, הנדסה ורישום, מתמטיקה, פיסיקה. ניהול מערכות עיתונים או ניהול בתי-ספר ומכללות. אנשים בעלי השכלה מסודרת ולומדים ברצינות. מתקדמים במהירות בעולם העבודה, פיקחים ונבונים. מתוכננים. מבינים היטב את המציאות, מה עובד ומה לא. תהיה שאלה לגבי מחוייבות – לרוב מתחייבים למקום עבודה, אך עלול להתעורר קושי להתחייב בחיים האישיים, ובמיוחד בזוגיות. מחנכים ומורים ברמה גבוהה. עיתונאים טובים, שומרים על הגינות בצד עניין ותוכן, שומרים על קוים אדומים. חשוב שתהיה קריירה מעניינת, אחרת מתפזרים או דוחים דברים. לעיתים נכנסים למשהו ולא יודעים איך לצאת ממנו, ביחסים ובכלל.

תאומים-דלי: מבריק, מחונן. פוטנציאל גדול. יודע הכל או חושב שיודע הכל. חברותי, בעיקר כלפי זרים, ותהיה נטייה לאסוף סביבו מוזרים למיניהם. שילוב של סקרנות גדולה ומוח מעולה. לעיתים יהיה חסר סבלנות להקשיב ולכן השׂכל המצויין לא רק שלא מתפתח, אלא מתפתח באופן מעוות או מתבזבז, או שהאדם ממהר להמציא הכל בעצמו ומתקשה ללמוד מאחרים את מה שכבר נבדק והתבסס. משתעמם בקלות, צמא לגירוי שכלי. סקרן, זקוק לאנשים חדשים או לידע חדש כל הזמן. נודד בין קבוצות לימוד שונות. ציני וסובלני בו-זמנית. עלול להיות סנוב או מתנשא. שילוב הקשור בנושאי חברה ומדע, ומִגוון תרבותי בכלל. כמו תמיד עם תאומים, גם כאן יהיה כשרון כתיבה, וכן כשרון לתנועה, ג'אגלינג, ריקוד. לגבי נהיגה וכיוונים – או מעולים בזה, או מאבדים את הדרך. שילוב אתאיסטי, זקוק לעובדות והסברים. טוב מאד למקצועות התקשורת. מתעניינים באסטרולוגיה.

תאומים-דגים: אדם המתאים עצמו בטבעיות לכל מצב ומעורב במגוון רחב של תחומים השונים זה מזה. מתקשה לקבוע לעצמו כיוון, מתפשט על תחומים רבים או זורם עם מה שבא. גמישות רבה במחשבה ובגישה לחיים ומתקשה עם חוקים וגבולות, עם כל דבר שהוא נחרץ, סופי ומוחלט. שילוב של מורכבות ועדינות, אינטליגנציה, קסם אישי יוצא דופן ויכולת להתחבב בקלות. מצטיין בזריזות ידיים, קסמים ואחיזת עיניים. אנשים הנמצאים בסביבת עולם הבמה. כותבים על מה שמתרחש שם או מארגנים. משתתפים בקולנוע או בעולם הבמה והזוהר בצורה זו או אחרת. מוכשרים בכתיבת ספרי בישול. טובים במשחק, סקרנים למיסטיקה. יש בהם מתכונת הזיקית, מחליפים בקלות דמויות ושמות. שילוב טוב לריגול, במיוחד בתוספת עקרב. בקשרים זוגיים עלול להיות הטיפוס הנעלם, זה שמתאדה באמצע קשר ואין יודע איך ומה. אנשים הזקוקים לגיוון ביחסים, במקצוע, בכל דבר. שילוב מסקרן, מבלבל, לא מובן. פתוח לאחרים. המון אפשרויות. מחובר לפרסום. מאד. אנשים מקסימים.  

סרטן בשילוב יתר המזלות

סרטן-אריה: אָח חמה שהכל מתרכזים סביבה. אנשים איכפתיים, מעורבים. מארחים טובים. גישה פטרונית, אוהבים לעזור לקרובים. נותנים יחס ומצפים לקבל יחס. משפחתיים. מאד קשורים לילדים, מאד גאים בהם. לעיתים עסוקים ומרוכזים מדי בעצמם, נפגעים בקלות ומעצימים כל אירוע. מלודרמטים במקצת. זקוקים לסיפוק מיידי. צוחקים בקלות, צחוק מתרונן, מדבק. סוחפים. כשרון משחק בולט. טובים מאד על במה, יודעים לרַגש קהל. כשרון סיפור ומימיקה וכשרון לבישול ואוכל, מסעדות, מלונאות, אירוח. הכל אישי בשילוב הזה. עסוקים בעצמם. דימיון יצירתי.

סרטן-בתולה: יועצים חכמים, משלבים פרקטיות והיגיון עם חכמת לב ואיכפתיות. טוב לרפואה. מטפלים טבעיים. שׂכל טוב וחכמת חיים. עוזרים לכולם, בכל מצב. זיכרון טוב לפרטים. אך לעיתים נוטים להתלונן ולמצוא פגמים. שילוב המוּעד לבעיות קיבה, כאבי בטן ובעיות תזונה. אנשים עם יכולות מגוונות. כשרון צילום, פנטומימה, משחק וחיקוי, כתיבת שירה. היסטוריונים. כותבי ביוגרפיות. מספרי סיפורים. רגישים לעצמם ורגישים לזולתם.

סרטן-מאזניים: קשובים לאחרים, איכפתיים, נוטים לרַצות. מושפעים, רגישים. זקוקים לתשומת לב, זקוקים לאינטימיות וקשרים עמוקים, ובמיוחד בזוגיות. יודעים לאהוב. אנשים שאיכפת להם מכל דבר וכל אחד, מתערבים בחיי אחרים ורגישים לצדק ואי-צדק. תהיה שאלה לגבי הטעם – או שבאופן טבעי יהיה טעם טוב, או שיהיה טעם מוגזם, מופרז וקיטשי. ממלאים את הבית חפצים יפים ויש צורך חזק באוספים ומזכרות. מטפחים את הבית. קשורים לעָבר ולהיסטוריה, לספרות וסיפורים, ביוגרפיות, אָמנות והיסטוריה של האמנות. פטריוטים. קשורים בדרך כלשהי בפוליטיקה ומדינאות.
לעיתים שילוב זה מצביע על קושי רב לדחות סיפוקים. תלוי במכלול כמובן, ובמיוחד באופק. מאזניים מדבר על מה שנחמד ומושך אותי וסרטן צריך הכל עכשיו. שניהם קרדינלים, ואפשר מאד שלאדם עם שילוב זה באישיותו יש שיעור משמעותי בדחיית סיפוקים.ונראה שיהיה צריך להתבגר דרך איפוק. לפתח שליטה עצמית. אנשים שהכל איכפת. שום דבר לא עובר על יד.  
סרטן-עקרב: פסיכולוגים טובים. זיכרון טוב אך סלקטיבי. שילוב המחובר לעָבר ולעָבר הרחוק, לארכיאולוגיה והיסטוריה. נתינה גדולה, במיוחד לקרובים ונבחרים. משיכה-דחייה חזקים. אנשים המעורבים במערכות יחסים עמוקות. מלאי רגש, נעלבים, לוקחים ללב, פחדי נטישה עמוקים. שומרים טינה. יש הרבה התקשרויות וניתוקים בחיים, והרבה פעמים קשר טעון עם המשפחה. שילוב היוצר קשר חזק לנסתר. מדיום טבעי. קולטים ניואנסים ותדרים, מבינים לכוונות הנסתרות. מזדהים עם רגשות אחרים. דימיון מפותח וחוש בלשי. מבקשים להציל את כולם. לוקחים הכל באופן אישי. מדי אישי. מבקשים להיטיב לכולם.

סרטן-קשת: טוּב-לב עולה על גדותיו. גילוי-לב מוגזם, לעיתים מביך. טיפוס תמים, ילדותי, גדל ממדים ומבולגן במראהו. אנשים שאי אפשר שלא לחבב אותם. כלשעצמם תהיה בהם חיבה רבה לבעלי-חיים, בעיקר כלבים גדולים, וכשרון לטפל ולאַלף. זקוקים לטבע סביבם, טיולים או מגורים בחיק הטבע. מצויינים עם ילדים וחיות. מתקשים לתכנן, פועלים על חשק ומצב-רוח. יודעים לצחוק, מלאי חיים ושופעי צ'יזבטים וסיפורים. דימיון שופע. יש קושי לדחות סיפוקים, באוכל או כל דבר אחר. מלאים בטוב וחסד לכל. סולחים בקלות. אופטימיסטים, חשיבה חיובית, אבל יכולים גם להתייאש מרה ולהתאכזב קשות מאדם או אירוע. מתקשים לקבל את הצד הקשה של החיים. אינטואיציה מעולה, חוש מדיומי. תמימות.

סרטן-גדי: אנשים שהם עמוד תווך בקהילה. פטריוטים, מכבדים מסורת, נותנים כבוד לחוק ולמבוגר. נאמנים להוריהם מתוך רגש חובה, ויהיו הורים מסורים בעצמם. משפחתיים ולוקחים אחריות על ילדיהם ועל הקהילה. מאמינים לבריות. ממושמעים, נאמנים, אך גם סגורים, דאגנים וחוששים. ביישנים בחברת זרים, פתוחים ומלאי עליצות בתוך המשפחה. זקוקים לבית, שייכות וגבולות ברורים. פורחים בתוך מסגרת ברורה. הכל פה קשור בביטחון. הצורך בביטחון הוא מניע חזק. מה שכן, בתוך הרצינות הכללית אשר בשילוב זה ייראה חוש הומור בריא, ובעיקר נכונות רבה לצחוק על עצמם. יודעים לצחוק. וגם לבכות.

סרטן-דלי: רגישים לאנרגיות. מאד נאמנים לחברים, לאידיאל, לקבוצה. הצורך הסרטני בשייכות וקירבה משולב בצורך הדלאי בקבוצה. אנשים היודעים לקחת רעיונות עתיקים ולהתאימם לימינו. קולטים דברים שאחרים אינם רואים, מפרשים דברים אחרת, לא ממש מבינים את המציאות הרגילה. הרבה דמיון יצירתי, חוש הומור מיוחד. הבנה טובה לילדים ולבעלי-חיים ואיכפתיות רבה כלפי מקופחים וחריגים. נוטים לצמחונות. חוש נבואי בולט. טוב לאסטרולוגיה.

סרטן-דגים: שילוב של תמימות, הזדהות ואיכפתיות. נכונים לעזור, לטפל, לתת. זיכרון סלקטיבי, זוכרים מעמדים ותמונות. הרבה אמונה והרבה מאד דימיון. אנשים מתוקים, אוהבים ואהובים. לעיתים תהיה תחושת קורבנות, רחמים עצמיים, תלותיות רבה ונטייה לבכי, פחדים שונים, חרדות ודאגות. רגישות יתר והתעסקות בעבר ובמה שהיה. יש קושי לשמור על הישגים. לעיתים אדם ביישן ונחבא בבית, או להיפך, מפורסם ומבקש פרסום. כשרון משחק פנומנלי, מימיקה טובה, כושר חיקוי. שילוב טוב לאנשי במה, אם מוצאים את הביטחון הדרוש. מכורים לקולנוע. מרפאים טובים ומבשלים טובים, מבקשים להאכיל את כולם. זקוקים למשפחה מגינה, זוגיות איתנה ושגרה מאוזנת על מנת לפרוח. אנשים פוריים, אוהבים ילדים. זקוקים להיות ליד מים. גמישות גופנית גדולה. יכולת מדיומית.

אריה בשילוב יתר המזלות

אריה-בתולה: מרשימים, יצירתיים. מנהלים טובים, משלבים סמכותיות וקפדנות עם תשומת לב לפרטים. חוש ארגון מעולה. אנשים המגיעים להצלחה מבלי שמישהו שם לב איך ומתי. מקבלים תפקידים אחראיים, מעוררים אמון. יודעים לעמוד בלוח זמנים, להתנהג נכון עם כפיפים, לקוחות, מנהלים. והכל נעשה ללא מאמץ. מומחים בתחומם, גאים במומחיותם. מארגני אירועים. מנהלים מעולים של בתי-מלון, בתי-מרקחת, מסעדות, מדיה ותקשורת, וכל מוסד הנותן שירות לקהל. בעלי חזון ויודעים לממש ולבצע. פוטנציאל גדול להצלחה. אבל כל זה מותנה בכך שאינם הופכים ביקורתיים ויודעי כל. במקרים כאלה הנימוס הבתולי נעלם ואת מקומו יתפסו זלזול בזולת וקפדנות יתר כלפי כל נותני שירות. אנשים המענים מלצרים ודורשים מעובדיהם את הבלתי אפשרי. זקוקים לתוספת מים ואויר במפה. להוסיף רכות, התחשבות, הבנה לאחרים.
אנשים המתחתנים או בגיל מאוחר מאד או מוקדם מאד. כלומר, גיל שבו פוחת המאבק שבין הרומנטיקה של אריה לבין השכלתנות והבררנות של בתולה.  
אריה-מאזניים: עסוקים באהבה. יפים. רומנטיים. זוהרים. אי אפשר שלא להתייחס אליהם ולהתפעל מהם. יודעים להתלבש ולהופיע, לדבר מול קהל. טעם טוב במיוחד, לפעמים קיטשי. קשורים באירועים, טקסים חשובים, חגיגות וחגיגיות. אסרטיבים. נואמים מזהירים. יהיו יחסי אנוש מעולים והתנהגות נאה ותרבותית – או שיהיו כאלה השומעים רק את עצמם, מתקשים לקבל התנגדות ומרבים בדיבור. נהנים להקשיב לעצמם. כשרון בולט למדינאות ופוליטיקה או לחילופין, כל הקשור בעולם האמנות והזוהר. סלבריטיס. קשורים במפורסמים. אמרגנים טובים. אמנים בחסד. יצירתיים עד מאד. טעם יקר.

אריה-עקרב: גאווה עצומה וכבוד עצמי, אצל גברים או נשים. אדם החייב שהכל יהיה על פי דרכו. מבקש כוח ושליטה בעניינים ולוקח על עצמו הרבה. דורש מאחרים ועוד יותר מעצמו. משקיע, הולך עד הסוף ולא ניתן להתווכח עימו. נותן חבל ארוך, אבל מתקשה לסלוח למי שעובר את הקו. רגיש לנאמנות כלפיו, מרוכז וסמכותי. לעיתים רודן. מתקשה לוותר. אדם המעורב בענייני ירושות. יש אהבות גדולות, הרבה דרמה בחיים. מלך מוּדח.

אריה-קשת: איש חזון, הרבה כריזמה ושמחת חיים. לעיתים פילוסוף ומרשים בשיחה, נוטה להגזמה ו'שוֹ', הולך בגדול, הכל בגדול. אדם שמהמר, בחיים או בממש. הרבה מזל. זקוק לחוויה, ממצֶה כל רגע, יודע ליהנות. לעיתים מוותר לעצמו, מחפש את דרך ההתנגדות הקלה, או מלא תוכניות והבטחות שאינו יכול לקיים. אדם פתוח ואומר הכל ללא עכבות. לעיתים מחפש גדוּלה, לעיתים מחפש טבע ומסעות. בכל מקרה מצפה להרבה מהחיים. אדם שמתקשה עם מסגרות, זקוק לחופש. מחובר להצלחה, נדיבות לב, מנהיגות. כשמתייאש, מתייאש חזק. לוקח קשה כל אכזבה. אדם עם ציפיות גבוהות מהחיים, הצלחה גדולה. אינטואיציה טובה ויצירתיות רבה. אנשים שזוכים בדברים. הרבה הזדמנויות.

אריה-גדי: מנהיג מלידה, נולד עם כתר על הראש. דורש מהסביבה ובמיוחד מילדיו. ביצועיסט, אחראי, שאפתן. ההצלחה והסטטוס חשובים. אנשים המגיעים לגדוּלה ועמדות מפתח, משפיעים, לוקחים החלטות. מציבים לעצמם מטרות גבוהות ועומדים בהן. סמכותיים, נדיבים, יודעים לעזור לכפופים להם. משליטים משמעת ללא מאמץ. במאים, מדינאים, מנהלי חברות. נותני הטון בכלכלה, בחברה, בצבא, בפוליטיקה, בכל מקום. משקיעים הרבה בכל מה שלוקחים על עצמם. אנשים המצליחים בזכות השקעה עקבית ונבונה ויעדים ברורים.  
אריה-דלי: אני מגובש ושלם. אדם שיודע מי הוא ומה רצונו. יצירתיות היא הנושא המרכזי פה. אנשים מקוריים, נאמנים לעצמם ודרכם. יש גאווה והערכה עצמית רבה, כבוד עצמי. לעיתים יהיה קושי להקשיב או להתחשב בזולת, וטוב אם יש גם מים במפה, על מנת לרכך יחסים. חשובים במיוחד החברים, הקבוצה, והמקום של האדם בתוך הקבוצה. מחובר לתחביבים ותחומי עניין מיוחדים. אדם מרשים, מעורר כבוד. אגו חזק, אידיאלים חזקים. רצון ברור.

אריה-דגים: עולם הזוהר. שילוב של יצירתיות ואמנות, במיוחד אמנות קלאסית. קשור בהופעה, משחק, שירה. אנשים הכובשים את הבמה, מבקשים את מה שגדול מהחיים. מפורסמים, מרשימים בכשרון או ביופי, בעושר או בדומה לזה. שאיפות גבוהות לגבי עצמם. כריזמטיים. מקסימים את ההמונים. למרות הצורך החזק בפרסום והצלחה, זקוקים גם ללבד שלהם, לשם מילוי המצברים. מותשים מעודף אנשים ואירועים בחייהם. אוהבים לאהוב, יודעים לאהוב עמוקות.

בתולה בשילוב יתר המזלות

בתולה-מאזניים: מכון התקנים. אנשים הקשורים בתקנים חברתיים נכונים ויש להם ביקורת רבה על נוהלי החברה. אינטלקטואלים, אנשי תרבות, אנשי מילים. מתבטאים דרך כתיבה או אמנות. אדיבים, מומחים לנימוסים והליכות. יש משיכה לספרות, ובמיוחד לשירה. כשרון לאופנה, בדים ועיצוב של כל דבר. סטייליסטים, מעצבי אירועים או אמנים של עוגות ושוקולד. יודעים לשלב יעילות עם יופי. נושא הסדר הוא קיצוני: או שיהיו נקיים ומסודרים ביותר, הכל הרמוני ובמקום, נאה ומושלם – או להיפך, פיזור נוראי ואי-סדר מודגש, העלול להשליך על כל החיים. יש קושי להפריד בין עיקר לטפל, הכל חשוב. שמים לב לפרטים, טביעת עין וטעם טוב. זקוקים לשיתוף פעולה בזוגיות.

בתולה-עקרב: מחקר. אנשים מעמיקים מאד, חוקרים מטבעם, יודעים לנתח כל דבר. נכנסים לנושא שלהם עד הסוף לא מוותרים לעצמם בפסיק. משקיעים שנים על שנים, עד שמתמחים. חולי ניקיון וסדר. חריפים וביקורתיים ללא רחמים, חושפים חולשות ופגמים, רואים מה לא בסדר ואיך לתקן. יש תשומת לב רבה לפרטים, עד הגזמה. אובססיביים. נכנסים לכל דבר עד הסוף. חותרים למושלם ולא מניחים. צורך חזק בשליטה. בדרך כלל נחבאים אל הכלים ומעדיפים את אחורי הקלעים, מתקשים להיות בחזית, מתקשים בנושאים חברתיים, לא יודעים ליהנות. נותנים שירות מסור, נאמנים, לא חסים על עצמם. מומחים בשטח שלהם. מרפאים. מצילים. מבינים את ערך המשאבים. אנשים שיודעים להתכונן לסוף.

בתולה-קשת: מרפאים הוליסטיים, יודעים לעזור ללא מעורבות אישית. יועצים טובים. נוסעים בעולם וכותבים על חוויותיהם, מוציאים לאור, מורים לגיאוגרפיה, מודדים, מציירי מפות, חוקרי טבע או עוסקים במעקב אחר חיות בר. יש קשר לבעלי-חיים – או מגדלים ואוהבים, או שיש קשר מקצועי, או רגישות, רתיעה וחשש מחיות. אנשים הקשורים לצמחי מרפא. מתבודדים ומתרחקים מהקהילה. בקשרים זוגיים יהיו הפרשי גילאים או פער בולט בדת ותרבות וקושי גדול להתחייב. דוחים דברים. טובי-לב ועוזרים לזולת. אנשים שיודעים להתבונן. מקרינים שלווה פנימית, טוב-לב. רגישים לטקסים וסמלים.

בתולה-גדי: פרטיות. ידיים טובות. כל שעושים עושים היטב. שילוב של צניעות רבה, סגירות, חרדה לפרטיות ונימוס מרוחק. הרבה פעמים ייראו כשרונות טכניים בולטים בהנדסה, תכנון, רפואה, מדע, נגינה. אנשים מתבדלים ועסוקים בשלהם, אנשי עבודה ומוכשרים בתחומם. משקיעים במקצוע שלהם, לוקחים אחריות על ענייניהם. מתייחסים לעובדות והיגיון, מהימנים ושומרי חוק. זקוקים לשגרה קבועה. כשיש בעיה משתהים, דוחים עד שאין ברירה – ואז פותרים, ופותרים היטב. אנשים זהירים. חששנים. יבשושיים במקצת ומתרחקים מרגש ואינטימיות. מכבדים את המשאבים, שומרים על דברים. ציניים וביקורתיים, לעיתים פסימיים. מוכשרים, שולטים בכל חומר.

בתולה-דלי: גאונים ובעלי חוש המצאה, שׂכל חריף. מביאים פתרונות ורעיונות מקוריים ויודעים לממש אותם לפרטים בזכות חוש טכני וחוש עתידני. קשורים בהיי-טק, אסטרונומיה, מדע. פתוחים לאסטרולוגיה. יודעים לשכלל ולשפר כל דבר, רואים הכל. אך ביחסים אישיים עלולים להפגין ציניות, ביקורתיות, ריחוק ואף התנכרות. איסטניסטים, נקיים. גם בשפה, התנהגות, לבוש. אסרטיבים ומנומסים. אנשים מוכשרים, מביאים מבט שונה, יוצרים ייחודיים, מקוריים. אוהבים פטנטים וגאג'טים. נוטים לכתיבת שירה. 
בתולה-דגים: מרפאים בכל התחומים, קונבנציונלי או אלטרנטיבי. נוחים לעזור ונוחים להיעזר. אין מספיק כוח, מתעייפים בקלות. לעיתים תלותיים. חייבים שקט ובדידות על בסיס מחזורי – יותר מדי אנשים לאורך זמן מפריעים את השלווה הפנימית. לעיתים יהיו שומרי טינה או מלאי חרדות, בעיקר בנושאים של בריאות ומחלה. לעיתים מאחרים לכל מקום או דוחים דברים. מחפשים טוהר ושלֵמות בחיים, ביחסים, בכל דבר.
אנשים שהם טובים כמספר שתיים, המקום הראשון מאיים. חוששים מהנהגה. לגבי מיסטיקה – תהיה משיכה חזקה או התנגדות נחרצת. זקוקים לתחושת שליטה בחייהם. שילוב המרמז על קושי רב להתחייב, בזוגיות, עבודה וכל דבר. דייקנים ומסודרים מאד בתחומים מסויימים ולגמרי לא בתחומים אחרים. קשורים באמנות, אופנה, מוסיקה, פנטומימה, ריקוד, ריפוי וביולוגיה. עורכים בקולנוע ובטלויזיה. אנשים עדינים למראה. גם אלה שהם במקרה גדולי גוף, העדינות שם.

מאזניים בשילוב יתר המזלות

מאזניים-עקרב: מערכות יחסים. שילוב המעורר צורך חזק ביחסים עמוקים. מבקשים אהבת נצח, אהבה מוחלטת שאין בה ספק. מתעניינים באחרים, יודעים להקשיב. פסיכולוגים טובים. מושכים, יפים, סקסיים. יועצי תדמית, מנתחים פלסטיים, משַנֵי אופנות. יוצרים מהפך בחיי אחרים. לוחמי צדק ומבערי פשע, מתקני עולם, מלאים בעקרונות ופרינציפים. חוש צדק מפותח. עלולים להיות מעורבים בעימותים קיצוניים או משפטים קשים, אלא אם כן יש די משתנים במפה. שופטים בחריפות כל אדם וכל דבר, מתקשים לקבל את אי-הצדק שבעולם. מסורים לאדם או רעיון. עקשנים ולא מתפשרים, מתקשים לסלוח.

מאזניים-קשת: המון אופציות. חושבים בגדול. מיסיונרים ובעלי גישה פילוסופית לחיים. וכחנים, דעתנים. בטוחים בצדקתם. מחפשי אמונה או מתנגדי אמונה. שוחרי צדק. קשורים בספרות והוצאה לאור, תרבות וחינוך, השכלה. מתעניינים בחברה ובתרבויות מגוונות ושונות. הרבה התלבטויות, הרבה אפשרויות פתוחות ויש קושי להחליט ולקחת כיוון. הולכים בגדול, מתחברים לעסקים, מגדלים פורחים באויר. כשרון בולט ליחסים בינלאומיים. לעיתים עצלות רבה, מחפשים נוחות ולא להתאמץ. מבחינת קשרים אישיים זהו שילוב מנוגד – מאזניים זקוק לקשר, קַשָּׁת זקוק לחופש, וצריך לראות איך זה מתבטא בחיים, מה עוד יש במפה, איך אדם פותר את הניגוד הזה בחייו. מאמינים באהבה ובגילוי-לב בקשרים שלהם. לספר הכל. האמון והפתיחות בקשר חשובים מאד.

מאזניים-גדי: אנשי חוקים. פוליטיקאים, שופטים ועורכי-דין, אדריכלים, אמנים. מעצבים ומתכננים מעולים בכל התחומים – בגדים, בתים, מוצרים, כל דבר. יש חוש פוליטי ורצון להתקדם בתחומי חברה או בתחומי מדיה, תרבות ואמנות. שׂכל טוב, מצפון מפותח וחוש צדק חזק. יודעים לפשר, להשמיע את קול ההיגיון. נאמנים בזוגיות, אוהבים מסגרת ונוטים להינשא בגיל צעיר. טעם שמרני, מתאים למקום ולזמן. מאוזנים, מטופחים. נשים נאות מאד, פֶּטִי-פַאם.

מאזניים-דלי: אידיאלים גבוהים. אנשים המתעניינים בחברה, לוחמי צדק וזכויות אדם. אינטלקטואלים ואנשי רוח. הרבה עיסוקים מקוריים. אנשי תרבות, אסרטיביים, ידידותיים, מאמינים בארגונים וקבוצות. מבקשים לקדם את החברה, לקדם אמנות, ספרות ואופנה. יחסי זוגיות מיוחדים במינם, משלבים אהבה עם חברות. משלבים בין האידיאל לאישי. זקוקים לתחום עניין משותף בזוגיות. לעיתים עירבול רעיוני, שפע של רעיונות גדולים שלא מתקשרים זה לזה. יש קושי לממש דברים, אלא אם כן יש מספיק אדמה במפה. אנשי שיחה ומחשבה. יודעים להקשיב. אָמנים ויוצרים מקוריים.

מאזניים-דגים: אמנות, אמנות, אמנות. הרבה יופי, זקוקים ליופי. וזקוקים לשקט והרמוניה, ליחסים טובים בין כולם. מתקשים בפרידות. שילוב המתאים לרוחניות, פוליטיקה, קוסמטיקה, ציור, קולנוע. אנשים מנומסים ועדינים בדרך כלל. מושפעים מאחרים, מתייעצים הרבה – ועדיין מתעקשים ועושים רק מה שהם רוצים. מתקשים להתקבע סביב כיוון מוגדר בחיים. זקוקים לבן-זוג חזק, מגן. לאדם שיהיה עקבי וברור, מאַזֵן. אצל אנשים מפותחים עם שילוב זה תהיה יכולת הקשבה נדירה והבנה עמוקה של הזולת ושל החברה בכללה. אצל הלא מפותחים – דברנות חסרת תכלית והתנגדות לא מובנת לכל דבר. אנשים היודעים לאהוב, מסורים באהבה, תלותיים. אנשים חינניים מאד, יפים מאד. שילוב טוב לפרסום. מאד טוב.

עקרב בשילוב יתר המזלות

עקרב-קשת: טיפוס אינדיאני, זאב בודד, מתרחק מהחברה. לא מקבל חוק וסמכות חיצונית, אך בעל משמעת עצמית חזקה. אדם שהוא מיתוס, ממציא תורות. רואה דברים אחרת. מחובר לקוסמוס. מבקש להציל, עוסק בנושאים של הצלה. לעיתים מצילים אחרים גם נגד רצונם. יש צורך בשינויים עמוקים בחיים, הגירה, החלפת דת וחיפוש פילוסופיה עמוקה שתנחה את החיים. אנשים של אמונה, נמשכים למסתורין, לטקסים ופולחנים. נמשכים למקומות נידחים, שבטים פראיים, טבע, הישרדות בשטח. רואים סמל וסמליות בכל דבר. פועלים על תחושות בטן, אינטואיציה חזקה מנחה את החיים.

עקרב-גדי: נחוש. לא מוותר. חודר. רציני. כבד. קשוח. לוקח אחריות על כל אחד וכל דבר. נאמן ודורש נאמנות. קנאי לדרכו. משמעת עצמית חזקה ביותר, מילה היא מילה. פרטיות קיצונית, מתעב התערבות בענייניו ונשמע רק למי שהוא עצמו בוחר להישמע לו. יודע לשמור סוד לתקופות ממושכות, אפילו כל החיים. אנשים הנמצאים בעמדות כוח שמאחורי הקלעים, מושכים בחוטים. מסורים ולא חסים על עצמם. יש בהם כוח רצון ודבקות במטרה, חוש תכנון וחשיבה לטווח ארוך. לעיתים קיצוניים מדי, קשוחים מדי. מתאימים לצבא, מחקר, בנייה, רפואה, פסיכולוגיה, בלשות, ניהול נאמן של כספי אחרים. מחפשים אתגרים קשים. מצפון עירני, רגשות אשמה חזקים. אנשים המודעים לקארמה, מודעים לעבר. מתעניינים בגלגולים. מבינים את כוח הגורל.

עקרב-דלי: סוליסט מושבע. טיפוס מעניין, יוצא דופן. מהפכן, מבקש לשנות דברים מן היסוד. מעורב במשברים, מבקש להרוס ולהמציא את העולם מחדש. ממצה משהו – ועובר לבא. מתחבר עם שונים או שבעצמו יהיה שונה להכעיס. ברמה נמוכה יהיה מעצבן, תובעני וקיצוני. ברמה גבוהה פתוח לידע מעולמות אחרים ובעל חוש נבואי חזק. שילוב טוב למחקר ומדע, ביולוגיה, רפואה, צבא, טיס, אסטרולוגיה, פסיכולוגיה. נאמן לדרכו הייחודית. מתפתח באמצעות קבוצה, ימצא עצמו בקבוצה. שילוב המביא שינויים וטרנספורמציה בחיים, לעצמו ולסביבתו. 
עקרב-דגים: שילוב של מסירות נפש ונתינה אינסופית. קשור במסתורין, ריגול, מיסטיקה, כשפים, כישוף לבן או שחור. יש צורך חזק בשליטה, לשלוט בגורל. טובים בכל הקשור בים ואוקיאנוסים, וכן ברפואה, ובעיקר רפואה לנפש. ביחסים עלולים להיראות פחדי נטישה קשים, תלות, חרדה ותובענות. אדם עם מורכבות פסיכולוגית גדולה. מבלבל, לא מובן, קשה לעמוד על מניעיו. קשור בסודות, הרבה סודות. אנשים שיש להם נטייה להתאדות ולהיעלם ללא הסבר. המוסריות חשובה מאד בשילוב הזה. לשמור על ערכים נכונים, לשמור על החוקים. אצל אנשים מפותחים יהיה עומק רוחני וכוח רוחני.

קשת בשילוב יתר המזלות

קשת-גדי: מוסריות גבוהה. קשור בחוק, דת, אמת, יושר, הגינות. אנשים הצריכים לצאת מהאישי, לתת דין וחשבון לחברה, לכלל. לקחת אחריות, להבין את ההשלכות של מעשיי. לנהוג על פי חוק וצדק. שילוב הקשור במוסר ובחינוך. גם בידע רחב ופילוסופיה, אך בעיקר חינוך. ערכים גבוהים. הגנה על החי והטבע. לעיתים יתבטא בדעות מושרשות או דעות קדומות וחוסר טקט. לעיתים האדם חי את חייו במינימום מעורבות אישית. משקיע בהצלחה, קריירה, נסיעות עבודה, קידום רעיונות. זקוק לחופש האישי. יש סתירה בין צורך במחוייבות ומסגרת מול צורך בחופש ומסעות. לכן נסיעות עבודה משתלבות פה מצויין. אנשי דת, פילוסופים. מנהיגים רוחניים. מבינים חוקים. שומרי המוסר.

קשת-דלי: חופש וחרות. אדם שהתבל כולה היא החצר הפרטית שלו. זקוק למסעות, נמשך לרחוק, לזר ולשונה, לתרבויות עתיקות, עתידנות ומדע בידיוני. קשור באקולוגיה והגנה על הטבע. הגנה על בעלי-חיים ושמירת זכויותיהם. לגבי מיסטיקה – או שמחובר מאד ויהיו אינטואיציה וחוש נבואי, או מתנגד חריף, אתאיסט ושולל מכל וכל. אדם המחפש הרפתקאות וגיוון בחיים, הכל מעניין. אידיאלים גבוהים. שילוב טוב לידע והשכלה רחבה, לא מסודרת, לא מעשית. אוטודידקט. אדם ליברלי, נאור. לא הולך בתלם. לעיתים יחוש מעל החוק, לא מחוייב לאיש. מבקש אוטופיה, מבקש את האידיאל הנכון שייצור אוטופיה. לעיתים אומר דברים פשוט כדי לזעזע את השומעים. אידיאליסט. מתקן עולם.  
קשת-דגים: שילוב הקשור בפילוסופיה, נדודים, מסעות. אנשים המגיעים לפינות הכי רחוקות בעולם. מחוברים לטבעי, לראשוני. ג'ונגל, שבטים פראיים, תורות שאמאניות, דתות עתיקות, מיסטיקה. פסלים ענקיים. רגישים לסמלים, פולחנים, טקסים. פתוחים לעולם, גישה קוסמופוליטית. מהגרים נצחיים. מתקשים להתמקם, לשמור על יציבות או שגרה בחיים, במיוחד אם אין אדמה במפה. זקוקים לשבתאי חזק. עלולים להסתבך בגדול משום שמתקשים לתכנן ומשום שמאמינים באגדות, בניסים, באפשרויות הלא מוגבלות. שילוב שהכל בו גדול, ענק, ולעיתים האדם עצמו גדול. לעיתים תיראה עצלות בולטת, מבקשים חיים טובים ללא מאמץ. אדם עם אמונה חזקה מאד, משמיים שומרים עליו. לב טוב, טבעיות, פתיחות – ובכל זאת קשה להבינו ולרדת סוף דעתו, חי קצת בעולם אחר, מבלבל. הרצון האישי לא מוגדר. שילוב רוחני, פתוח לרצון הקוסמוס. אינטואיציה טובה. אנשים הנוטים להיעלם, מתאדים להם, ולפתע מופיעים. זקוקים לחופש, לסדר יום גמיש. חשיבות רבה למיקום יופיטר במפה.

גדי בשילוב יתר המזלות

גדי-דלי: בונה ויוצר, מבין את חוקי היצירה. עצמאי, מבריק והולך בדרכו, שאיפות גבוהות. מקדם את החברה. מביא פתרונות יוצאי דופן לבעיות שונות, טכניות או חברתיות. אנשים העוסקים בתכנון והנדסה, מדע, מתמטיקה, פיסיקה. גאוני מחשבים, טייסים, אסטרולוגים, אסטרונומים, אסטרונאוטים ואף מדינאים או אנשים הקשורים בלהקות מוסיקה או ריקוד – אבל מביאים משהו אחר, מתקדם. זקוקים לקבוצה שתאפשר להם להביא את הכיוון החדש. זקוקים לעניין משותף גם בזוגיות. מצטיינים באסרטיביות רבה העלולה להתפתח לקור, ציניות וניכור ולעיתים רודנות. צריך מים ואש במפה כזו. אנשים של אידיאלים גבוהים.

גדי-דגים: שילוב מיוחד. יש כאלה שבניגוד לכל הסיכויים מגיעים לפרסום והצלחה רחבה, ויש מסתגרים, לא משתפים, חפוּנים בסתר חדרם, מלאי פחדים, חרדות, חששנות וביישנות. דתיים מאד או קשורים ברוחני. אמונה חזקה. מחוברים למוסיקה קלאסית. וגם לרפואה, אמנות לסוגיה, חינוך, חוק ומשפט, דת, מתמטיקה, מודיעין, מזון, יוגה, ים ולכל מה שליד עולם הזוהר. זקוקים לשגרה מגינה ובדידות מחזורית. מתעייפים מאנשים. מוסיקה היא המפתח לאיזון.

דלי-דגים השילוב האחרון

דלי-דגים: שילוב אוניברסלי. קשור בכוכבים, בנשגב, ברעיונות חברתיים חובקי תבל. אנשים המתקשים להבין את הקרוב, את הרחוב והמציאות הפשוטה, אבל מבינים היטב את הרחוק, המיסטי או המדעי. שילוב המזמין אותנו לצאת מהזמן והמרחב הרגילים. מתייחס לרחב, לעולמי. אנשים המלאים ברעיונות מופלאים. מבקשים ליצור אוטופיה, מאמינים בה בכל ליבם. מבקשים חיים לא סטנדרטים. גישה מיוחדת לטבע ולבעלי-חיים. וגם לילדים.
ברמה האישית עלולים להיות מוקסמים מעצמם, מרגישים שונים, מעין משיחים-קדושים, בעלי מסר שהעולם עדיין אינו מוכן לו. מתקשים להבין את החיים השוטפים, את ההתנהלות היומיומית.
אנשים בעלי חוש נבואי. מתנבאים נכון לעולם, פחות נכון לאישי. מתאימים מקצועות מעניינים כמו מחקר ומדע, אמנות במחשב, מוסיקה מתקדמת, טיס ותעופה, אסטרולוגיה וקבוצות מדיטציה, ים, צלילה ודולפינים. אנשים מקוריים ומלאי השראה. מפגינים משיכה חזקה למיסטיקה או התנגדות נחרצת. זקוקים לקבוצת שייכות רעיונית כדי להרגיש ביטחון ולייצב את החיים. מתקני עולם. קשורים בכל שהוא מעבר למימדים המוכרים. המזלות האחרונים, סוגרי המעגל.


שילובים בין שלושה מזלות

כמו עם שני מזלות, גם שילוב בין שלושה מזלות מחזק ומדגיש תכונות מסויימות, מדלל ומחליש אחרות, ובדיוק רב יותר מאשר שניים. כשאנו פונים לנתח מפה, אחת האפשרויות היא לנתח בראש וראשונה את השמש, הירח והאופק שלה. שלושה אלה יספרו על המרכיבים המרכזיים באישיותו של האדם.
נראה עתה מספר דוגמאות אקראיות של שילובים כאלה, ואיך מזל שלישי מוציא מכל שני מזלות הדגשים אחרים.

סרטן-אריה עם עקרב
שילוב סרטן-אריה הוא מלא נדיבות וחום, רגיש לילדים ולמשפחה, מרוכז בעצמו ונוטה לדרמה. ביחד עם עקרב עוצמת הדרמה גוברת. בנוסף יהיה אדם בעל חוש פסיכולוגי, משקיע באנשים ונוטה לעזור. אם יהיה אדם מפותח הרי שהוא מלא מעצם הנתינה. פחות מפותח – חשובות לו התודה וההערכה שהוא מקבל או לא מקבל. בכל מקרה יהיה מסור למשפחה, לאדם, לרעיון. לכל דבר שתפס את ליבו. אדם פגיע ורגיש לכבודו.

סרטן-אריה עם שור
מה יכול להיות ההבדל בין שילוש זה לקודם? סרטן-עקרב-אריה נותן לך ברצון לישון בביתו כשאתה צריך, אבל יהיה רגיש לכבודו והיחס שיקבל. לעומת זאת סרטן-אריה-שור רגיש ל'שלי' ולא בקלות יכניס בכלל מישהו לטריטוריה. סרטן-אריה ביחד עם עקרב משך לנדיבות ורצון לעזור, אך גם לפגיעות, סודות וחיפוש כוונות נסתרות. ואילו סרטן-אריה עם שור מושך מצד אחד ליתר נבדלות ומצד שני לכשרון בולט וצורך באיכות גבוהה בכל דבר. זאת משום שאריה-שור לעצמם מדברים על איכות גבוהה ויצירתיות. סרטן המצטרף אליהם מוסיף ליצירה דימיון ורגש.
שינוי של מזל אחד, ואפילו מאותה תכונה, שינה את ההדגשים. בשילוש הקודם הדגש היה על אנשים, פסיכולוגיה או בָּמָה, ואילו בשילוש זה – אמנות מוחשית, איכות, הצלחה חומרית. בשני המקרים יהיה אדם רציני, משקיע ועסוק בעצמו, אולם נקודת הכובד השתנתה.

מאזניים-עקרב עם דגים

שילוב מאזניים-עקרב לעצמו מדבר על צורך חזק בזוגיות משמעותית ועמוקה, ומאזניים-דגים לעצמו מדבר על צורך באהבה מופלאה. כל השלישייה ביחד יוצרת כמיהה לאהבה גדולה שיש בה פן של סודיות, מיסטיקה ותחושת גורליות. שאר גורמי המפה יספרו כיצד תתבטא אהבה זו – האם תהיה אהבה בלתי מושגת או אסורה, אהבה שמחכים לה שנים רבות או כזו שיש בה קורבנות וניצול. פרטים אלה יעלו ממכלול המפה. אבל הצורך בזוגיות עמוקה יהפוך לגורם מרכזי באישיותו של אדם אשר שמש-ירח-אופק שלו מורכבים ממאזניים-עקרב-דגים. גם הנושא של אמנות חשוב פה. מאזניים-דגים בכל מקום מדברים על אמנות וצורך ביופי. מה יוסיף לכך עקרב? אפשר והאדם יחוש כי הצורך חזק ממנו, או שיבטא דרך אמנות את הסבל או הגעגוע האישי, או שיבקש ליצור משהו המזעזע את המתבונן, ואחת לתקופה ישנה כיוון בצורה חזקה. התוספת של עקרב תשנה את הביטוי העדין והמתוק שיש בדרך כלל לשילוב מאזניים-דגים ליותר קיצוני, ותעצים את חרדת הנטישה.

מאזניים-עקרב עם גדי
הצורך של מאזניים-עקרב בקשר עמוק אינו מתפוגג בשילוש עם גדי, אבל כאן כבר לא יהיו כמיהה, געגוע וסוד כי אם נאמנות ובנייה משותפת. כשרון פסיכולוגי והתעניינות באחרים יש גם פה וגם בשילוש הקודם, אולם הגישה הפסיכולוגית תהיה הרבה יותר אובייקטיבית עם גדי מאשר עם דגים. דבר אחר היא הנטייה של גדי-מאזניים לחוק וצדק. גדי, מאזניים ועקרב יחד מעודדים נטייה למשפטים, לפלילים או צבא. מעוררים אמביציה ונחישות ורצון לשנות דברים מן היסוד. הנה שוב, שינוי של מזל אחד שינה לחלוטין את מרכז הכובד.

גדי-דגים עם שור

השילוב גדי-שור, פעמיים אדמה, מצביע על כשרונות ויכולות בתחומים שונים. ואילו השילוב גדי-דגים מדגיש אמונה חזקה ואוזן למוסיקה קלאסית. ביחד עם שור, הנושא של מוסיקה הופך מרכזי, בין אם האדם מנגן, שר, מתופף או רק שומע. כל השלושה ביחד מצביעים על חוש ליופי ומקצב.
שילוב שור-דגים לעצמו הוא שילוב הקשור בשפע, כשרון, סבלנות ויכולת להמתין לדברים. ביחד עם גדי יהיה אדם המתכנן לטווח ארוך ויוכל להגיע לשפע בזכות מבט למרחוק והשקעה מתמשכת. התלותיות הדגית פוחתת באופן משמעותי. יהיה אדם המעוניין אמנם במערכת יחסים יציבה, אבל אינו חושש מן הלבד ומסוגל להמתין לאדם הנכון כמה שצריך.

דגים, טלה, שור
אחד השילובים הקשים לניתוח הוא תמיד הרצף, כלומר, איך לשלב בין שלושה מזלות עוקבים. קושי זה נובע מהשוני הבולט הקיים באופי, בסגנון ובתחומי האחריות בין כל שני מזלות סמוכים. לכן, כדי להבין מה יעלה כאן, ניקח כל שניים מהשלושה לעצמם, ונראה לאן נגיע.
שור-דגים לעצמם מדברים על כשרון עשיר, אמנות, צורך בשפע, סבלנות ויכולת להמתין לדברים. והרבה מוסיקה. אלא שביחד עם טלה הסבלנות מתקצרת בהרבה, בעוד האנרגטיות והחיבור הפיסי מתחזקים. טלה-שור לעצמם מדברים על צורך הישרדותי חזק וחיבור טוב לויטליות, לחושים והשרירים, וגם נכונות לנסות דברים. ואילו טלה-דגים לעצמם מדברים על תמימות וראשוניות. אחת האפשרויות העולות מהשילוש יהיה אדם המחובר לשפע, לאו דווקא מלידה אלא שפעולותיו וניסיונותיו במהלך החיים מביאים לכך. או אפשר והביטוי הפיסי ישלוט (כוכבים ובתים נוספים יעזרו למקד) והמשיכה למוסיקה תהיה מעורבת עם בלט וריקוד, למשל. אבל אפשרי גם תחום שונה לחלוטין, כמו למשל עסקים המביאים לעושר ושגשוג.

טלה, שור, תאומים
שוב רצף אולם קל יותר לניתוח, מאחר ושלושתם שייכים לרביעייה הראשונה. השילוש מספר על יכולת הישרדות גבוהה, שליטה בגוף, בשרירים ובחושים, וקואורדינציה טובה במיוחד. אנשים מלאי סקרנות לחיים, נאמנים לעצמם בעודם מנסים להבין את הנעשה סביבם וכיצד הם עצמם משתלבים. אינם חוששים לנסות דברים חדשים, מחפשים את דרכם, לאן הם שייכים, כיצד להשתלב, כיצד להתבטא בעולם. עירניים ומלאי חיים, ויהיו מהירים או איטיים, לפי הנדרש באותו רגע. אוספים חוויות ומנסים דברים.  

תאומים, סרטן, גדי
שילוש מעניין. תאומים וסרטן הם נגישים, מעורבים, חביבים וקשובים לסביבה, בעוד גדי מבקש להתבדל, לעסוק בענייניו ולתכנן את תוכניותיו. סרטן ותאומים מחוברים לעבר ולהווה, בעוד גדי פניו לעתיד. כיצד לשלב בין שלושתם?
כמו תמיד, הקבוצות. תאומים סרטן מהווים זוג (זכר-נקבה) המעוניינים בידע ומערכות יחסים. סרטן-גדי מהווים את הציר הרביעי, ציר של זהות ושייכות, של גישה הורית ודאגה לקהילה. גדי ותאומים לעצמם אינם משתייכים לשום קבוצה המשותפת להם, אך כל שילוב ביניהם מרמז על הבנה טובה של עובדות ומציאות. וכך שלושתם ביחד יוכלו לספר על אדם איכפתי, נבון, מעורב במערכות יחסים קרובות, שואף להחזיק את המשפחה ביחד ומבין היטב מאיפה הוא בא ולאן הוא מבקש להתקדם.
לא אחת השילוש תאומים-סרטן-גדי יספר על אנשים הפונים לחינוך, למשל, מתוך דאגה לדור הבא. עוזרים לצעירים למצוא את הזהות והשייכות של עצמם, ודרך כך הם עצמם מוצאים אותן. או שהגדי יהפוך את ההתעניינות באחרים למקצוע, ויהיו מטפלים ועוזרים לכל חלש, או פונים לכתיבה. מכלול המפה ידייק את הדברים, אבל שלישייה ראשית זו של שמש-ירח-אופק נותנת את הכיוון.

תאומים, סרטן, מאזניים
ואם ניקח את אותו סרטן-תאומים ונשלב אותו עם מאזניים, הדגש יעבור אל אלמנט האויר. יהיה אדם סקרן ביותר, מתעניין בכל אדם וכל דבר. איכפתי, מעורב, נגיש, פתוח לבריות, ואינו חדל לדבר ולספר. כותב להפליא. תאומים ומאזניים לעצמם נותנים קסם אישי, שליטה במילים והתעניינות בנושאי תרבות. סרטן המצטרף אליהם מוסיף לשניהם מתיקות, דמיון ויכולת סיפורית. השילוש כולו יכול להצביע על מספר מופלא או על אדם המנדנד ומתערב בכל דבר, אם צריך או לא צריך.

בכל ניתוח של מפה, סוד השילוב הנכון הוא חתימות כפולות. הן המפתח. קבוצות חוזרות ושילובים תואמים בין הכוכבים, המזלות והבתים יכוונו אותנו אל הרעיון המרכזי העולה מכל שילוב.

כתיבת תגובה